Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
Klientské sekce (moje smlouvy a kalkulace)
840 888 444
Zavolejte nám
info@epojisteni.cz

Cestovní pojištění na hory

Cestovní pojištění na hory

Pomalu se blíží zima a s ní oblíbené zimní sporty jako lyžování, snowboarding, běžkování, skialpinismus a další. Dříve, než se však vydáte za zimními radovánkami do zahraničí, nezapomeňte myslet také na své zdraví a bezpečí, a sjednejte si kvalitní cestovní pojištění.

Cestovní pojištění Vás přijde na pár set korun, náklady na léčbu však i na stovky tisíc korun.

Se zimními sporty jsou bohužel spojené i časté úrazy. Samotný úraz je velmi nepříjemný a k tomu Vás léčba v zahraničí může vyjít na desítky ale i stovky a miliony korun. A přitom se cena cestovního pojištění dle délky dovolené pohybuje jen v desítkách korun.

Pokud jedete do zemí Evropského Unie, nespoléhejte se na Evropský zdravotní průkaz. I když s ním máte zaručenou zdravotní péči, nelze ji uplatnit ve všech zdravotních zařízení, a navíc se toto pojištění nevztahuje na některé úkony. A to platí zejména pro rizikové zimní sporty. V takovém případě je lepší zvolit pojištění, které se přímo vztahuje na pojištění zimních sportu, a pokud se věnujete skutečně adrenalinovým sportům, pak je třeba si uzavřít speciální pojištění.

Kolik stojí ošetření v zahraničí?

Pro Vaši představu se podívejme na ceny ošetření v cizině. Sami si jednoduše spočítáte, že cestovní pojištění vyjde levnější, než riskovat tisícové náklady za léčbu.

  •  Den v nemocnice (Francie, Itálie, Rakousko) - cca 15 až 20 000 Kč
  •  Zásah horské služby (svoz ze svahu a převoz do zdravotníckého zařízení) - cca 10 000 Kč
  •  Transport helikoptérou (Alpy) - 30 až 130 000 Kč dle délky
  •  Převoz do ČR - 20 až 40 000 Kč dle délky
  •  Zlomenina ramene a lokte (Rakousko) - cca 160 000 Kč
  •  Vykloubení ramene (Itálie) - cca 50 000 Kč

Chystáte se do zahraničí autem?

Ve spolupráci s AXA Assistance jsme pro Vás připravili cestovní pojištění Autem na hory, které kryje i nepříjemnosti spojené s cestou autem. Zahrnuje technickou asistenci (např. když se vybije autobaterie), opravu vašeho vozu na místě, odtah do ČR v případě poruchy i nehody (včetně odvozu prostřednictvím TAXI do místa ubytování), náhradní dopravu a rozsáhlé asistenční služby. Součástí je samozřejmě i kvalitní cestovní pojištění s vysokými limity, které Vás bude krýt, třeba když pro Vás bude muset letět vrtulník nebo někoho zraníte na sjezdovce. Více zde.

Příklady pojištění na zimní sporty pro týdenní dovolenou v Rakousku pro 4člennou rodinu:

AXA poj.
Autem na hory
AXA poj.
balíček Excelent
AXA poj.
balíček Standard
Uniqa poj.
balíček Standard
Cena pojištění 1 512 Kč 1 032 Kč 538 Kč 664 Kč
Léčebné výlohy neomezeně neomezeně 5 000 000 Kč 5 000 000 Kč
Asistence (včetně transportu ze sjezdovky) neomezeně neomezeně 5 000 000 Kč 1 500 000 Kč
Odpovědnost za škodu 25 000 000 Kč 25 000 000 Kč 1 000 000 Kč 1 000 000 Kč
Pojištění zavazadel (včetně lyží) 40 000 Kč 40 000 Kč 20 000 Kč 15 000 Kč
Oprava vozidla nebo odtah do ČR ANO X X X
Oprava vozidla ANO X X X
Náhradní doprava ANO X X X

Ve spolupráci s AXA Assistance jsme pro Vás připravili prémiový produkt, který pokryje vše pro cestu autem na hory. Nejenom, že máte kryté léčebné výlohy, úraz včetně zimních sportů, odpovědnost za škodu a vaše lyže nebo snowboard. Navíc Vám zajistí odtah vozidla, opravu Vašeho vozidla a dokonce i zajistí náhradní dopravu, aby jste mohli pokračovat ve Vaší dovolené, zatímco kryje repatriaci nepojízdného vozidla zpátky do ČR. Takže Vaše vysněná dovolená nebude ohrožena.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 18