Cestovní pojištění na hory

Cestovní pojištění na hory

Cestovní pojištění na hory

hory

Pomalu se blíží zima a s ní oblíbené zimní sporty jako lyžování, snowboarding, běžkování, skialpinismus a další. Dříve, než se však vydáte za zimními radovánkami do zahraničí, nezapomeňte myslet také na své zdraví a bezpečí, a sjednejte si kvalitní cestovní pojištění.

Cestovní pojištění vás přijde na pár set korun

Se zimními sporty jsou bohužel spojené i časté úrazy. Samotný úraz je velmi nepříjemný a k tomu vás léčba v zahraničí může vyjít i na stovky a miliony korun. A přitom se cena cestovního pojištění dle délky dovolené pohybuje jen v desítkách korun.

Pokud jedete do zemí Evropského unie, nespoléhejte se jen na Evropský zdravotní průkaz EHIC. I když s ním máte zaručenou zdravotní péči, nelze ho uplatnit ve všech zdravotních zařízení, a navíc se toto pojištění nevztahuje na některé úkony. A to platí zejména pro rizikové zimní sporty. V takovém případě je lepší zvolit pojištění, které se přímo vztahuje na pojištění zimních sportů, a pokud se věnujete skutečně adrenalinovým sportům, pak je třeba si uzavřít speciální pojištění extrémních sportů.

Cestovní pojištění ke kartě nemusí stačit

Máte sjednané cestovní pojištění k platební kartě? Podívejte se na rozsah krytí. Mnohé z těchto pojištění nekryjí všechny sporty a rizika. Stejně tak je možné, že se pojištění nebude vztahovat na všechna místa, kde se budete pohybovat, bude omezena dobou pobytu a pojistné limity často nejsou tak vysoké jako v případě komerčního cestovního pojištění.

Kolik stojí ošetření v zahraničí?

Pro Vaši představu se podívejme na ceny ošetření v cizině. Sami si jednoduše spočítáte, že cestovní pojištění vyjde levněji než riskovat tisícové náklady za léčbu.

  •  Den v nemocnice (Francie, Itálie, Rakousko) - cca 15 až 20 000 Kč
  •  Zásah horské služby (svoz ze svahu a převoz do zdravotníckého zařízení) - cca 10 000 Kč
  •  Transport helikoptérou (Alpy) - 30 až 130 000 Kč dle délky
  •  Převoz do ČR - 20 až 40 000 Kč dle délky
  •  Zlomenina ramene a lokte (Rakousko) - cca 160 000 Kč
  •  Vykloubení ramene (Itálie) - cca 50 000 Kč

Co kryje cestovní pojištění na hory

Zimní dovolená na lyžích se rázem může proměnit v noční můru. Kvalitní cestovní pojištění na hory je proto základ. Cestovní pojištění na hory vám kryje i převoz helikoptérou a zásah horské služby. Právě tyto dvě položky vám udělají pěknou čáru přes rozpočet, bez pojištění byste za ně zaplatili i stovky tisíc korun.

Pokud jste na cestovní pojištění zapomněli, to na lyže můžete sjednat i na poslední chvíli. Spočítáte i uzavřete ho snadno online. Platit vám začne v okamžiku, kdy za cestovní pojištění na hory zaplatíte.

Spočítat
cestovní pojištění

Chystáte se do zahraničí autem?

Ve spolupráci s AXA Assistance jsme pro vás připravili cestovní pojištění „Autem na hory“, které kryje i nepříjemnosti spojené s cestou autem. Zahrnuje opravu vašeho vozu na místě, odtah do servisu pro případ poruchy, havárie nebo chyby řidiče, náhradní dopravu pro pokračování cesty, případně pro návrat domů až do reálných nákladů a rozsáhlé asistenční služby. Součástí je samozřejmě i kvalitní cestovní pojištění s vysokými limity, které vás bude krýt, třeba když pro vás bude muset letět vrtulník nebo někoho zraníte na sjezdovce.

Příklady pojištění na zimní sporty pro týdenní dovolenou v Rakousku pro čtyřčlennou rodinu:

AXA poj.
Autem na hory
AXA poj.
balíček Excelent
AXA poj.
balíček Standard
Uniqa poj.
balíček Standard
Cena pojištění 1 432 Kč 1 032 Kč 538 Kč 664 Kč
Léčebné výlohy neomezeně neomezeně 5 000 000 Kč 5 000 000 Kč
Asistence (včetně transportu ze sjezdovky) neomezeně neomezeně 5 000 000 Kč 1 500 000 Kč
Odpovědnost za škodu 25 000 000 Kč 25 000 000 Kč 1 000 000 Kč 1 000 000 Kč
Pojištění zavazadel (včetně lyží) 40 000 Kč 40 000 Kč 20 000 Kč 15 000 Kč
Oprava vozidla nebo odtah nepojízdného vozu do ČR ANO X X X
Oprava vozidla ANO X X X
Náhradní doprava ANO X X X

Ve spolupráci s AXA Assistance jsme pro Vás připravili prémiový produkt, který pokryje vše pro cestu autem na hory. Nejenom, že máte kryté léčebné výlohy, úraz včetně zimních sportů, odpovědnost za škodu a vaše lyže nebo snowboard. Navíc Vám zajistí odtah vozidla, opravu Vašeho vozidla a dokonce i zajistí náhradní dopravu, aby jste mohli pokračovat ve Vaší dovolené, zatímco kryje repatriaci nepojízdného vozidla zpátky do ČR. Takže Vaše vysněná dovolená nebude ohrožena.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 22