epojisteni logo
mlady-par-v-egypte-s-mapou-svinga

Tipy, kam vyrazit na jarní prázdniny

1. 3. 2022
|
Délka čtení: 8 min.

Jarní prázdniny, které v roce 2023 proběhnou v termínu od 6. února do 19. března, jsou skvělou příležitostí, jak strávit volné dny se svými dětmi a zažít přitom spoustu zábavy. Možností, kam vyrazit, existuje mnoho. Od výletů po okolí, přes lyžování v horách, až po pobyty u moře. Už víte, kam vyrazíte? Pokud ne, nechte se inspirovat tipy, které jsme pro vás připravili.

Egypt

Nejpopulárnějším cílem mezi českými turisty, kteří v zimě vyrážejí za teplem patří  Egypt, který je díky příjemným teplotám pohybujícím se mezi 22 až 29 stupni Celsia ideálním místem na strávení jarní dovolené. Ať už míříte na egyptské pobřeží či za místními památkami, jarní měsíce jsou k cestování do Egypta ideální. 

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Kapverdské ostrovy

Hledáte exotičtější destinaci, kam se dostanete bez přestupů letecky z Prahy? Pak vyrazte na Kapverdy, které jsou vyhlášené svými nádhernými písčitými plážemi. Zejména ostrovy Boa Vista a Sal  jsou na jaře ideální pro ty, kteří se chtějí vyhnout extrémním vedrům hlavní sezony. Ať již dáváte přednost odpočinku a relaxu, či sportu a dobrodružství, na své si zde přijde opravdu každý.

Dovolená na Velikonoce - Kapverdy

Spojené arabské emiráty

Za exotikou nemusíte cestovat přes půl světa. Pokud si chcete letošní prázdniny se svými dětmi opravdu užít, stačí vyrazit do Spojených arabských emirátů, které jsou zemí luxusu, nádherných pláží a neomezených možností. A to se netýká jen nejznámější Dubaje, ale všech sedmi emirátů, z nichž všechny nabízejí exotickou podívanou a jedinečné zážitky. Nekonečné pláže, velkolepé stavby, obří nákupní centra a TOP zábavné parky pro malé i velké. To je jen malý výčet lákadel, které vás zde čekají.   

Itálie

Co by to bylo za jarní dovolenou bez pořádné lyžovačky. K těm nejoblíbenějším destinacím patří Italské Alpy, které se pyšní nejrozmanitějším pohořím. Uživatelé sjezdovek a lyžařských tratí se však nově neobejdou bez  pojištění odpovědnosti za škodu  nebo úraz způsobený třetím osobám. U nás bývá toto pojištění často součástí pojištění domácnosti nebo si jej lze sjednat samostatně či jako součást cestovního pojištění. Pokud by vám takové pojištění chybělo, hrozí vám možnost odebrání lyžařského pasu a pokuta až do výše 150 eur.

Dovolená na Velikonoce - Benátky

Španělsko a Kanárské ostrovy

Země, kde roční období nehraje až tak zásadní roli, je Španělsko i Kanárské ostrovy. Březen sice bývá ještě chladnější, ale je ideální pro poznávání přírodních krás ostrova, turistiku a cykloturistiku. Pokud vám až tak nezáleží na koupání, vyrazte do Andalusie nebo do Barcelony. Výhodou jarních měsíců jsou levnější ceny ubytování

Dovolená v tuzemsku

Nechce se vám sedět doma, ale na dovolenou v zahraničí to nevidíte? I u nás naleznete místa, kam stojí za to o jarních prázdninách vyrazit. Ať už za lyžováním nebo na výlety. Návštěvám v období jarních prázdnin dominují české hory, nejčastěji Krkonoše. Velmi oblíbená je také Dolní Morava, kde kromě sjezdovky stojí za to navštívit i  tzv. Stezku v oblacích. Navštívit můžete i některou ze  zoologických zahrad, z nichž některé si připravily i speciální program. Pokud dáváte přednost dovádění v aquparku, tak můžete vyrazit do Aqualandu Moravia či do Aquaparku v Čestlicích u Prahy.

Než vyrazíte na cesty

Než někam vyrazíte, ujistěte se, že máte platné cestovní pojištění, díky kterému minimalizujete rizika spojená s neočekávanými finančními náklady. Vybírejte si takové, které kryje i rizika spojená právě s nemocí  COVID-19. Pokud vyrážíte na dovolenou po Česku, nezapomeňte si sjednat tuzemské cestovní pojištění, které nejčastěji zahrnuje úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti na cestách, havarijní pojištění  vozidla či připojištění  zavazadel a sportovního vybavení. Vzhledem ke stále měnící se situaci, doporučujeme vám si před každou cestou načerpat informace o aktuálních podmínkách vstupu do jednotlivých zemí.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Veronika ČermákováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?