epojisteni logo
blg-srt-happy

Pojištění domácích zvířat

1. 4. 2016
|
Délka čtení: 8 min.

Ani mazlíčkům se nevyhýbají nemoci a úrazy. Můžete je pojistit!

Většina Čechů vlastní nějakého domácího mazlíčka, nejčastěji psa nebo kočku. Kromě běžných plateb za stravu a jiné drobnější náklady nejvíce peněz padá na veterinární péči. A ta nebývá zrovna nejlevnější. Před vysokými náklady může majitele ochránit pojištění domácích zvířat.

Vašeho milovaného psa či kočku mohou potkat stejně nemilé události jako jeho majitele. Může nečekaně onemocnět, poranit se nebo způsobit škodu někomu další. Případná léčba či úhrada způsobené škody může do rodinného rozpočtu zasáhnout opravdu hluboko.

Své by mohl vyprávět pan Martin, jehož fenka spolkla velký kus kosti. „Meggie byly pouhé dva roky, když musela poprvé absolvovat resekci žaludku. Spolkla velký kus kosti, který se jí vzpříčil v trávicím traktu, a bylo ho nutné ji odstranit chirurgicky. Celkové náklady na rentgeny, anestezii, operaci, antibiotika, nemocniční kotec a následné kontroly se vyšplhaly na sedmdesát pět tisíc korun. Na zákrok tehdy padly veškeré peníze na rodinnou dovolenou,“ řekl.

V případě pana Martina a jeho fenky Meggie není pochyby o tom, že by se mu pojištění vyplatilo. On sám má však už smůlu a žádná pojišťovna již jeho Meggie s velkou pravděpodobností nepojistí. Pojištění domácích mazlíčků je zpravidla určeno pouze pro zvířata, kteří nemají žádné dlouhodobé zdravotní problémy a před sjednáním pojištění nebyla nikdy operována. Nepojistitelní jsou také starší psi a kočky.

Jaké zvíře a za jakých podmínek lze pojistit?

 •  zdravého psa nebo kočku

 •  minimální a maximální věk

 •  označení čipem nebo tetováním

 •  registrace na příslušném úřadu

 •  potřeba je vyplněný dotazník potvrzený veterinárním lékařem

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Které pojišťovny nabízí pojištění zvířat?

Pojišťovny sice nabízí pojištění domácích mazlíčků, ale to se obvykle týká pouze psů a koček. Chováte-li papoušky, želvy nebo hady, pojištění se vás netýká.

Pojištění psů a koček nabízí Česká pojišťovna pod názvem Mazlíček. Pojistit lze psa a kočky do věku 8 let, přičemž musí být opatřeni čipem nebo tetováním. Pojištění je nabízeno ve třech různých variantách a v případě pojistné  události pojišťovna uhradí náklady za léčbu až do výše sjednané limitu. Česká pojišťovna rovněž nabízí pojištění odpovědnosti za škody, který může zvíře způsobit na majetku či zdraví jiných osob.

Česká podnikatelská pojišťovna nabízí pojištění pouze psů. Pojištění Hafan kryje veterinární léčbu nemoci či úrazu a pojištěné odpovědnosti. Pojištění lze sjednat u psa ve věku mezi 6 měsíci a 8 lety. Není požadován čip ani tetování, pes však musí být řádně registrován u příslušného úřadu. Výhodnější cenu mohou využít majitele asistenčních a canisterapeutických psů.

Také pojišťovna Slavia ve své nabídce produktů poskytuje Pojištění Pejsek a Kočička. Podobně jakou u předchozích pojišťoven se pojištění vztahuje na nezbytnou a neodkladnou léčbu nemocného nebo zraněného zvířete. Stejně jako Česká pojišťovna požaduje Slavia očipování nebo tetování a řádnou registraci na úřadu. Slavia navíc hradí 50 procent za sterilizaci feny či kočky. Minimální věk zvířete je 6 měsíců u psa a 5 měsíců u kočky.

Další pojišťovny nabízí možnost pojištění odpovědnosti za škody způsobené zvířetem v rámci pojištění domácnosti. „V rámci majetkového pojištění domácnosti si u nás lze pojistit domácí a drobné zvířectvo, tedy psy, kočky, akvarijní rybky, terarijní zvířata, okrasné a zpěvné ptactvo, laboratorní zvířata chovaná v omezeném množství pro zálibu a hospodářská zvířata. Naše komplexní pojištění odpovědnosti pak zahrnuje škody způsobené psem, kočkou nebo hospodářským zvířetem,“ uvedl například Petr Milata z ČSOB pojišťovny.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Veronika ČermákováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?