epojisteni logo
pes-v-kufru-cestovni-pas

Cestování v období dešťů: Kdy a kde vás zastihne?

24. 6. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

Cestování se pomalu uvolňuje a už brzy budeme moci opět cestovat do vzdálených exotických destinací. Možná už teď “sjíždíte” přibývající nabídku letenek a říkáte si, proč jsou některé nabídky levnější než jiné? Pokud si chcete užít krásného počasí a neriskovat hurikány a monzuny, velký pozor si dávejte na koupi výhodných letenek během období dešťů.

Bez rozmyslu rychle koupené letenky do neznámá mohou dopadnout jako naprosto úžasná dovolená, ale také jako noční můra. Koupě letenek za nízkou cenu se vůbec nemusí vyplatit. Pokud totiž nebudete moci vytáhnout paty z hotelu kvůli silným dešťům, tornádu nebo zemětřesení, velkých zážitku se nedočkáte. 

Před cestou do exotických zemí, které jsou známy střídáním období dešťů a sucha se doporučuje podívat se na aktuální počasí, abyste se na místě nedočkali nepříjemného překvapení v podobě zkažené dovolené.  Špatné počasí na dovolené vám nevynahradí ani sebelepší cestovní pojištění.

Cestujte naplno

Cestovní pojištění se vyplatí i Česku

Pojištění na prodloužený víkend po České republice stojí okolo 100 Kč a navíc vám pokryje rizikové sporty, pojištění domácích mazlíčků či autoasistenci. Buďte připraveni na všechny možné nástrahy i ve vaší zemi.

Karibik není pouze Bali 

Karibské ostrovy jsou jedním slovem prostě úchvatné. Mezi ty nejnavštěvovanější patří ostrovy Kuba, Dominikánská republika, Bahamy, Martinik, Bermudy či Jamajka. Ostrovy s dlouhými písečnými plážemi jsou obklopeny mořem s průzračným tyrkysovém mořem. Pohodovou a přátelskou atmosféru nemá smysl zmiňovat. Pokud ji ovšem nezkazí zmiňované počasí.

Karibik má celou řadu výhod, jejichž výčet začíná stabilními teplotami po celý rok až na drobné odchylky. Období dešťů obvykle trvá od června do října, přičemž extrémní počasí navíc nepostihne všechny ostrovy najednou.  Stačí se tedy zjistit, kde bude lépe. Nejčastěji hurikány postihují ostrovy, které se nachází v pásmu hurikánů (např. Bahamy). 

Indonésie - ideální pro dobrodruhy i digitální nomády

Indonésii si hodně oblíbili zejména digitální nomádi, kteří zde nějakou dobu žijím užívají si zdejší krásy a zároveň pracují. K nejvyhledávanějším oblastem patří například ostrov Bali, Jáva či Nová Guinea, ale ani ostatní ostrovy nepřichází zkrátka. Celkem se zde nachází přes 17 tisíc ostrovů s rozmanitými přírodními krásami a kulturními odlišnostmi.  

Před cestou do Indonésie se ujistěte, jaké počasí má panovat v místech, kde se hodláte vyskytovat. Období dešťů se zde obvykle vyskytuje mezi listopadem až dubnem, a když zde prší, tak to stojí za to.  Počasí je však proměnlivě a někdy může být lépe v období dešťů než během sucha. Nechcete-li riskovat a do Indonésie se vydáte v období sezóny, počítejte s vyššími cenami.

Tahjsko

Thajsko - písečné pláže i moderní velkoměsta

Podobně oblíbené jako Karibik nebo Indonésie je Thajsko, které stále láká nejen na pláže a moderní velkoměsta slibující zábavu, ale také na divočejší horské prostředí a džungle. Výhodou Thajska je rovněž relativně stálé počasí s celoročně příjemnými letními teplotami. 

Monzunové období přichází v květnu a trvá až do října s tím, že odlišné počasí panuje v různých částech země.  Například na jednom z nejoblíbenějších ostrovů Phuket prší nejvíce v září a říjnu. Ideální dobou pro návštěvu Thajska jsou zimní měsíce listopad, prosinec, leden a únor, kdy zde panuje příjemné slunečné a teplé počasí. Chladněji bývá na severu země.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

  • muž v obleku na letišti
    24. července 2024|Petr Pohůdka
    Pracovní pojištění do zahraničí

    Chystáte se služebně do zahraničí nebo do ciziny vysíláte své pracovníky? Nezapomeňte na pracovní cestovní pojištění. Oproti běžnému cestovnímu pojištění se liší rozsahem krytí či specifickými druhy připojištění. Co by mělo pracovní pojištění do zahraničí zahrnovat?

  • lesní požár
    15. července 2024|ePojisteni
    Požáry v Evropě: Kde nejčastěji hoří v letních měsících?

    Pravděpodobně si i vy v souvislosti s letními požáry vybavíte požár, který v roce 2023 vypukl na řeckém ostrově Rhodos, nebo rozsáhlé lesní požáry, se kterými během léta bojovaly státy jižní Evropy. Frekvence přírodních požárů je v Evropě čím dál tím častější a odborníci se shodují na tom, že jich bude stále přibývat. Jaké jsou nejčastější příčiny lesních požárů a jak se zachovat, pokud se chystáte na dovolenou do destinace, ve které hoří?

  • 11. července 2024|Jana Březinová
    10 rizik na dovolené, která ji dokážou proměnit v noční můru

    Myslíte si, že vás na dovolené čeká jen relax a pohoda? Omyl! Vysněný odpočinek se může proměnit v horor kvůli nemoci, úrazu i zrušení letu. Zjistěte, jak se ochránit před hrozící katastrofou.

  • 10. července 2024|ePojisteni
    Žraloci, medúzy, ježci a další hrozby při koupání v moři

    Chcete strávit letošní dovolenou u moře v některé z evropských zemí, ale máte strach z nebezpečných mořských obyvatel, jako jsou například žraloci nebo medúzy? V následujících řádcích se společně podíváme na to, jaké druhy nebezpečných zvířat se mohou vyskytovat ve Středozemním moři a jak zajistit maximální bezpečí při plavání v moři.

  • zachranari-nakladaji-pacienta-do-sanity
    08. července 2024|ePojisteni
    Repatriace - převoz osob a vozidel ze zahraničí

    Odborníci se shodují na tom, že pokud chcete předejít případným nepříjemnostem na cestách, nedílnou součástí každé vaší dovolené i zahraniční cesty by mělo být cestovní pojištění. Náklady na léčbu v zahraničí totiž mohou bez pojištění dosáhnout závratných výšin, velmi nákladný může být i převoz zraněné osoby zpět do Čech. Na tyto případy myslí takzvaná repatriace, jež je součástí cestovního pojištění.

  • 07. července 2024|ePojisteni
    Cestovní lékárnička: Jaké léky si zabalit na dovolenou

    Základem každé zahraniční cesty by mělo být kvalitní cestovní pojištění, které vám bude krýt záda v případě nemoci nebo úrazu. Kromě pojištění byste si však měli do kufru přibalit i lékárničku, díky které vás na dovolené nezaskočí průjem, drobné poranění nebo třeba alergie.

  • na-letisti-s-kufrem
    06. července 2024|ePojisteni
    Cestování letadlem – rozměry a váha zavazadel

    Co vše je možné s sebou vzít na palubu letadla? Jaký je rozdíl mezi příručním a odbaveným zavazadlem? Tápete v moři informací, které se týkají zavazadel do letadla? Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější informace včetně povolených rozměrů a hmotnostních limitů u několika vybraných aerolinek.

  • Výlet na motorce
    05. července 2024|ePojisteni
    Dovolená na motorce a cestovní pojištění

    Cestování na motorce je v poslední době na vzestupu. Dovolená na motorce dávno není výsadou pravověrných motorkářů. Motocykly a skútry si na dovolené půjčují i řidiči, kteří jinak jezdí osobním vozidlem. Jak pojistit sebe i motorku před dovolenou?

  • 03. července 2024|Petr Pohůdka
    Alkohol a dovolená: Na co si dát pozor (nejen za volantem)

    Nedovedete si představit dovolenou bez sklenky místního vína nebo koktejlu na pláži? I jinak sladký nápoj vám může pořádně zhořknout, pokud zároveň dojde k pojistné události. Problémy vám nezpůsobí jen alkohol za volantem, promile v krvi uškodí také při řešení úrazů nebo poškození cizího majetku. Co byste měli vědět, než si v zahraničí objednáte první drink?

  • sbalene-kufry-zadny-odjezd
    01. července 2024|ePojisteni
    Jak funguje pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

    Odjezd na dovolenou si řada z nás spojuje s velkým očekáváním a hlavně několika dny nebo týdny zaslouženého odpočinku. Pokud pravidelně cestujete s cestovní kanceláří, určitě jste již nejednou narazili na tzv. pojištění proti úpadku. K čemu tohle pojištění slouží a jak získat peníze zpět v případě krachu cestovky?