epojisteni logo
clovek-za-stolem-a-ikona-letadla

Pojištění storno poplatků a storno letenky. Víte vše?

29. 11. 2021
|
Délka čtení: 8 min.

Plánování dovolené s předstihem s sebou přináší rizika, která vám mohou v nejhorším případě znemožnit někam vyrazit. Stačí chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V takových případech se hodí mít sjednané pojištění letenky a storna zájezdu, díky kterému lze zachránit velkou část již vynaložených peněz na dovolenou. Na co se při jeho pořizování zaměřit?

Co jsou to storno poplatky

Budete-li nuceni zrušit dlouhodobě plánovaný zájezd, který jste zakoupili prostřednictvím cestovní kanceláře či agentury, připravte se na to, že vám budou účtovány storno poplatky. Tedy peníze, které si zprostředkovatel zájezdu ponechá v případě zrušeného zájezdu z vaší strany. Výše storno poplatků se odvíjí od doby, kdy dovolenou zrušíte. Čím blíže k datu odjezdu na dovolenou to bude, tím méně peněz vám zprostředkovatel zájezdu vrátí.

Pojištění storna zájezdu

Plánujete dovolenou s předstihem? Pak vám přijde vhod pojištění storna poplatků, které kryje až 80 % jejich výše v případě nenadálých událostí, kdy nebudete moci na plánovanou dovolenou vyrazit. Pojištění storna zájezdu se vztahuje na storno poplatky cestovních kancelářích, leteckých společností i ubytovacích zařízení. Díky tomu dostanete své peníze zpět a budete moci vybírat novou dovolenou. Pojištění můžete uzavřít nejen pro sebe, ale i pro své blízké.

Cestujte naplno

Cestovní pojištění se vyplatí i Česku

Pojištění na prodloužený víkend po České republice stojí okolo 100 Kč a navíc vám pokryje rizikové sporty, pojištění domácích mazlíčků či autoasistenci. Buďte připraveni na všechny možné nástrahy i ve vaší zemi.

Pojištění storno letenky

Pojištění storna lze uplatnit i v případě zrušení letenky, kterou jste si sami zakoupili. V takovém případě je však nutné počítat s tím, že se pojištění vztahuje pouze na cenu samotné letenky. Letištní poplatky a palivové příplatky, které často tvoří i více než polovinu celkové ceny letenky se do pojistného plnění nezahrnují.

Na co se zaměřit při pořizování pojištění storna zájezdu či letenky

Smluvní podmínky jednotlivých pojišťoven bývají u každé pojišťovny lehce odlišné, proto si je před uzavřením smlouvy důkladně prostudujte. Obecně však platí, že abyste měli na uplatnění pojištění nárok, musíte jej obvykle uzavřít ihned při koupi zájezdu/letenky, případně v době uhrazení poslední splátky zájezdu. Pokud byste tak učinili později, mohli byste ztratit nárok na pojistné plnění.

Nejčastější  výluky  z pojištění

Pojistné plnění lze všeobecně uplatnit v případě zrušení dovolené z důvodu akutního onemocnění či úrazu, úmrtí v rodině, rozsáhlé škodě na majetku, ale také při podání žádosti o rozvod nebo nezaviněné výpovědi ze zaměstnání. Každá pojišťovna to má trochu jinak, a tak si před zakoupením pojištění důkladně prostudujte všeobecné pojistné podmínky. Pozor si dejte i na výluky z pojištění, které mohou snadno z pojištění učinit bezcenný kus papíru. Nejčastěji se jedná o tyto případy:

 • Nemoc nebo úraz, který byl pojištěnému znám již v době uzavření pojistné smlouvy

 • Nepřidělení dovolené v požadovaném termínu

 • Nezískaná žádost o vízum

 • Nepříznivá situace v cílové destinaci. Ať už se jedná o geopolitickou, klimatickou, ekologickou či epidemiologickou situaci

 • Změna zdravotního stavu způsobená požitím alkoholu či jiných návykových látek

 • Změna zdravotního stavu způsobená vlivem psychických problémů, deprese, úmyslného sebepoškození či sebevraždy

 • Zdravotní komplikace způsobené po kosmetických výkonech v oboru plastické chirurgie 

 • Zrušení cesty z důvodu těhotenství  vč. zdravotních komplikací s ním souvisejících

 

Plánujete již teď letní dovolenou a chcete mít jistotu, že vás sjednané pojištění opravdu ochrání? Obraťte se na nás. Rádi vám s výběrem vhodného pojištění pomůžeme.


Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Veronika ČermákováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.