epojisteni logo
pes-v-kufru-cestovni-pas

Cestování v období dešťů: Kdy a kde vás zastihne?

24. 6. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

Cestování se pomalu uvolňuje a už brzy budeme moci opět cestovat do vzdálených exotických destinací. Možná už teď “sjíždíte” přibývající nabídku letenek a říkáte si, proč jsou některé nabídky levnější než jiné? Pokud si chcete užít krásného počasí a neriskovat hurikány a monzuny, velký pozor si dávejte na koupi výhodných letenek během období dešťů.

Bez rozmyslu rychle koupené letenky do neznámá mohou dopadnout jako naprosto úžasná dovolená, ale také jako noční můra. Koupě letenek za nízkou cenu se vůbec nemusí vyplatit. Pokud totiž nebudete moci vytáhnout paty z hotelu kvůli silným dešťům, tornádu nebo zemětřesení, velkých zážitku se nedočkáte. 

Před cestou do exotických zemí, které jsou známy střídáním období dešťů a sucha se doporučuje podívat se na aktuální počasí, abyste se na místě nedočkali nepříjemného překvapení v podobě zkažené dovolené.  Špatné počasí na dovolené vám nevynahradí ani sebelepší cestovní pojištění.

Cestujte naplno

Cestovní pojištění se vyplatí i Česku

Pojištění na prodloužený víkend po České republice stojí okolo 100 Kč a navíc vám pokryje rizikové sporty, pojištění domácích mazlíčků či autoasistenci. Buďte připraveni na všechny možné nástrahy i ve vaší zemi.

Karibik není pouze Bali 

Karibské ostrovy jsou jedním slovem prostě úchvatné. Mezi ty nejnavštěvovanější patří ostrovy Kuba, Dominikánská republika, Bahamy, Martinik, Bermudy či Jamajka. Ostrovy s dlouhými písečnými plážemi jsou obklopeny mořem s průzračným tyrkysovém mořem. Pohodovou a přátelskou atmosféru nemá smysl zmiňovat. Pokud ji ovšem nezkazí zmiňované počasí.

Karibik má celou řadu výhod, jejichž výčet začíná stabilními teplotami po celý rok až na drobné odchylky. Období dešťů obvykle trvá od června do října, přičemž extrémní počasí navíc nepostihne všechny ostrovy najednou.  Stačí se tedy zjistit, kde bude lépe. Nejčastěji hurikány postihují ostrovy, které se nachází v pásmu hurikánů (např. Bahamy). 

Indonésie - ideální pro dobrodruhy i digitální nomády

Indonésii si hodně oblíbili zejména digitální nomádi, kteří zde nějakou dobu žijím užívají si zdejší krásy a zároveň pracují. K nejvyhledávanějším oblastem patří například ostrov Bali, Jáva či Nová Guinea, ale ani ostatní ostrovy nepřichází zkrátka. Celkem se zde nachází přes 17 tisíc ostrovů s rozmanitými přírodními krásami a kulturními odlišnostmi.  

Před cestou do Indonésie se ujistěte, jaké počasí má panovat v místech, kde se hodláte vyskytovat. Období dešťů se zde obvykle vyskytuje mezi listopadem až dubnem, a když zde prší, tak to stojí za to.  Počasí je však proměnlivě a někdy může být lépe v období dešťů než během sucha. Nechcete-li riskovat a do Indonésie se vydáte v období sezóny, počítejte s vyššími cenami.

Tahjsko

Thajsko - písečné pláže i moderní velkoměsta

Podobně oblíbené jako Karibik nebo Indonésie je Thajsko, které stále láká nejen na pláže a moderní velkoměsta slibující zábavu, ale také na divočejší horské prostředí a džungle. Výhodou Thajska je rovněž relativně stálé počasí s celoročně příjemnými letními teplotami. 

Monzunové období přichází v květnu a trvá až do října s tím, že odlišné počasí panuje v různých částech země.  Například na jednom z nejoblíbenějších ostrovů Phuket prší nejvíce v září a říjnu. Ideální dobou pro návštěvu Thajska jsou zimní měsíce listopad, prosinec, leden a únor, kdy zde panuje příjemné slunečné a teplé počasí. Chladněji bývá na severu země.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?