Tipy, kam vyrazit na jarní prázdniny

Tipy, kam vyrazit na jarní prázdniny

Kam na jarní prázdniny - Mladý pár v Egyptě s mapou

Jarní prázdniny, které letos proběhnou v termínu od 7. února do 20. března, jsou skvělou příležitostí, jak strávit volné dny se svými dětmi a zažít přitom spoustu zábavy. Možností, kam vyrazit, existuje mnoho. Od výletů po okolí, přes lyžování v horách, až po pobyty u moře. Už víte, kam vyrazíte? Pokud ne, nechte se inspirovat tipy, které jsme pro vás připravili.

porovnání cestovního pojištění

Egypt

Nejpopulárnějším cílem mezi českými turisty, kteří v zimě vyrážejí za teplem patří Egypt, který je díky příjemným teplotám pohybujícím se mezi 22 až 29 stupni Celsia ideálním místem na strávení jarní dovolené. Ať už míříte na egyptské pobřeží či za místními památkami, jarní měsíce jsou k cestování do Egypta ideální. 

Podmínky vstupu do Egypta:

 • Formulář prohlášení cestovatele
 • Potvrzení o ukončeném očkování proti nemoci COVID-19 nebo negativní PCR test na COVID-19 (ne starší než 72 hodin) nebo negativní antigenní test (ne starší než 72 hodin). 

Kapverdské ostrovy

Hledáte exotičtější destinaci, kam se dostanete bez přestupů letecky z Prahy? Pak vyrazte na Kapverdy, které jsou vyhlášené svými nádhernými písčitými plážemi. Zejména ostrovy Boa Vista a Sal jsou na jaře ideální pro ty, kteří se chtějí vyhnout extrémním vedrům hlavní sezony. Ať již dáváte přednost odpočinku a relaxu, či sportu a dobrodružství, na své si zde přijde opravdu každý.

Podmínky vstupu na Kapverdy:

 • Potvrzení o negativním výsledku PCR testu (ne staršího než 72 hodin) nebo antigenního testu (ne staršího než 48 h)
 • Vyplnění elektronického zdravotního formuláře

Dovolená na Velikonoce - Kapverdy

Spojené arabské emiráty

Za exotikou nemusíte cestovat přes půl světa. Pokud si chcete letošní prázdniny se svými dětmi opravdu užít, stačí vyrazit do Spojených arabských emirátů, které jsou zemí luxusu, nádherných pláží a neomezených možností. A to se netýká jen nejznámější Dubaje, ale všech sedmi emirátů, z nichž všechny nabízejí exotickou podívanou a jedinečné zážitky. Nekonečné pláže, velkolepé stavby, obří nákupní centra a TOP zábavné parky pro malé i velké. To je jen malý výčet lákadel, které vás zde čekají.   

Podmínky vstupu do Spojených arabských emirátů:

 • Potvrzení o ukončeném očkování proti nemoci COVID-19 vakcínou schválenou WHO nebo Spojenými arabskými emiráty (SAE) s QR kódem nebo
 • potvrzení o negativním PCR COVID-19 testu s QR kódem (ne staršího než 72 hodin) nebo
 • lékařské potvrzení s QR kódem vydaným příslušnými úřady prokazující, že se cestující zotavil z nemoci COVID-19 do jednoho měsíce od data uzdravení do data příletu. 

Itálie

Co by to bylo za jarní dovolenou bez pořádné lyžovačky. K těm nejoblíbenějším destinacím patří Italské Alpy, které se pyšní nejrozmanitějším pohořím. Uživatelé sjezdovek a lyžařských tratí se však nově neobejdou bez pojištění odpovědnosti za škodu nebo úraz způsobený třetím osobám. U nás bývá toto pojištění často součástí pojištění domácnosti nebo si jej lze sjednat samostatně či jako součást cestovního pojištění. Pokud by vám takové pojištění chybělo, hrozí vám možnost odebrání lyžařského pasu a pokuta až do výše 150 eur.

Podmínky vstupu do Itálie:

 • Vyplnění cestovního PLF formuláře
 • EU certifikát potvrzující ukončené očkování proti nemoci COVID-19 nebo 
 • Potvrzení o negativním výsledku testu PCR (ne staršího než 72 hodin) nebo antigenního testu (ne staršího 48 hodin)

Dovolená na Velikonoce - Benátky

Španělsko a Kanárské ostrovy

Země, kde roční období nehraje až tak zásadní roli, je Španělsko i Kanárské ostrovy. Březen sice bývá ještě chladnější, ale je ideální pro poznávání přírodních krás ostrova, turistiku a cykloturistiku. Pokud vám až tak nezáleží na koupání, vyrazte do Andalusie nebo do Barcelony. Výhodou jarních měsíců jsou levnější ceny ubytování

Podmínky vstupu do Španělska:

 • Vyplnění příjezdového formuláře a obdržení příslušného QR kódu,
 • potvrzení o ukončeném očkování proti nemoci COVID-19 nebo
 • potvrzení o negativním výsledku testu na COVID-19 nebo 
 • potvrzení o prodělání onemocnění COVID-19.

Dovolená v tuzemsku

Nechce se vám sedět doma, ale na dovolenou v zahraničí to nevidíte? I u nás naleznete místa, kam stojí za to o jarních prázdninách vyrazit. Ať už za lyžováním nebo na výlety. Návštěvám v období jarních prázdnin dominují české hory, nejčastěji Krkonoše. Velmi oblíbená je také Dolní Morava, kde kromě sjezdovky stojí za to navštívit i  tzv. Stezku v oblacích. Navštívit můžete i některou ze zoologických zahrad, z nichž některé si připravily i speciální program. Pokud dáváte přednost dovádění v aquparku, tak můžete vyrazit do Aqualandu Moravia či do Aquaparku v Čestlicích u Prahy, kde si pro malé návštěvníky až do 20. března připravili akci vstupného pro děti do 150 cm za 1 Kč

Než vyrazíte na cesty

Než někam vyrazíte, ujistěte se, že máte platné cestovní pojištění, díky kterému minimalizujete rizika spojená s neočekávanými finančními náklady. Vybírejte si takové, které kryje i rizika spojená právě s nemocí COVID-19. Pokud vyrážíte na dovolenou po Česku, nezapomeňte si sjednat tuzemské cestovní pojištění, které nejčastěji zahrnuje úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti na cestách, havarijní pojištění vozidla či připojištění zavazadel a sportovního vybavení. Vzhledem ke stále měnící se situaci, doporučujeme vám si před každou cestou načerpat informace o aktuálních podmínkách vstupu do jednotlivých zemí.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 3

Sdílet na Facebooku

Archiv