epojisteni logo
blg-srt-mzd

Nechcete platit havarijní pojištění? Zkuste speciální cestovní pojištění pro váš vůz

Nechcete platit havarijní pojištění? Zkuste speciální cestovní pojištění pro váš vůz

Pojištění vozidel se neustále rozšiřuje a čeští řidiči mají opravdu na výběr.  Povinné ručení  zůstává zákonnou povinností, hodně se však mění dobrovolné možnosti. Tak například na cesty do zahraničí si můžete sjednat extra asistenční služby k běžnému cestovnímu pojištění.

Léto je v plném proudu a tisíce Čechů vyráží na dovolenou vlastním autem. Povinné ručení je samozřejmosti, ale jak jsou na tom Češi s havarijním pojištěním? U novějších nebo dražších aut je havarijko samozřejmostí. Jinak je tomu u starších vozidel, kde bývá havko považováno často za drahý nadstandard.

Krátkodobé HAV versus asistenční služby

„V případě, že vám postačí základní zákonná pojistka, tak si vystačíte jen s povinným ručením. Pokud ale chcete mít jistotu, že o vás bude zcela postaráno i při poruše auta nebo při nehodě, porozhlédněte se po dalších možnostech pojištění,” upozorňuje Marek Orawski z První klubové pojišťovny. Motoristé mají na výběr. Pokud nechtějí platit celoroční havarijní pojištění, mohou se jej uzavřít na kratší dobu. Většina pojišťoven však trvá na minimálně době pojištění alespoň jeden měsíc.

Druhou možnost nabízí jen pár pojišťoven. Jedná se o speciální asistenční služby, které lze zahrnout do běžného cestovního pojištění. Za pár korun získáte jistotu, že o vás a vaše auto bude dobře postaráno, pokud vás na cestách potká porucha nebo nehoda. Tuto službu nabízí například pojišťovny Kooperativa (Asistenční služba Holiday) a Generali (AutoCare).

Asistenční služba Holiday od Kooperativy

Za 400 Kč na deset dní nebo 650 Kč na 11 dní a déle si můžete u Kooperativy sjednat asistenční služby poskytující pomoc motoristům na cestách v zahraničí. Není nutné mít u Kooperativy sjednané povinné ručení ani havarijní pojištění. Nelze ji ani uzavřít samostatně. Produkt Asistenční služba Holiday se váže pouze k cestovnímu pojištění.

Co všechno získáte?

Servis 24 hodin denně po celou dobu sjednaného pojištění

Služby v českém jazyce

Příjezd mechanika a práce zdarma po dobu 60 minut

Odtah do servisu zdarma do 50 km

Odtah zdarma do vzdálenosti 3 000 km, nepodaří-li se vůz opravit do 48 hodin

Ubytování pro celou posádku

Zapůjčení náhradní vozidla zdarma na 5 dní

Přeprava posádky na místo ubytování, nádraží, letiště, autoservisu…

Tlumočnické služby (policie, autoservis)

Úschova nepojízdného vozidla na 7 dní zdarma

AutoCare od Generali

Podobnou služby s lehce odlišnými podmínkami nabízí také pojišťovna Generali. I ta je nabízí pouze jako připojištění  k cestovnímu pojištění do zahraničí, nejedná se tedy o doplňkové pojištění ke klasickému pojištění vozidel. Služba AutoCare se vztahuje na území Evropy a zahrnuje poskytnutí okamžité pomoci v případě, kdy je vozidlo nepojízdné v důsledku poruchy nebo nehody.

Asistenční služba AutoCare zajistí odtah a opravu vozidla v místě pojistné  události. Je-li to nutné, zajistí odtah až do České republiky. Pojišťovna uhradí vše až do maximální výše pojistného limitu, který činí 75 000 Kč na jednu událost. Výhodou je i to, že toto pojištění lze použít nejen na vlastní vozidlo, ale také na půjčené auto. Je přitom jedno, zda se jedná o vůz od známých nebo z autopůjčovny. Cena pojištění na jeden měsíc vychází cca na 400 Kč.

Srovnání cen havarijního pojištění zdarma

Chcete si sjednat havarijní pojištění, ale neorientujete se v cenách na trhu? Stačí vyplnit pár údajů do naší kalkulačky a my vám poradíme s výběrem i sjednáním nabídky na míru pro vás.

Veronika ČermákováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • policejni-kontrola-dva
  17. června 2023|Monika Šaríková
  Co je bodový systém a jak funguje?

  Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

 • kladivko-modely-auticek-nehoda
  27. ledna 2023|Jana Březinová
  Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

  Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.