Nižší pojistné pro ženy končí

Nižší pojistné pro ženy končí

Od 21.12. 2012 již nesmí Pojišťovny do kalkulace ceny jakéhokoli pojištění zahrnovat vliv pohlaví pojišťovaného. Na cenu pojištění už tedy nebude mít vliv, jste-li, žena, či muž, tak jak tomu doposavad bylo a často ještě je. Některé pojišťovny dosud zvýhodňují ženy v případě povinného ručení (kvůli tomu, že dle statistik, řídí ženy bezpečněji). Výrazně jsou ženy zvýhodněny (opět z praktických důvodů) také v případě životního pojištění. Zvýhodnění je odůvodněno delší průměrnou délkou života žen oproti mužům.

Příčinou změn je zrušení výjimky, kterou měla naše země na přechodnou dobu vyjednanou u EU. O jejím konci rozhodl Soudní dvůr EU. Jednotné sazby pojistného pro muže i ženy musí být v rámci rovného zacházení zavedeny nejpozději 21.12.2012.

Životní pojištění ženám výrazně zdraží

Nejmarkantnější bude tato změna v případě životního pojištění. Ženám se pojistné v rámci vyrovnání výrazně zdraží. Naopak mírně klesne cena pojistného mužům. Ženám se tedy vyplatí uzavřít životní pojištění za stávajících výhodných podmínek ještě do tohoto termínu. Rozdíl v ceně pojistného totiž bude podle pojišťoven v řádu stokurun na měsíc, což je poměrně dost.

Samozřejmě by motivací k uzavření životního pojištění neměla být momentální cenová výhodnost, nýbrž skutečně promyšlené a uvážené rozhodnutí, ale všem ženám, které se k uzavření životního pojištění beztak chystají, doporučujeme neotálet a sjednat si jej nyní.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 10
Sdílet na Facebooku

Archiv