Jak se připravit na dovolenou v Karibiku?

Jak se připravit na dovolenou v Karibiku?

Dovolená v Karibiku

Už léta tajně sníte o dovolené v Karibiku? Proměnte svůj velký sen v reálný zážitek a třeba už na příští rok si naplánujte dovolenou na Kubě, Haiti, Bahamách, Barbadosu, Jamajce či jiném karibském ostrově. Máme pro vás několik tipů, jak si užít Karibik, a neutratit přitom majlant.

Ještě před pár lety byl Karibik dostupný pouze bohatým lidem, kteří na dovolenou na vyhlášených rajských ostrovech měli peníze. Dnes už je Karibik, ale i jiné destinace po celém světě, dostupnější i lidem s běžnými příjmy. Přímo na místě už bývá mnohdy levněji než u nás, stačí si vyčíhat letenky za výhodné ceny!

porovnání cestovního pojištění

Cestovat s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst?

Asi největší suma peněz se dá ušetřit, pokud se na vysněnou dovolenou do Karibiku nebo kamkoliv jinam vydáte na vlastní pěst a vše si od koupě letenek, přes ubytování, rezervaci auta až po program na místě zajistíte a vymyslíte sami. Dnes už to díky internetu není nijak těžké.

Zájezd do Karibiku od cestovní kanceláře je ideální pro ty, kteří chtějí ušetřit čas a nevadí jim si pár tisíc korun za dovolenou připlatit. Cestovní kancelář za ně obstará vše nezbytné a na nich zbude pouze se dopravit na letiště a užít si dovolenou na 100 %. 

Dovolená v Karibiku je nyní výrazně levnější záležitost než před lety. Pokud budete sledovat nabídku zájezdů s dostatečným předstihem, můžete natrefit na opravdu krásné nabídky. Spousta cestovatelů doporučuje sledovat nabídku českých a německých cestovních kanceláří, které mnohdy bývají levnější. Nezapomeňte akorát k ceně zájezdu od německé agentury přičíst ceny za dopravu na letiště mimo ČR.

Sledujte ceny letenek!

Vyplatí se průběžně sledovat ceny letenek a mít stranou uložené peníze. S hledáním letenek pomohou různé webové stránky i stránky na FB, které se přímo zabývají hledáním letenek a porovnáváním cen. Jakmile natrefíte na letenku za neodolatelnou cenu, na nic nečekejte a bookujte. Čekat na ještě nižší cenu, se nemusí vyplatit. 

Je jednodušší sehnat levnou letenku, pokud netrváte na konkrétní lokalitě (v tomto případě konkrétním karibském ostrově) a je vám vcelku jedno, který z úžasných karibských ostrovů se na pár dní stane vaším domovem. Pozor si rovněž dávejte na typ letenky. Zjistěte si například ještě před zaplacením, jaké zavazadlo či zavazadla jsou v ceně letenky, zda máte zaplacené jídlo po dobu letu apod.

Naplánujte si dovolenou v Karibiku...

Jakmile máte koupenou letenku a víte, kam přesně poletíte, můžete začít plánovat. Vytvořit si alespoň základní plán cesty důrazně doporučujeme. Dodržet jej můžete, ale také nemusíte. Improvizovat můžete i s předběžným plánem. Bez alespoň hrubého plánu na místě můžete zjistit, že většinu času trávíte u internetu zjišťováním a hledáním informací: co, kam, jak a za kolik?! Neztrácejte čas a informace si najděte raději předem.

Najděte si dobrého průvodce, vyhledejte pár cestovních blogů a zjistěte, co se v dané lokalitě nachází za zajímavosti a co byste rozhodně neměli minout. Zkuste zapátrat i po místech, které nejsou tak turistický profláklé. Vyberte si, co opravdu chcete vidět, všechno při délce běžné dovolené s největší pravděpodobností nestihnete.

Ubytování v Karibiku hledejte online!

Vedle toho bádejte, jak to na vybraném ostrově chodí. Zajímejte se o ubytování, možnosti dopravy i místní ceny. Víte, kde si bezpečně proměnit peníze s dobrým kurzem? Je nutné mít hotovost nebo lze běžně platit kartou? 

S hledáním ubytováním není nutné si dělat velké starosti. Všichni používají Booking.com nebo Airbnb.com. Pokud neplánujete zůstat na jednom místě, vystačíte si se zajištěným ubytováním na první dva tři dny. Pak můžete hledat a rezervovat ubytování dle toho, jak se budete po ostrově pohybovat.

Zajímejte se také o místní způsob života, typické zvyky, styl oblékání a vůbec vše, na co byste si měli dávat pozor. Čím více toho budete vědět, tím spíše se vám na dovolené v Karibiku vyhnou různé nepříjemnosti.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Sdílet na Facebooku

Archiv