epojisteni logo
levna-dovolena-more

Je libo cestovní pojištění zdarma?

5. 10. 2023
|
Délka čtení: 6 min.

Je libo cestovní pojištění zdarma?

Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Valná většina lidí vnímá cestovní pojištění jako nutné zlo. Nechtějí za něj platit, ale velice dobře si uvědomují jeho význam. Přece jen neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, a proto je dobré být připraven na různé situace včetně těch méně šťastných. Problém spočívá v tom, jaké cestovní pojištění si sjednat.

Hlavní je mít nějaké cestovní pojištění

Výběru cestovního pojištění lidé obvykle nevěnují příliš mnoho času. Usednou k počítačům a během pár minut si vyberou nejlevnější nabídku. Zaplatí online a rázem mají pocit, jak se o sebe a případně svou rodinu perfektně starají. Jen málokdo si prostuduje podmínky a ujistí se, že vybrané pojištění kryje všechny plánované aktivity a to v dostatečné výši.

Ve výsledku mohou být lidé rádi, že se jim nic nestalo. Laxně vybrané pojištění by je totiž vůbec nemuselo ochránit tak, jak si představují. Na druhou stranu se ale nemůžou divit, když si ochranu svého zdraví a života vybírají podle ceny. Přitom lze při troše snahy sehnat kvalitní pojištění za rozumný peníz. Chce to jen výběru správného cestovního pojištění věnovat o něco více času.

Hodně muziky za málo peněz

Při výběru cestovního pojištění je možné uspořit, ne však na úkor kvality. Rozhodně se nevyplatí vzít první nabídku, která se vám naskytne. Mnohem lepší je porovnat si více produktů na trhu. Nezapomeňte při výběru pojištění zohlednit i styl dovolené.

Pro běžnou dovolenou s relativně bezpečnými aktivitami, jako je pobyt na pláži a turistika po městečkách, postačí základní cestovní pojištění. Pokud však plánujete aktivně sportovat, a nebo se dokonce věnovat rizikovým a adrenalinovým aktivitám, zapomenout byste neměli na odpovídající připojištění.

Ušetřit se dá nejen porovnáním, ale také sjednáním pojištění online. Pojišťovny v takovém případě nabízí 5 až 10 % slevu na pojistném. Ještě levněji pojištění můžete získat na specializovaných portálech, které se přímo zaměřují na porovnání a vyřízení pojistných a finančních produktů online.

Cestovní pojištění zadarmo

I to je možné. Zadarmo bývá cestovní pojištění nabízeno třeba k platebním kartám. To znamená, že i vy můžete být celoročně pojištění na cesty do zahraničí, aniž o tom víte. S jásáním posečkejte, dokud si pozorně nepřečtete podmínky takového pojištění. Zajímejte se o rozsah pojištění, výši pojistných limitů i asistenční služby.

Cestovní pojištění k platebním kartám nebývá totiž tak kvalitní jako běžné komerční pojištění. Rozsah bývá omezený, pojistné limity nižší. V některých případech si však můžete pojištění za pár korun vylepšit a získat tak skutečně kvalitní pojištění na cesty. Většinou je však rozumnější sáhnout po kvalitním, byť občas dražším pojištění, která vás opravdu ochrání.


Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.