Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
Klientské sekce (moje smlouvy a kalkulace)
840 888 444
Zavolejte nám
info@epojisteni.cz

Cestovní pojištění na hory

Cestovní pojištění na hory

2016-11-20

Pomalu se blíží zima a s ní oblíbené zimní sporty jako lyžování, snowboarding, běžkování, skialpinismus a další. Dříve, než se však vydáte za zimními radovánkami do zahraničí, nezapomeňte myslet také na své zdraví a bezpečí, a sjednejte si kvalitní cestovní pojištění.

Cestovní pojištění Vás přijde na pár set korun, náklady na léčbu však i na stovky tisíc korun.

Se zimními sporty jsou bohužel spojené i časté úrazy. Samotný úraz je velmi nepříjemný a k tomu Vás léčba v zahraničí může vyjít na desítky ale i stovky a miliony korun. A přitom se cena cestovního pojištění dle délky dovolené pohybuje jen v desítkách korun.

Pokud jedete do zemí Evropského Unie, nespoléhejte se na Evropský zdravotní průkaz. I když s ním máte zaručenou zdravotní péči, nelze ji uplatnit ve všech zdravotních zařízení, a navíc se toto pojištění nevztahuje na některé úkony. A to platí zejména pro rizikové zimní sporty. V takovém případě je lepší zvolit pojištění, které se přímo vztahuje na pojištění zimních sportu, a pokud se věnujete skutečně adrenalinovým sportům, pak je třeba si uzavřít speciální pojištění.

Kolik stojí ošetření v zahraničí?

Pro Vaši představu se podívejme na ceny ošetření v cizině. Sami si jednoduše spočítáte, že cestovní pojištění vyjde levnější, než riskovat tisícové náklady za léčbu.

  •  Den v nemocnice (Francie, Itálie, Rakousko) - cca 15 až 20 000 Kč
  •  Zásah horské služby (svoz ze svahu a převoz do zdravotníckého zařízení) - cca 10 000 Kč
  •  Transport helikoptérou (Alpy) - 30 až 130 000 Kč dle délky
  •  Převoz do ČR - 20 až 40 000 Kč dle délky
  •  Zlomenina ramene a lokte (Rakousko) - cca 160 000 Kč
  •  Vykloubení ramene (Itálie) - cca 50 000 Kč
Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 17