Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Cestovní pojištění do zahraničí

Cestovní pojištění do zahraničí

Cestovní pojištění do zahraničí

zahranici

Volba cestovního pojištění do zahraničí se neodvíjí pouze od typu aktivity (služební cesta, turistika, sportovní dovolená, provozování extrémních sportů), ale také dle země, kam plánujete vyrazit. Cestovní pojištění do některých zemí, zejména exotičtějších, se může prodražit, naopak po Evropě vychází nejlevněji.

Cestovní pojištění po Evropě

V zemích Evropské unie, EHP, Švýcarsku a smluvních zemí (Chorvatsko, Srbsko, Černá Hora, Turecko a Makedonie) by vám měla být poskytnuta zdravotní péče pouze na základě Evropského zdravotního průkazu a tzv. evropského formuláře, který je nutný v Turecku, Srbsku a Černé Hoře.

Skutečnost je však taková, že sice máte nárok na neodkladnou zdravotní péči, ale jsou zde jistá omezení. Za prvé je možné ji uplatnit pouze ve veřejných, a navíc zde platí povinnost uhradit spoluúčast za ošetření i léky. Cestovní pojištění do zahraničí se tak jednoznačně vyplatí i v každé situaci. Navíc rozsah krytí je širší. Než v případě EHIC nebo i cestovního pojištění k platební kartě.

Cestovní pojištění do zahraničí mimo Evropy

Pojišťovny nabízí cestovní pojištění do zahraničí obvykle ve dvou variantách dle oblastí – Evropa a celý svět. Pojištění, které se vztahuje na celý svět je logicky o něco dražší, protože se vztahuje také na země, kde našinci hrozí také různé choroby a nemoci.

Pozor si dejte na smluvní podmínky. Pojistné plnění je vypláceno v souladu s nimi a klient musí splnit všechny podmínky (např. očkování povinné pro danou zemi). V opačném případě nemusí být pojistné plnění vůbec vyplaceno.

Cena cestovního pojištění do zahraničí

Už jsme zmínili, že cena se bude odvíjet od několika faktorů, tedy například zda zvolíte jen Evropu nebo celý svět, jakou si nastavíte výši pojistných limitů nebo i další zvolená připojištění.

Cestovní pojištění do Evropy je levnější a často za něj zaplatíte jen pár sto korun. V případě celoročního pojištění nejvíce kolem tisíc korun. Do jiných zemí mimo Evropy to už ale je horší a pojistné se prodraží. V případě, že cestujete do více států, nevyplatí se vám pojištění sjednávat pro každý zvlášť. Cestovní pojištění do zahraničí si sjednávejte tak, že jako cílovou zemí zvolíte tu nejvzdálenější. Přemýšlejte i nad aktivity, které v cílové zemi chcete dělat. Pojištění některých sportů je možné jen zvlášť, například potápění nebo horolezectví a některé sporty pojistit nejdou vůbec, typicky cliffdiving.

Spočítejte si na kolik vás přijde cestovní pojištění do zahraničí s online kalkulačkou cestovního pojištění.

Spočítat
cestovní pojištění

Výhodou je, že vybrané cestovní pojištění si pak můžete rovnou sjednat online a platit vám bude od okamžiku, kdy za něj zaplatíte. Vše potřebné vám přijde elektronicky. Nemusíte se tak obávat, když budete pojištění sjednávat na poslední chvíli.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 14