epojisteni logo
zajisteni-letenky

Tipy na nejlepší srovnávače letenek

10. 2. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

V 90. letech bylo běžné koupit si kompletní zájezd do zahraničí u cestovní kanceláře, která zajistila vše od dopravy, přes ubytování až po stravu. Dnešní zejména mladé generace od organizovaných zájezdů upouští a cestují nejraději “low cost” na vlastní pěst. S hledáním levných letenek kamkoliv jim přitom pomáhají online srovnávače a vyhledávače letenek.

V první řadě je třeba si ujasnit, že neexistuje jeden nejlepší vyhledávač a srovnávač letenek. Jednou nabídne levnější letenku brněnský vyhledávač Kiwi nebo mezinárodní AZair, po druhé vás nízkou cenou překvapí Letuška nebo Pelikán. Nejlepším způsobem, jak si nenechat ujít žádnou výhodnou nabídku na levné letenky, je sledovat všechny nejznámější srovnávače. Které to jsou?

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

AZair.cz

Na porovnávání letenek od nízkonákladových leteckých společností se specializuje populární vyhledávač letenek AZair.cz. Zde spolehlivě najdete opravdu levné letenky, má to ale svá “ale”.  První “ale” představuje především zastaralý a chaotický působící design aplikace, který by zasloužil radikální vylepšení.

Jelikož se jedná o nízkonákladové lety, součástí letenky je vždy jen a pouze příruční zavazadlo. V případě přestupů v rámci jednoho letu si jednotlivé letenky kupujete zvlášť a v případě zpoždění jednoho letadla není garantován úspěšný přestup na další. Myslete tedy na to, abyste mezi příletem a odletem měli vždy dostatek času na přestup.

Kiwi.com

Brněnský portál zaměřený na vyhledávání co nejlevnějších letenek z Prahy, Brna, Pardubic, Drážďan, Lince a Vratislavi do různých koutů světa  vznikl v roce 2012 pod původním názvem Skypicker. Dnes má Kiwi přes 2 500 zaměstnanců a pobočky v devíti zemích světa s hlavní centrálou v Brně. Má skvěle zpracovaný design, ale na Azair ještě nestačí, co se možností kombinací a dalších funkcí týče.

Na Kiwi stačí zvolit místo odletu, cílovou destinaci (stačí země i světadíl nebo existuje i možnost “kamkoliv” pro nerozhodné) a přibližná data odjezdu  návratu.  Hlavní výhodou je fakt, že jakmile otevřete kalendář, ihned vidíte nejnižší ceny letenek.  Zvolit si můžete délku letu, přestupy, maximální cenu letenky, čas, dopravce a další.

Skyscanner.cz

Velmi flexibilní vyhledávač a srovnávač letenek Skyscanner umožňuje hned několik různých způsobů vyhledávání nejlevnějších letenek z ČR a zpět. Dávejte si ale pozor, abyste se ocitli na Skyscanner.cz, nikoliv na Skyscanner.com, což je anglická verze nabízející výrazně dražší letenky.

Vyhledávat lze podle lokality, data, ceny i mapy. Pokud nemáte přesně daný termín, využijte funkci “nejlevnější měsíc”, která vám navrhne měsíc i konkrétní dny v měsíci, kdy vyjde let nejlevnější. Pokud nemáte vybranou lokalitu, zvolte možnost “kamkoliv” a vyberte si cíl dle aktuálně nejnižší ceny letenky.

Letenky přes srovnávače letenek

Pelikan.cz, Letuška.cz a Studentagency.cz

Chcete-li podpořit některý z ryze českých projektů, pak jsou ideální tyto tři webové aplikace pro vyhledávání a porovnání letenek.  Zaměřují se na cenové nejvýhodnější letenky a porovnávají ceny letenek od různých leteckých společností, nejen těch nízkonákladových. 

Výhodou je možnost rozsáhlého filtrování podle destinace, ceny letenky, počtu přestupů, termínů apod. Nevýhodou je fakt, že si za letenku s největší pravděpodobností trochu připlatíte. Pokud však budete letenky sledovat průběžně, i zde můžete narazit na bezkonkurenční nabídku na nejlepší let do vámi vysněné destinace.

Další vyhledávače letenek

Na internetu samozřejmě narazíte na další vyhledávače letenek. Jedná se například o stránky Královna.cz, Cestujlevne.com, Kayak.com, Google Flights, HonzovyLetenky.cz a další. Nebojte se mít více “zakliknutých” vyhledávačů, sledovat jejich nabídky online na FB nebo si nechat na email posílat aktuální newslettery.

Pro všechny uvedené srovnávače platí, že cena letenky nemusí být konečná cena.  Stačí kliknout na příruční a případně i odbavené zavazadlo a cena vzroste dvojnásobně i více. Jakmile narazíte na cenově zajímavou letenku, podívejte se raději na další srovnávače a také přímo na stránky konkrétní letecké společnosti, která může své letenky nabízet výrazně levněji.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?