epojisteni logo

Cestovní pojištění Spojené arabské emiráty

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

header-cestovko-ePojištění.cz.

Spojené arabské emiráty patří dnes k nejbohatším zemím světa. Tvoří jej federace sedmi emirátů, které leží na východě Arabského poloostrova. Hlavním zdrojem bohatství Spojených arabských emirátů je těžba ropy, která byla zahájena v 60. letech 20. století. Od tebe doby vznikají na území emirátu luxusní stavby a umělé ostrovy. Většina obyvatel žije ve městech, které se nachází při pobřeží.

Důležité informace před cestou

Na cestu do Spojených arabský emirátu potřebuje turista z České republiky vízum. To je možné získat na velvyslanectví SAE ve Vídni nebo přes cestovní kanceláře či leteckou společnost. Turistické vízum je platné jednorázově a to po dobu 30 dnů. Cestovní pas musí být platný ještě tři měsíce po prožité dovolené.

Očkování není povinně vyžadováno žádné. Doporučené je pouze očkování proti tetanu, břišnímu tyfu a žloutence A i B.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Přírodní krásy a zajímavosti

Spojené arabské emiráty nadchnou všechny i nejnáročnější cestovatele. Najdete zde čisté a prostorné pláže, průzračné moře a především rozsáhlou nabídku kulturních a sportovních aktivit. Na své si zde přijdou milovníci vodních sportu ale také hráči tenisu a golfu. Golfových hřišť je tu velké množství.

Kromě krásného koupání a nakupování by Vám neměla uniknout návštěva písečných dun, které zabírají 90 procent celého území. Na zbytku jsou mrakodrapy. Oblíbené jsou velbloudí závody a také adrenalinová jízda na písečných dunách v upraveném vozidle.

V žádném případě neopomeňte ochutnat speciality arabské kuchyně, která je založená především na skopovém masu, kuskusu a velkého množství zeleniny. Ale i pokud arabské kuchyni nepřijdete na chuť, nemusíte se bát. Najdete zde i restaurace s Evropskou kuchyní.

Z konkrétních míst stojí za zmínku a poté i návštěvu město Abu Dhabi s palácem Al-Husn postaveným v 18. století, Dubaj zvaná “Perla zálivu”, které se chlubí mrakodrapy, honosnými domy a drahými hotely, nejmladší z emirátu Fujairah, které patří k nejkrásnějším částem země a o oáza Buraymi s pevností Al-Chandex, velbloudím trhem a zoologickou zahradou.

O cestovním pojištění do Spojených arabských emirátů

Spojené arabské emiráty jsou určitě krásným místem pro trávení dovolené. Při přípravě však nezapomeňte také na uzavření cestovního pojištění. S cestovním pojištěním se na své dovolené bude cítit bezpečněji a v případě nečekaných událostí se nemusíte obávat starostí a hlavně finančních obtížích s tím spojených.

V základním balíčku Vám cestovní pojištění poskytne finanční zajištění pro případy:

  • náhlého onemocnění
  • úrazu
  • úmrtí


Dojde-li k nešťastné události, pojišťovna uhradí za pojištěného nezbytné náklady na léčbu včetně všech postupů, které s léčbou souvisí a to do výše pojistného limitu, který si pojištěný sjednal. Pojišťovny obvykle nabízí několik variant cestovního pojištění.

Základní balíček je samozřejmě možné rozšířit o další připojištění, kterými jsou nejčastěji:

  • úrazové připojištění
  • připojištění ztráty, poškození či zničení zavazadel
  • připojištění odpovědnosti
  • připojištění storna zájezdu

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.