epojisteni logo

Cestovní pojištění do Francie

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

Cestovní pojištění do Francie

Tato populární evropská země patří k nejvíce vyhledávaným turistickým destinacím  vůbec. Francie se nachází v západní části Evropy a její jižní břehy jsou omývány Středozemním mořem. Na východě a severu Francie je hranice tvořená Atlantickým oceánem. Francie je odjakživa centrem všech umělců, ať už se jedná o film, malířství, hudbu i pouliční umění.

francie

Důležité informace před cestou

Protože je Francie členem Evropské unie, vystačí si český turista pouze s platným občanským průkazem.  Očkování nejsou povinná žádná. Nicméně se vám hodí cestovní pojištění, proto na něj nezapomeňte a před cestou si ho určitě sjednejte.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Stačí vám Evropský průkaz pojištěnce?

Teoreticky si ve Francii vystačíte i s pojištěním, které máte v rámci Evropského zdravotního průkazu . Ten však platí pouze ve veřejní zdravotnických zařízeních a složitější zákroky vám určitě nepokryje. Cestovní pojištění do Francie vám na druhou stranu dá nejen pocit jistoty, ale pokryje i náklady na léčbu, nebo i případnou ztrátu zavazadel.

Proč cestovní pojištění do Francie?

Cestujete do Francie a přemýšlíte, zda se vám vůbec vyplatí uzavírat si cestovní pojištění? V žádném případě s rozhodnutím neváhejte. Cestovní pojištění vás vyjde na pár korun podle délky dovolené a zvoleného připojištění . Získáte tak díky cestovnímu pojištění kvalitní finanční zajištění, pocit jistoty, asistenční služby a řadu dalších užitečných připojištění.

Je samozřejmě, že nikdo nechce přemýšlet nad možností nemoci či úrazu na vysněné dovolené, přesto je určitě lepší být připraven i na tuto možnost. Náklady na léčbu v cizině jsou velmi drahé. I menší zákroky se pohybují v desítkách tisících korun. Pokud se jedná o závažnější zákroky, pak se může jednat i milióny korun.

Cestujte naplno

Cestovní pojištění se vyplatí i Česku

Pojištění na prodloužený víkend po České republice stojí okolo 100 Kč a navíc vám pokryje rizikové sporty, pojištění domácích mazlíčků či autoasistenci. Buďte připraveni na všechny možné nástrahy i ve vaší zemi.

Celoroční cestovní pojištění

Celoroční cestovní pojištění se vyplatí zejména těm, kteří přes rok cestují opakovaně, nebo se jim nechce před každou cestou myslet na sjednání pojištění. Velkou výhodou celoročního cestovního pojištění je to, že si nemusíte dělat hlavu s tím, zda se na dovolenou pojistit nebo ne, a využijete ho i v případě víkendových výletů.

francie1

V případě Francie, která je skvělou destinací jak v létě, tak i v zimě, pak nezapomínejte ani na cestovní pojištění na hory nebo lyžování. Francouzské Alpy jsou plné lyžařských středisek a na sjezdovku je dobré být připravený.

Přírodní krásy a zajímavosti

Francie je velmi rozmanitá země. Díky své rozloze i umístění zde najdete vysoké hory, půvabnou krajinu, malebná městečka a vesnice, ale i dynamická moderní velkoměsta. Kromě toho je Francie vyhlášenou zemí, co se týče vynikajícího vína a jídla. A která místa ve Francii by měl navštívit skutečně každý? Je to hlavní město Paříž, francouzské Alpy i Azurové pobřeží.  Jelikož se Francie může pochlubit dlouhou a velmi bohatou historií, na své si zde přijdou také milovníci historických památek. Mezi významná místa patří například města Remeš, Orleáns, Chartres, ostrov Mont-Saint-Michel, Avignon, údolí řeky Loiry s mnoha zámky a mnoho dalších neskutečně zajímavých míst. Velkým lákadlem je pak i francouzský Disneyland, kde se přenesou do pohádky malí i velcí.

francie2


Hlavní město Paříž je symbolem všech umělců, módních návrhářů i milenců. Symbolem hlavního města Paříž a v podstatě celé Francie je Eiffelova věž, která je celá vyrobená z oceli a měří 324 metrů. Postavena byla v letech 1887 až 1930 a jejím architektem byl Gustav Eifell, po němž je věž pojmenována. A v závěru dne si vychutnejte atmosféru Paříže v některé ze stovky kaváren nebo se rozmazlujte  nákupy ve světových módních domech  jako Chanel, Dior či Luis Vuitton.

Francie a zejména část Alp, která se na území Francie nachází, patří mezi hojně navštěvovaná zimní střediska. Zde si na své přijdou zejména milovníci zimních sportů, a to od podzimu až do jara. A navíc, koho lyžování nebaví, může si sjet bobovou dráhu, vyjít si na výlet na sněžnicích nebo navštívit ledovou jeskyni.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.