Cestování do zahraničí se psem: Znáte všechny podmínky?

Cestování do zahraničí se psem: Znáte všechny podmínky?

cestovani

Cestování do zahraničí se psem: Znáte všechny podmínky?

Cestovat se psem není problém sám o sobě. Mnoha pejskům cestování vůbec nevadí, někteří dokonce milují jízdu autem. Všechno je lepší než zůstat v hotelu pro psy. Bez potřebných dokumentů vás ale s pejskem za hranice nepustí. Víte, co všechno musíte před odjezdem na dovolenou s milovaným chlupáčem zařídit?

Než se pustíte do vyřizování potřebných dokladů, ujistěte se, že váš pes cestu zvládne. Poraďte se s veterinářem, zde pejsek zvládne dlouhou cestu, případně, jak si poradit v různých situacích. Zjistěte předem, co je vhodné sebou vézt. Chybět určitě nesmí dostatek tekutin a jídla a zajištění odpovídající přepravy.

Spočítat
cestovní pojištění

Dokumenty, bez kterých se psem nelze vycestovat

Zabalit rodinu a psa navrch nestačí, na cesty do zahraničí budete potřebovat nejen vlastní osobní doklady, ale také dokumenty psa.

Cestovní pas pro zvířata (Pet pas) - tento průkaz sebou mít musíte, výjimky neexistují. Majitelé papírových psů jej obdrží od chovatele, majitel kříženců o něj mohou požádat u veterináře.

Potvrzení o očkování - potvrzení o očkování proti vzteklině, které musí být v souladu s požadavky Evropské unie.

Odčervení - pes musí být řádně odčervený (ošetření proti echinokokóze)

Mikročip - pes musí být opatřený mikročipem buď od chovatele nebo od veterináře

Cestujete-li do Velké Británie, Irska, Malty, Švédska a Finska, potřebovat budete rovněž čerstvé vyšetření na vzteklinu.

Jak přepravovat zvíře v autě

Většina lidí, která cestuje se psem, cestuje autem. Také zde musíte dodržet opatření důležitá pro bezpečnou jízdu. Pes nesmí sedět na předním sedadle, vždy na zadním. V žádném případě se pes nesmí pohybovat volně po autě a musí mít buď speciální postroj, jakýsi bezpečnostní pás pro psa, nebo speciální přepravku. Přicvaknout psa lidským pásem opravdu nestačí.

Řada zemí Evropské unie, Evropského hospodářského prostoru a Švýcarska striktně vyžaduje, aby pes cestoval v cestovním boxu umístěném v zavazadlovém prostoru. Pokud přepravujete dva a více psy, jsou cestovní boxy pro psy dokonce povinné.

Nejčastěji zakázané rasy bývají Akita Inu, americký buldok, americký pitbulteriér, americký stafordšírský teriér, anglický bulteriér, argentinská doga, Bandog, brazilská fila, bullmastif, Cane Corso, dobrman, kavkazský pastevecký pes, stafordšírský bulteriér a Tosa Inu.

Někdy je nutné splňovat přísné podmínky (např. potvrzení o bezúhonností psa, osvědčení o odborné způsobilosti k držení určitého plemene). Zakázané je také cestování se štěnětem mladším 3 měsíců. Plemeno v tomto případě není rozhodující.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 40
Sdílet na Facebooku

Články související s těmito výrazy:

Cestovní pojištění, Dovolená v zahraničí, Zvířata

Archiv