epojisteni logo
zajisteni-letenky

Tipy na nejlepší srovnávače letenek

10. 2. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

V 90. letech bylo běžné koupit si kompletní zájezd do zahraničí u cestovní kanceláře, která zajistila vše od dopravy, přes ubytování až po stravu. Dnešní zejména mladé generace od organizovaných zájezdů upouští a cestují nejraději “low cost” na vlastní pěst. S hledáním levných letenek kamkoliv jim přitom pomáhají online srovnávače a vyhledávače letenek.

V první řadě je třeba si ujasnit, že neexistuje jeden nejlepší vyhledávač a srovnávač letenek. Jednou nabídne levnější letenku brněnský vyhledávač Kiwi nebo mezinárodní AZair, po druhé vás nízkou cenou překvapí Letuška nebo Pelikán. Nejlepším způsobem, jak si nenechat ujít žádnou výhodnou nabídku na levné letenky, je sledovat všechny nejznámější srovnávače. Které to jsou?

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

AZair.cz

Na porovnávání letenek od nízkonákladových leteckých společností se specializuje populární vyhledávač letenek AZair.cz. Zde spolehlivě najdete opravdu levné letenky, má to ale svá “ale”.  První “ale” představuje především zastaralý a chaotický působící design aplikace, který by zasloužil radikální vylepšení.

Jelikož se jedná o nízkonákladové lety, součástí letenky je vždy jen a pouze příruční zavazadlo. V případě přestupů v rámci jednoho letu si jednotlivé letenky kupujete zvlášť a v případě zpoždění jednoho letadla není garantován úspěšný přestup na další. Myslete tedy na to, abyste mezi příletem a odletem měli vždy dostatek času na přestup.

Kiwi.com

Brněnský portál zaměřený na vyhledávání co nejlevnějších letenek z Prahy, Brna, Pardubic, Drážďan, Lince a Vratislavi do různých koutů světa  vznikl v roce 2012 pod původním názvem Skypicker. Dnes má Kiwi přes 2 500 zaměstnanců a pobočky v devíti zemích světa s hlavní centrálou v Brně. Má skvěle zpracovaný design, ale na Azair ještě nestačí, co se možností kombinací a dalších funkcí týče.

Na Kiwi stačí zvolit místo odletu, cílovou destinaci (stačí země i světadíl nebo existuje i možnost “kamkoliv” pro nerozhodné) a přibližná data odjezdu  návratu.  Hlavní výhodou je fakt, že jakmile otevřete kalendář, ihned vidíte nejnižší ceny letenek.  Zvolit si můžete délku letu, přestupy, maximální cenu letenky, čas, dopravce a další.

Skyscanner.cz

Velmi flexibilní vyhledávač a srovnávač letenek Skyscanner umožňuje hned několik různých způsobů vyhledávání nejlevnějších letenek z ČR a zpět. Dávejte si ale pozor, abyste se ocitli na Skyscanner.cz, nikoliv na Skyscanner.com, což je anglická verze nabízející výrazně dražší letenky.

Vyhledávat lze podle lokality, data, ceny i mapy. Pokud nemáte přesně daný termín, využijte funkci “nejlevnější měsíc”, která vám navrhne měsíc i konkrétní dny v měsíci, kdy vyjde let nejlevnější. Pokud nemáte vybranou lokalitu, zvolte možnost “kamkoliv” a vyberte si cíl dle aktuálně nejnižší ceny letenky.

Letenky přes srovnávače letenek

Pelikan.cz, Letuška.cz a Studentagency.cz

Chcete-li podpořit některý z ryze českých projektů, pak jsou ideální tyto tři webové aplikace pro vyhledávání a porovnání letenek.  Zaměřují se na cenové nejvýhodnější letenky a porovnávají ceny letenek od různých leteckých společností, nejen těch nízkonákladových. 

Výhodou je možnost rozsáhlého filtrování podle destinace, ceny letenky, počtu přestupů, termínů apod. Nevýhodou je fakt, že si za letenku s největší pravděpodobností trochu připlatíte. Pokud však budete letenky sledovat průběžně, i zde můžete narazit na bezkonkurenční nabídku na nejlepší let do vámi vysněné destinace.

Další vyhledávače letenek

Na internetu samozřejmě narazíte na další vyhledávače letenek. Jedná se například o stránky Královna.cz, Cestujlevne.com, Kayak.com, Google Flights, HonzovyLetenky.cz a další. Nebojte se mít více “zakliknutých” vyhledávačů, sledovat jejich nabídky online na FB nebo si nechat na email posílat aktuální newslettery.

Pro všechny uvedené srovnávače platí, že cena letenky nemusí být konečná cena.  Stačí kliknout na příruční a případně i odbavené zavazadlo a cena vzroste dvojnásobně i více. Jakmile narazíte na cenově zajímavou letenku, podívejte se raději na další srovnávače a také přímo na stránky konkrétní letecké společnosti, která může své letenky nabízet výrazně levněji.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.