epojisteni logo
blg-srt-happy

Pojištění domácích zvířat

1. 4. 2016
|
Délka čtení: 8 min.

Ani mazlíčkům se nevyhýbají nemoci a úrazy. Můžete je pojistit!

Většina Čechů vlastní nějakého domácího mazlíčka, nejčastěji psa nebo kočku. Kromě běžných plateb za stravu a jiné drobnější náklady nejvíce peněz padá na veterinární péči. A ta nebývá zrovna nejlevnější. Před vysokými náklady může majitele ochránit pojištění domácích zvířat.

Vašeho milovaného psa či kočku mohou potkat stejně nemilé události jako jeho majitele. Může nečekaně onemocnět, poranit se nebo způsobit škodu někomu další. Případná léčba či úhrada způsobené škody může do rodinného rozpočtu zasáhnout opravdu hluboko.

Své by mohl vyprávět pan Martin, jehož fenka spolkla velký kus kosti. „Meggie byly pouhé dva roky, když musela poprvé absolvovat resekci žaludku. Spolkla velký kus kosti, který se jí vzpříčil v trávicím traktu, a bylo ho nutné ji odstranit chirurgicky. Celkové náklady na rentgeny, anestezii, operaci, antibiotika, nemocniční kotec a následné kontroly se vyšplhaly na sedmdesát pět tisíc korun. Na zákrok tehdy padly veškeré peníze na rodinnou dovolenou,“ řekl.

V případě pana Martina a jeho fenky Meggie není pochyby o tom, že by se mu pojištění vyplatilo. On sám má však už smůlu a žádná pojišťovna již jeho Meggie s velkou pravděpodobností nepojistí. Pojištění domácích mazlíčků je zpravidla určeno pouze pro zvířata, kteří nemají žádné dlouhodobé zdravotní problémy a před sjednáním pojištění nebyla nikdy operována. Nepojistitelní jsou také starší psi a kočky.

Jaké zvíře a za jakých podmínek lze pojistit?

  •  zdravého psa nebo kočku

  •  minimální a maximální věk

  •  označení čipem nebo tetováním

  •  registrace na příslušném úřadu

  •  potřeba je vyplněný dotazník potvrzený veterinárním lékařem

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Které pojišťovny nabízí pojištění zvířat?

Pojišťovny sice nabízí pojištění domácích mazlíčků, ale to se obvykle týká pouze psů a koček. Chováte-li papoušky, želvy nebo hady, pojištění se vás netýká.

Pojištění psů a koček nabízí Česká pojišťovna pod názvem Mazlíček. Pojistit lze psa a kočky do věku 8 let, přičemž musí být opatřeni čipem nebo tetováním. Pojištění je nabízeno ve třech různých variantách a v případě pojistné  události pojišťovna uhradí náklady za léčbu až do výše sjednané limitu. Česká pojišťovna rovněž nabízí pojištění odpovědnosti za škody, který může zvíře způsobit na majetku či zdraví jiných osob.

Česká podnikatelská pojišťovna nabízí pojištění pouze psů. Pojištění Hafan kryje veterinární léčbu nemoci či úrazu a pojištěné odpovědnosti. Pojištění lze sjednat u psa ve věku mezi 6 měsíci a 8 lety. Není požadován čip ani tetování, pes však musí být řádně registrován u příslušného úřadu. Výhodnější cenu mohou využít majitele asistenčních a canisterapeutických psů.

Také pojišťovna Slavia ve své nabídce produktů poskytuje Pojištění Pejsek a Kočička. Podobně jakou u předchozích pojišťoven se pojištění vztahuje na nezbytnou a neodkladnou léčbu nemocného nebo zraněného zvířete. Stejně jako Česká pojišťovna požaduje Slavia očipování nebo tetování a řádnou registraci na úřadu. Slavia navíc hradí 50 procent za sterilizaci feny či kočky. Minimální věk zvířete je 6 měsíců u psa a 5 měsíců u kočky.

Další pojišťovny nabízí možnost pojištění odpovědnosti za škody způsobené zvířetem v rámci pojištění domácnosti. „V rámci majetkového pojištění domácnosti si u nás lze pojistit domácí a drobné zvířectvo, tedy psy, kočky, akvarijní rybky, terarijní zvířata, okrasné a zpěvné ptactvo, laboratorní zvířata chovaná v omezeném množství pro zálibu a hospodářská zvířata. Naše komplexní pojištění odpovědnosti pak zahrnuje škody způsobené psem, kočkou nebo hospodářským zvířetem,“ uvedl například Petr Milata z ČSOB pojišťovny.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Veronika ČermákováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

  • muž v obleku na letišti
    24. července 2024|Petr Pohůdka
    Pracovní pojištění do zahraničí

    Chystáte se služebně do zahraničí nebo do ciziny vysíláte své pracovníky? Nezapomeňte na pracovní cestovní pojištění. Oproti běžnému cestovnímu pojištění se liší rozsahem krytí či specifickými druhy připojištění. Co by mělo pracovní pojištění do zahraničí zahrnovat?

  • lesní požár
    15. července 2024|ePojisteni
    Požáry v Evropě: Kde nejčastěji hoří v letních měsících?

    Pravděpodobně si i vy v souvislosti s letními požáry vybavíte požár, který v roce 2023 vypukl na řeckém ostrově Rhodos, nebo rozsáhlé lesní požáry, se kterými během léta bojovaly státy jižní Evropy. Frekvence přírodních požárů je v Evropě čím dál tím častější a odborníci se shodují na tom, že jich bude stále přibývat. Jaké jsou nejčastější příčiny lesních požárů a jak se zachovat, pokud se chystáte na dovolenou do destinace, ve které hoří?

  • 11. července 2024|Jana Březinová
    10 rizik na dovolené, která ji dokážou proměnit v noční můru

    Myslíte si, že vás na dovolené čeká jen relax a pohoda? Omyl! Vysněný odpočinek se může proměnit v horor kvůli nemoci, úrazu i zrušení letu. Zjistěte, jak se ochránit před hrozící katastrofou.

  • 10. července 2024|ePojisteni
    Žraloci, medúzy, ježci a další hrozby při koupání v moři

    Chcete strávit letošní dovolenou u moře v některé z evropských zemí, ale máte strach z nebezpečných mořských obyvatel, jako jsou například žraloci nebo medúzy? V následujících řádcích se společně podíváme na to, jaké druhy nebezpečných zvířat se mohou vyskytovat ve Středozemním moři a jak zajistit maximální bezpečí při plavání v moři.

  • zachranari-nakladaji-pacienta-do-sanity
    08. července 2024|ePojisteni
    Repatriace - převoz osob a vozidel ze zahraničí

    Odborníci se shodují na tom, že pokud chcete předejít případným nepříjemnostem na cestách, nedílnou součástí každé vaší dovolené i zahraniční cesty by mělo být cestovní pojištění. Náklady na léčbu v zahraničí totiž mohou bez pojištění dosáhnout závratných výšin, velmi nákladný může být i převoz zraněné osoby zpět do Čech. Na tyto případy myslí takzvaná repatriace, jež je součástí cestovního pojištění.

  • 07. července 2024|ePojisteni
    Cestovní lékárnička: Jaké léky si zabalit na dovolenou

    Základem každé zahraniční cesty by mělo být kvalitní cestovní pojištění, které vám bude krýt záda v případě nemoci nebo úrazu. Kromě pojištění byste si však měli do kufru přibalit i lékárničku, díky které vás na dovolené nezaskočí průjem, drobné poranění nebo třeba alergie.

  • na-letisti-s-kufrem
    06. července 2024|ePojisteni
    Cestování letadlem – rozměry a váha zavazadel

    Co vše je možné s sebou vzít na palubu letadla? Jaký je rozdíl mezi příručním a odbaveným zavazadlem? Tápete v moři informací, které se týkají zavazadel do letadla? Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější informace včetně povolených rozměrů a hmotnostních limitů u několika vybraných aerolinek.

  • Výlet na motorce
    05. července 2024|ePojisteni
    Dovolená na motorce a cestovní pojištění

    Cestování na motorce je v poslední době na vzestupu. Dovolená na motorce dávno není výsadou pravověrných motorkářů. Motocykly a skútry si na dovolené půjčují i řidiči, kteří jinak jezdí osobním vozidlem. Jak pojistit sebe i motorku před dovolenou?

  • 03. července 2024|Petr Pohůdka
    Alkohol a dovolená: Na co si dát pozor (nejen za volantem)

    Nedovedete si představit dovolenou bez sklenky místního vína nebo koktejlu na pláži? I jinak sladký nápoj vám může pořádně zhořknout, pokud zároveň dojde k pojistné události. Problémy vám nezpůsobí jen alkohol za volantem, promile v krvi uškodí také při řešení úrazů nebo poškození cizího majetku. Co byste měli vědět, než si v zahraničí objednáte první drink?

  • sbalene-kufry-zadny-odjezd
    01. července 2024|ePojisteni
    Jak funguje pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

    Odjezd na dovolenou si řada z nás spojuje s velkým očekáváním a hlavně několika dny nebo týdny zaslouženého odpočinku. Pokud pravidelně cestujete s cestovní kanceláří, určitě jste již nejednou narazili na tzv. pojištění proti úpadku. K čemu tohle pojištění slouží a jak získat peníze zpět v případě krachu cestovky?