Luxusní dovolená: Které destinace jsou pro ni jako stvořené?

Luxusní dovolená: Které destinace jsou pro ni jako stvořené?

Luxusní dovolená - Maledivy

Jelikož jste si letos z pochopitelných důvodů odpustili tradiční letní dovolenou u moře a ani s víkendovým cestováním to nebyla žádná sláva, hodláte si následující volno užít na maximum. Však si také pilně šetříte, aby to po takové době stálo za to.

Toužíte-li po luxusní dovolené po všech stránkách, našli jsme pár “místeček”, které nelze nazvat jinak než rájem na zemi. Je přitom jedno, co si pod slovem luxus představuje. Však pro někoho to může být luxusní dovolená v Karibiku, ideálně v hotelu přímo na pláži, pro jiného dobrodružství uprostřed krásné, leč nespoutané a divoké přírody.

porovnání cestovního pojištění

Maledivy v nekonečném objetí oceánu

Toužíte-li sychravé a chladné zimní počasí u nás nahradit teplými slunečními paprsky, ale zároveň vás tak docela nebaví jen se válet na pláži, Maledivy jsou pravá volba. Tyto ostrovy a ostrůvky ležící uprostřed indického oceánu vás uchvátí unikátní přírodou. Zcela jedinečný je zde zejména podmořský život. 

Na Maledivách se totiž výjimečně daří korálům a mořským živočichům. Idylické písečné pláže, průzračné teplé moře a korálové útesy s bohatým životem jsou také jedny z hlavních důvodů, proč sem lidé cestují z celého světa. Při potápění a šnorchlování lze na vlastní oči spatřit barevné korálové rybky, ale i ohromující rejnoky, mantu, obří želvy či dokonce býložravé, a tudíž ne životu nebezpečné, žraloky.

Pokud vás pobyt pod hladinou vody zrovna neláká, jsou Maledivy ideálním místem také pro jiné vodní sporty, ať už tradiční surfing, plachtění či moderní paddleboarding. Vydat se můžete také na pevninu. Maledivy mají co nabídnou i milovníkům turistiky. Zmínit je třeba také místní vynikající lehkou a zdravou kuchyni, kterou tvoří zejména mořské ryby, rýže, nudle a kari koření. 

Dobrodružství v hřebíčkovém Zanzibaru

Představujete si ráj na zemi jako dlouhé pláže s neskutečně jemným bílým pískem, moře s azurovou vodou, v přímořském vánku se kolébající zelené palmy, barevné korálové útesy, ale také pestrý a pulzující život a laskavé, přátelské a vždy dobře naladěné obyvatelstvo, pak jste si právě vysnili africký ostrov Zanzibar. 

Kromě výše uvedeného se můžete těšit na obrovské želvy žijící na ostrově Prison Island, historické centrum města Zanzibar, které je postaveno z korálových útesů. Za pozornost stojí zejména ohromné dřevěné dveře, které chránily sídla před válečným slony. S životem místních se seznámíte na zdejších trzích, kde to žije přes den, ale také v noci, kdy si zde místní rozloží stoličky a zapálí ohně a svíčky. Vychutnat si zde můžete, nebo spíše musíte, slané palačinky s horkým kořeněným čajem s mlékem.

A proč se Zanzibaru přezdívá hřebíčkový ostrov? Za své bohatství půvabný africký ostrov vděčí exotickému koření, které se zde pěstuje. Kromě hřebíčku se ze Zanzibaru do celého světa vyváží vanilka, muškátový oříšek, pepř a další. Hakuna Matata (to znamená něco jako pohoda) a užijte si dovolenou na Zanzibaru bez nervů a starostí.

Dovolená na Zanzibaru - čluny

Přírodní ráj jménem Madagaskar

Příroda je mocná čarodějka a ostrov Madagaskar je toho důkazem. Rozhodnete-li se strávit svou vysněnou dovolenou právě zde, bude vás to stát spoustu peněz. Nebudete ale litovat jediné koruny, kterou zde pustíte. Madagaskar se pyšní zcela jedinečnou flórou a faunou. Na tomto ostrově žijí a rostou druhy, které nikde jinde nespatříte. Původní obyvatelstvo představují velice rozmanité etnické skupiny, které si dodnes udržují dávné zvyky a tradice.

Poznat tento ostrov však nebude nikterak jednoduché. Kromě toho, že nebudete vědět, kam “skočit” dříve, je Madagaskar jedním z největších ostrovů světa. Je dokonce větší než Francie. Plánování dovolené na Madagaskaru tedy vyžaduje buď dostatek volného času a peněz nebo velmi dobrou přípravu, plánování a rozhodování o tom, která místa chcete vidět, a která naopak dokážete oželet. Bude to těžká volba, vězte.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Sdílet na Facebooku

Archiv