Tipy na nejlepší srovnávače letenek

Tipy na nejlepší srovnávače letenek

Online vyhledávače letenek

V 90. letech bylo běžné koupit si kompletní zájezd do zahraničí u cestovní kanceláře, která zajistila vše od dopravy, přes ubytování až po stravu. Dnešní zejména mladé generace od organizovaných zájezdů upouští a cestují nejraději “low cost” na vlastní pěst. S hledáním levných letenek kamkoliv jim přitom pomáhají online srovnávače a vyhledávače letenek.

V první řadě je třeba si ujasnit, že neexistuje jeden nejlepší vyhledávač a srovnávač letenek. Jednou nabídne levnější letenku brněnský vyhledávač Kiwi nebo mezinárodní AZair, po druhé vás nízkou cenou překvapí Letuška nebo Pelikán. Nejlepším způsobem, jak si nenechat ujít žádnou výhodnou nabídku na levné letenky, je sledovat všechny nejznámější srovnávače. Které to jsou?

porovnání cestovního pojištění

AZair.cz

Na porovnávání letenek od nízkonákladových leteckých společností se specializuje populární vyhledávač letenek AZair.cz. Zde spolehlivě najdete opravdu levné letenky, má to ale svá “ale”. První “ale” představuje především zastaralý a chaotický působící design aplikace, který by zasloužil radikální vylepšení.

Jelikož se jedná o nízkonákladové lety, součástí letenky je vždy jen a pouze příruční zavazadlo. V případě přestupů v rámci jednoho letu si jednotlivé letenky kupujete zvlášť a v případě zpoždění jednoho letadla není garantován úspěšný přestup na další. Myslete tedy na to, abyste mezi příletem a odletem měli vždy dostatek času na přestup.

Kiwi.com

Brněnský portál zaměřený na vyhledávání co nejlevnějších letenek z Prahy, Brna, Pardubic, Drážďan, Lince a Vratislavi do různých koutů světa vznikl v roce 2012 pod původním názvem Skypicker. Dnes má Kiwi přes 2 500 zaměstnanců a pobočky v devíti zemích světa s hlavní centrálou v Brně. Má skvěle zpracovaný design, ale na Azair ještě nestačí, co se možností kombinací a dalších funkcí týče.

Na Kiwi stačí zvolit místo odletu, cílovou destinaci (stačí země i světadíl nebo existuje i možnost “kamkoliv” pro nerozhodné) a přibližná data odjezdu  návratu. Hlavní výhodou je fakt, že jakmile otevřete kalendář, ihned vidíte nejnižší ceny letenek. Zvolit si můžete délku letu, přestupy, maximální cenu letenky, čas, dopravce a další.

Skyscanner.cz

Velmi flexibilní vyhledávač a srovnávač letenek Skyscanner umožňuje hned několik různých způsobů vyhledávání nejlevnějších letenek z ČR a zpět. Dávejte si ale pozor, abyste se ocitli na Skyscanner.cz, nikoliv na Skyscanner.com, což je anglická verze nabízející výrazně dražší letenky.

Vyhledávat lze podle lokality, data, ceny i mapy. Pokud nemáte přesně daný termín, využijte funkci “nejlevnější měsíc”, která vám navrhne měsíc i konkrétní dny v měsíci, kdy vyjde let nejlevnější. Pokud nemáte vybranou lokalitu, zvolte možnost “kamkoliv” a vyberte si cíl dle aktuálně nejnižší ceny letenky.

Letenky přes srovnávače letenek

Pelikan.cz, Letuška.cz a Studentagency.cz

Chcete-li podpořit některý z ryze českých projektů, pak jsou ideální tyto tři webové aplikace pro vyhledávání a porovnání letenek. Zaměřují se na cenové nejvýhodnější letenky a porovnávají ceny letenek od různých leteckých společností, nejen těch nízkonákladových. 

Výhodou je možnost rozsáhlého filtrování podle destinace, ceny letenky, počtu přestupů, termínů apod. Nevýhodou je fakt, že si za letenku s největší pravděpodobností trochu připlatíte. Pokud však budete letenky sledovat průběžně, i zde můžete narazit na bezkonkurenční nabídku na nejlepší let do vámi vysněné destinace.

Další vyhledávače letenek

Na internetu samozřejmě narazíte na další vyhledávače letenek. Jedná se například o stránky Královna.cz, Cestujlevne.com, Kayak.com, Google Flights, HonzovyLetenky.cz a další. Nebojte se mít více “zakliknutých” vyhledávačů, sledovat jejich nabídky online na FB nebo si nechat na email posílat aktuální newslettery.

Pro všechny uvedené srovnávače platí, že cena letenky nemusí být konečná cena. Stačí kliknout na příruční a případně i odbavené zavazadlo a cena vzroste dvojnásobně i více. Jakmile narazíte na cenově zajímavou letenku, podívejte se raději na další srovnávače a také přímo na stránky konkrétní letecké společnosti, která může své letenky nabízet výrazně levněji.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Sdílet na Facebooku

Archiv