Skupina Triglav potvrdila svou sílu a stabilitu

Skupina Triglav potvrdila svou sílu a stabilitu

Triglav pojišťovna, jako součást mezinárodní skupiny Triglav obdržela od prestižní mezinárodní ratingové agentury Standard & Poor's již počtvrté v řadě rating A. Toto vynikající ohodnocení bylo skupině Triglav uděleno na základě její dlouhodobě stabilní a konzervativní strategii a silné kapitálové základny. Rating A je pro klienty Triglav Pojišťovny zárukou toho, že pojišťovna funguje stabilně a že je schopna suverénně dostát svým závazkům.

Nejprestižnějšími ratingovými společnostmi světa jsou Moody's Investors Services a právě Standard & Poor's. Rating je nezávislá a komplexní analýza jakéhokoli subjektu, která posuzuje jeho schopnost plnit včas a v plné míře své závazky. Takovým subjektem může být pojišťovna, ale třeba i stát. Samotná Česká republika má v tuto chvíli rating A -, tedy nižší než obdržela skupina Triglav!

A o čem všem rating vypovídá? Nezávislá ratingová firma hodnotí nesčetně faktorů, jako jsou kvalita distribuční sítě, tržní pozice, schopnost inovace, finanční zázemí, ziskovost a mnoho dalších. Výborné hodnocení v rámci dlouhodobého ratingu tak potvrzuje, že se Skupině Triglav povedlo udržet vysokou kvalitu i v hospodářsky velmi složité a nejisté situaci.

„Skupině Triglav se po čtyři roky podařilo udržet jedno z nejlepších možných hodnocení. Tato skutečnost je samozřejmě pro naše klienty opakovaným důkazem finanční stability,“ uvedl Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovny. „Těší mě, že Skupina Triglav díky pozitivnímu ratingovému hodnocení upevnila svou přední pozici na finančním trhu jak střední i východní Evropy, “ doplnil Baný.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 8
Sdílet na Facebooku

Archiv