Archiv 2022 - leden

Koronavirus: Informace k cestování do zahraničí a rady pro cestovatele

24. leden

Z důvodu nové varianty onemocnění COVID-19 omikron, jež se poprvé objevila na konci listopadu v Jihoafrické republice, a velice rychle se rozšířila do celého světa, zpřísňuje řada zemí podmínky cestování. Na co si dát pozor v rámci cestování do zahraničí?

Číst celé...


Nově by si řidiči měli vystačit se zelenou kartu i v elektronické podobě

20. leden

Zelená karta v listinné podobě už nebude v Česku třeba. Ministerstvo financí na konci roku podpořilo řidiče, který v rámci silniční kontroly jako doklad o povinném ručení předložil dokument uložený v mobilním telefonu. Řidiči, kteří se k podobnému kroku odhodlají, by však měli být připraveni na to, že policie nemusí být ještě informována.

Číst celé...


Povinná výbava auta i motorky v roce 2022

17. leden

Ať už vyrážíte na pouhý nákup či na okružní cestu po republice, povinnou výbavu musíte mít vždy u sebe. Při silniční kontrole jde spolu s doklady o často kontrolovaný prvek, který se nevyplatí zanedbávat. Za nekompletní povinnou výbavu hrozí pokuta až 2 000 Kč. aktuality-povinna-vybava-auta-a-motocyklu

Číst celé...


Vozidlo s prošlou STK. Zaplatí škodu pojišťovna nebo majitel?

14. leden

Všechna vozidla, která se pohybují na českých silnicích, musí mít platnou technickou kontrolu. Pokud s autem bez STK vyrazíte na veřejnou komunikaci, hrozí vám postih a riskujete, že budete muset zaplatit škodu vzniklou při nehodě. A to i se správně sjednaným povinným ručením, které spolu s STK patří mezi základní povinnosti pojící se s provozem vozidla.

Číst celé...


Pojištění storna zájezdu: Co byste měli vědět

10. leden

Zakoupení výhodné dovolené ve velkém předstihu s sebou přináší nejen výhody, ale i značná rizika. Co když váš pár dnů před vysněnou dovolenou překvapí nemoc, úraz či jiná nečekaná událost? V takovém případě vám přijde vhod pojištění storna zájezdu, díky kterému získáte podstatnou část peněz utracených za dovolenou zpět. Co byste o něm měli vědět?

Číst celé...Archiv