epojisteni logo
Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá

Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

5. 10. 2023
|
Délka čtení: 6 min.

Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

Pokud se vám tato situace přihodí, zhluboka se nadechněte a uklidněte se. Nic není ztraceno a dovolenou vám zatím kazit nebudeme. Zapomenuté cestovní pojištění totiž není důvod k panice. Cestovní pojištění si můžete během pár minut sjednat přímo na letišti, stačí použít chytrý mobilní telefon, tablet nebo notebook, máte-li jej sebou.

Jak si rychle sjednat cestovní pojištění na letišti

Zatímco budete na pražském letišti čekat na letadlo, které vás odveze na vysněnou dovolenou, můžete se v klidu připojit na wi-fi síť určenou pro zákazníky letiště. Cestovní pojištění letiště Praha je totiž jeden z pojistných produktů, které si lidé nejčastěji uzavírají on-line. Pokud máte oblíbenou pojišťovnou, stačí najet na jejich webové stránky. Při vyhledání produktu cestovní pojištění se vám hned objeví nabízené varianty a možnost objednání on-line. Poté stačí uhradit pojistné platební kartou (je to nejrychlejší způsob placení) a pojistka je platná nejpozději od druhého dne.

Pokud oblíbenou pojišťovnou nemáte a vůbec netušíte, jaké cestovní pojištění je dobré, využijte srovnávače pojištění on-line. Webové stránky jako například ePojisteni.cz vám umožní rychlé porovnání cestovního pojištění. Poté si stačí z přehledné nabídky vybrat nejlepší nabídku a pojištění si můžete ihned objednat. Stejně jako v prvním případě, je třeba zaplatit pojistné a pojištění je platné téměř okamžitě.Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Lze si sjednat cestovní pojištění ze zahraničí?

Situace není neřešitelná ani tehdy, pokud si na cestovní pojištění vzpomenete první den na pláži. V takovém případě máte dokonce dvě možnosti záchrany. Mrkněte na svou platební kartu a zjistěte, zda je její součástí cestovní pojištění a jaké. Je-li pojištění dostačující, není důvod sjednávat další. A pro příště budete chytřejší.

Některé pojišťovny vám umožní sjednat cestovní pojištění i ze zahraničí. Má to však zádrhel v podobě karenční doby. To znamená, že pojištění začne platit až po určité době. Pojišťovny se tímto způsobem snaží ochránit před pojistnými podvody, kdy si klient uzavře pojištění po pojistné události a snaží se získat pojistné plnění. Zdaleka ne všechny pojišťovny karenční dobu uznávají a v mnoha případech pojištění začne platit následující den.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.