Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Cestovní pojištění Dominikánska republika

Cestovní pojištění do Dominikánské republiky

Mezi nejvíce vyhledávané turistické destinace patří Dominikánská republika. Důvodem jsou tropické teploty po celý rok, nádherné bělostné pláže s křišťálově průzračnou vodou a zároveň nezkrocená divoká příroda se subtropickými lesy a deštnými pralesy. Dominikánská republika patří k nejstarším místům Nového světa, které objevil Kryštof Kolumbus na svých zámořských cestách.

Před cestou

Dovolená v Dominikánské republice nevyžaduje žádné povinné očkování. Sebou je vhodné mít pouze “krabičku první pomoci”, kam patří náplasti, obvazy, repelent, prášky na průjem, proti bolesti. Léky se zde shání poměrně složitě.

Dobrodružství v Dominikánské republice

Život v Dominikánské republice potěší zejména milovníky tance, protože právě zde se odehrávají desítky karnevalů a festivalů v rytmu merengue. Lidé zde tančí vášnivě od raného dětství a tanec je vyjádřením jejich životního stylu. Stejně jako místní výborný rum a kvalitní doutníky, které patří k nejlepším na světě.

Chloubou Dominikánské republiky je existence devíti zcela odlišných přírodních zón, které uchvátí každého návštěvníka. Ať jste plážovým turistou nebo vyznavačem dobrodružných aktivit, Dominikánská republika Vás nezklame.

Plážovým turistům jsou určeny nedotčené pláže s lagunami u Pedernales, Baní, Azua, Barahona či Bahoruco. Vodních sportů od windsurfingu, kiteboardinu po hluboké ponory i potápění mezi korálovými útesy a vraky si dosyta užijete na severovýchodním pobřeží.

Naopak pro milovníky adrenalinových sportů jsou ideální místa Jarabacoa a Constanza, kde si vyzkoušíte jízdu na kánoi či raftu. Projížďku terénním vozidlem či výšlap na horu Pico Duarte do výšky 3 175 m. n. m. jistě oceníte také.

Proč cestovní pojištění v Dominikánské republice?

Cestujete do Dominikánské republiky a přemýšlíte, zda se Vám vůbec vyplatí uzavírat si cestovní pojištění. V žádném případě s rozhodnutím neváhejte. Cestovní pojištění Vás vyjde na pouhých par set korun podle délky dovolené. Za těch pár korun ale získáte kvalitní finanční zajištění, pocit jistoty, asistenční služby a řadu dalších užitečných připojištění.

Je samozřejmě, že nikdo nechce přemýšlet nad možností nemoci či úrazu na vysněné dovolené, přesto je určitě lepší být připraven i na tuto možnost. A náklady na léčbu v cizině jsou velmi drahé. I menší zákroky se pohybují v desítkách tisících korun. Pokud se jedná o závažnější zákroky, pak se může jednat i milióny korun.

Pokud navíc v Dominikánské republice plánujete provozování nějakého adrenalinovějšího sportu, pak je riziko vyšší a výběr vhodného pojištění ještě důležitější.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 10