Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Pojištění na zimní sporty

Pojištění na zimní sporty

Příchod zimy a především pak pořádné sněhové nadílky udělá každoročně radost nejednomu milovníkovi zimních sportů. Ať už patříte mezi vyznavače klasického lyžování nebo vyrážíte do hor na skialpinismus, rozhodně se vám bude hodit kvalitní cestovní pojištění. Vyrazit za sněhem bez něj je totiž obrovské riziko nejen pro vaši peněženku, ale především pro vaše zdraví!

Cestovní pojištění se v zimě vyplatí!

Zimní sporty s sebou nesou spoustu nepříjemných možností, jak se lehce i těžce zranit. Především pokud vyrážíte užít si zimu do zahraničí byste měli počítat s tím, že náklady na ošetření i banálních zranění vycházejí na stovky tisíc korun. Bez cestovního pojištění budete muset vše zaplatit z vlastní kapsy. Pokud jste právě na dovolené a chtěli jste si pořádně zadovádět, zamrzí taková situace dvojnásob, protože přijdete nejen o možnost si zalyžovat, ale přijdete také o peníze.

Rizikové a extrémní sporty

Pojišťovny samozřejmě hradí úrazy způsobené při běžných zimních aktivitách, například zmíněného lyžování nebo třeba běžkování. Některé sporty však pojistíte obtížněji, protože je společnosti berou jako rizikové či extrémní.

Mezi rizikové zimní sporty patří například alpinismus, Via Ferrata, dovádění na U-rampě ale také hokej! Pojištění takových sportů vás může stát dvojnásobek ceny běžného pojištění.

Ještě přísnější podmínky panují u extrémních sportů, mezi něž patří třeba ledovcová turistika nebo akrobatické lyžování. U pojištění takové zábavy čekejte cenu i o 200% vyšší!

Patříte mezi milovníky sjezdu na skútru, skikrosu nebo adrenalinového potápění pod ledem? V takovém případě vás pojišťovny nejspíše nepojistí, protože pro ně tyto aktivity představují hazard se životem.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2