epojisteni logo
mobilni-aplikace-auto

Tipy na 10 nejlepších aplikací do auta, které ocení každý řidič

27. 1. 2021
|
Délka čtení: 6 min.

Mapy a navigace nejsou zdaleka jedinými aplikacemi, které řidičům mohou každý den usnadnit a mnohdy i zpříjemnit čas strávený za volantem. Které z nich by si řidiči měli do svých telefonů nainstalovat téměř povinně, a které se prostě jen hodí používat či jsou určené čistě pro zábavu?

Povinné aplikace do auta

1. Mapy a navigace

Časy, kdy se řidiči za volantem či jeho spolujezdci hodila schopnost umět se orientovat v papírových mapách, jsou dávno pryč. Dnešní moderní aplikace do mobilů vás nejen přesně navigují do cíle, ale také umí navrhnout nejvhodnější, nejrychlejší nebo nejkratší trasu a upozorní vás na aktuální uzavírky, kolony, nehody, ale také na policejní radary na cestách.

Nejpopulárnější mobilní mapy a navigace nejen do auta:

  • Waze - oblíbená aplikce určená přímo pro auta, která zvládne zároveň navigovat a upozorňovat na nejrůznější “nebezpečí” na cestě.  Waze v podstatě představuje jakousi sociální síť řidičů hlásících potíže, na které na svých každodenních cestách narazí.

  • Google Maps - mapy od Google představují všestranné mapové podklady, které využívají nejen řidiči. Hlavní výhodou je přesná navigace, a možnost navigování do konkrétních cílů, jako jsou hotely, restaurace a jiné zájmové body s tím, že není nutné zadávat adresu, ale stačí název.  Velmi praktické je i grafické zvýraznění hodně vytížených úseků.

  • Mapy.cz - české mapy vyvinul a provozuje Seznam.cz a jedná se o velmi přesné mapové podklady (nejen pro území ČR, ale i téměř celý svět), které vedle řidičů ocení především milovníci pěší turistiky, cyklistiky i třeba běžkařského lyžování.

2. Záchranka

Velmi užitečná aplikace, která může posádce zachránit nejen zdraví, ale dokonce i život. V případě dopravní nehody aplikace okamžitě zprostředkuje spojení se záchrannou službou, přičemž operátor díky mobilní aplikaci vidí přesné místo nehody.  Není-li posádka schopná komunikace, operátor i tak ví, kam přesně má záchranku vyslat. 

Věděli jste, že?

Součástí aplikace Záchranka jsou také návody na poskytnutí správné první pomoci. Aplikace není určena pouze pro řidiče, nainstalovat si ji může kdokoliv.

Praktické aplikace pro každé auto

3. PHM & náklady

Aplikace provozovaná firmou CCS nabízí více než jen sledování útraty za pohonné hmoty a dalších výdajů spojených s provozem motorového vozidla. Tato aplikace porovnává aktuální  ceny pohonných hmot  na území ČR, a rovněž umí upozornit na nejrůznější akční a slevové akce.

4. Zaparkuju.cz

Tuto aplikaci ocení zejména řidiči, kteří musí autem cestovat po Praze nebo do Prahy často jezdí. Jedná se o opravdu skvělou aplikaci, která vám  pomůže najít prázdné parkovací místo v pražských částech, v nichž jsou zavedeny placené zóny. V případě placeného parkovacího místa  umí aplikace přesměrovat na platební portál pražského magistrátu. Aplikace rovněž poradí s parkováním mimo placené zóny.

5. Dopravniinfo.cz

Komplexní informace o aktuálním provozu nabízí aplikace provozovaná Ředitelstvím silnic a dálnic v ČR. Kromě kompletního seznamu všech plánovaných i neplánovaných uzavírek na českých silnicích a dálnicích aplikace rovněž nabízí zprávy o aktuálním počasí či kamerové záznamy z dálničních kamer, které se hodí zejména při různých kalamitách. 

6. Aplikace pojišťoven

Nikdo si nepřeje zavinit nebo se stát účastníkem dopravní nehody. Je však dobré být připraven i na takové nepříjemné situace. Hodí se mít nainstalovanou aplikaci pojišťovny, u které máte uzavřené povinné ručení a havarijní pojištění. V případě nehody vám aplikace hodně usnadní komunikaci s pojišťovnou a její asistenční službou a to po celou dobu řešení pojistné události. 

7. Carolina

Tuto aplikaci nevyužijete sice každý den, ale bude se vám hodit například při výběru nového vozidla. Stačí vyplnit VIN kód vybraného vozidla a dozvíte se rok výroby a původní výbavu.  V bezplatné verzi aplikace nabízí ocenění až pěti aut. 

Vedle této základní funkce má aplikace Carolina pár dalších praktických funkcí. Jedná se o upozornění na blížící se technickou kontrolu, uhrazení ročního pojistného za  povinné ručení  či pravidelnou servisní prohlídku.

Zábavné aplikace pro řidiče

8. Android Auto

Aplikace Android Auto není sice oficiálně nabízená pro české prostředí, ale dá se stáhnout. Česky rozumí dobře, stačí se naučit, jak správně komunikovat. Tato aplikace je skvělá především v tom, že umožňuje ovládat telefon bezpečně kdykoliv v průběhu jízdy. Hlavní výhodu jsou hlasové povely, díky kterým nemusíte mobil vůbec ručně ovládat. Můžete nadiktovat a poslat zprávu, nahlásit navigaci cíl cesty či si vybrat oblíbený playlist. Aplikaci můžete například zadat povely typu “najdi nejbližší restauraci”, “doporučit hotel”, “jaké bude dnes počasí” apod. 

Aplikace Android Auto je propojená s celou řadou oblíbených aplikací. Jedná se například o:

  • Waze,

  • Google Mapy,

  • Spotify,

  • Deezer,

  • Amazon music,

  • Knihy Google Play,

  • Audiobooks,

  • Messenger,

  • WhatsApp,

  • Skype,

  • a další.

9. Park4night a iOverlander

Řidiči, kteří preferují cestování autem i na dovolené, se budou hodit tyto dvě “kempovací” aplikace. Aplikace iOverlander vyhledává místa vhodná pro kempování a Park4night se zaměřuje na parkovací místa, kde lze zdarma nebo za poplatek přespat bez rizika pokuty.

10. Audiotéka

Pokud už vás za volantem nebaví poslouchat dokola stejnou hudbu, zkuste poslech audioknih.  Nejrozšířenější aplikací je v této oblasti Audiotéka, která má v nabídce i spoustu titulů v českém jazyce. Podobné funkce nabízí také aplikace Alza Media či Audible. Poslední jmenovaná aplikace však nabízí pouze knihy v anglickém jazyce.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

  • 23. července 2024|Petr Pohůdka
    Parametry výpočtu ceny povinného ručení a havarijního pojištění

    Pojištění vozidla tvoří nedílnou součást výdajů spojených s jeho provozem. Povinné ručení musí mít podle zákona sjednané každý provozovatel vozidla. Havarijní pojištění sice povinné není, ale zejména u novějších a dražších vozů by mělo být samozřejmostí. Ceny pojistek se u různých vozidel a osob značně liší. Jak pojišťovny vypočítají cenu povinného ručení a havarijního pojištění?

  • blg-srt-spz
    12. července 2024|Petr Woff
    Krádeže vozidel v ČR: Statistiky a tipy pro každý kraj

    Zloději každoročně ukradnou tisíce českých aut, přičemž některé lokality a modely vyhledávají častěji než jiné. Mezi nejrizikovější oblasti patří Praha, Liberecký nebo Ústecký kraj. Nejohroženějšími značkami jsou Škoda, Volkswagen a Ford. Krádeže aut zachycujeme v regionálních, celostátních a mezinárodních statistikách, které odhalují zajímavé trendy.

  • 03. července 2024|Petr Pohůdka
    Alkohol a dovolená: Na co si dát pozor (nejen za volantem)

    Nedovedete si představit dovolenou bez sklenky místního vína nebo koktejlu na pláži? I jinak sladký nápoj vám může pořádně zhořknout, pokud zároveň dojde k pojistné události. Problémy vám nezpůsobí jen alkohol za volantem, promile v krvi uškodí také při řešení úrazů nebo poškození cizího majetku. Co byste měli vědět, než si v zahraničí objednáte první drink?

  • dalnice-aktualita
    30. června 2024|Petr Pohůdka
    Dálniční známky v ČR a Evropě 2024

    Ve většině evropských zemí je stejně jako v ČR zpoplatněné užívání dálnic a dalších vybraných vozovek. Některé státy využívají dálniční známky, jinde funguje systém mýtného. V několika zemích mohou řidiči jezdit po dálnicích dokonce zadarmo. Jaké jsou ceny dálničních známek v Evropě, jak se dálniční známky kontrolují a kde zjistíte jejich platnost?

  • odtah-vozu
    24. května 2024|Jana Březinová
    Pojištění GAP: Co všechno kryje a komu se vyplatí?

    Jen co nový vůz opustí autosalon, jeho hodnota rychle klesá. Za rok zhruba o 10 %. Pokud dojde k totální škodě nebo krádeži, pojišťovna vám z havarijního pojištění vyplatí pouze aktuální tržní cenu vozidla. A to i přesto, že mělo najeto jen pár kilometrů. Chcete získat plnou pořizovací cenu vozu? S tím pomůže doplňkové pojištění GAP.

  • ilustrační obrázek - muž podepisuje smlouvu
    10. května 2024|Petr Pohůdka
    Novinky: 7 změn zákona v autopojištění 2024

    Rok 2024 přináší pro řidiče celou řadu změn. Řízení je nově možné již od 17 let, končí vydávání velkých technických průkazů a mění se také bodový systém či sazby pokut. Novinky se nevyhnuly ani pojištění vozidel. Jaké změny v autopojištění by vám neměly uniknout?

  • kladivko-modely-auticek-nehoda
    27. ledna 2023|Jana Březinová
    Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

    Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

  • 28. prosince 2022|ePojisteni
    Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

    Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

  • 31. srpna 2022|ePojisteni
    Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

    Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

  • 31. srpna 2022|ePojisteni
    Počet nehod, od kterých ujedou viníci, roste

    Ujet z místa nehody je nezákonné. Nejhorší je však opustit místo vážné dopravní nehody a neposkytnout nebo nezavolat první pomoc poškozeným osobám. Ti mohou kvůli neposkytnuté včasné pomoci i zemřít. Bohužel se nejedná o výjimečné chování. Podle statistik ujede viník v průměru od každé 6 nehody.