Ceny povinného ručení i díky ePojisteni.cz stále klesají

Ceny povinného ručení i díky ePojisteni.cz stále klesají

Ceny povinného ručení již druhým rokem prudce klesají. Jednou z hlavních příčin jsou nízké ceny, které nabízejí srovnávače cen, jako je ePojisteni.cz. Aktuálně jsou ceny nejnižší od roku 2005! Je tedy, zdá se, ideální čas na změnu povinného ručení a využití těchto momentálně velmi nízkých cen.

Neustále přirozeně roste počet uzavřených smluv. S každým rokem přibude v ČR cca 120 000 nových smluv s povinným ručením. Ovšem ceny jsou tak nízké, že celkový objem pojistného se přesto stále snižuje. Za rok 2011 byl celkový objem v ČR uzavřeného pojistného „jen“ 20,4 miliardy Kč.

Ceny se však nemohou snižovat donekonečna. Již dnes to vypadá, že není kam klesat. Jako cesta se jeví zvětšení rozdílu mezi cenami pro bezpečně jezdící řidiče a cenami pro řidiče rizikové, kterým by se sazba mohla naopak zvýšit. Touto kompenzací by se pro pojišťovny neudržitelná situace částečně řešila a nejspíš tedy takto bude budoucnost vypadat.

A jak si stály v roce 2011 jednotlivé pojišťovny?

Nejsilnější je stále i přes velmi výrazný pokles pojistného Česká pojišťovna. Ztratila však od roku 2010 téměř 13 % předepsaného pojistného. Výrazně ztratila také stále druhá Kooperativa a třetí ČPP. Ztráta ČPP v porovnání s rokem 2010 však nebyla zdaleka tak vysoká, a tak ČPP i přes pokles pojistného svůj podíl na trhu o 0,5 % zvýšila.

Kdo už vyloženě pojistné zvýšil, byla Pojišťovna Allianz, která tak svůj podíl na trhu zvýšila o 1 %. Dobře se vedlo i menším pojišťovnám, zejména Slavia Pojišťovně, která v porovnání s rokem 2010 navýšila objem pojistného o 22,6 %, což je v porovnání s ostatními naprosto ojedinělé a svědčí to o velmi vysokém zájmu o povinné ručení od Slavie v roce 2011.

Ať už si pro své povinné ručení vyberete jakoukoli pojišťovnu z naší nabídky, každopádně doporučujeme využít velmi nízkých cen, které i díky ePojisteni.cz v tuto chvíli panují.

Podíl pojišťoven na trhu s povinným ručením za rok 2011

Podíl pojišťoven na trhu povinného ručení za rok 2011

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 9
Sdílet na Facebooku

Archiv