epojisteni logo
japonsko-hakone

Dovolená v Japonsku proč byste měli cestovat i mimo turistické oblasti?

6. 2. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

Země vycházejícího Slunce láká svými památkami a kulturou řadu cestovatelů. Někdy se ale při cestování vyplatí nedržet se zajetých kolejí a plánů, ale vyrazit i mimo ty nejznámější památky. Proč se vám to může vyplatit zrovna na dovolené v Japonsku?

Nejznámější klasika

Jet do Japonska a vynechat návštěvu hory Fudži  nebo Tokyo Tower by byl hřích. Stejně tak jako odpustit si výlet šinkansenem, návštěvu parku Nara, kde můžete z ruky krmit  jeleny sika, a nebo návštěvu Kjóta.

Kromě notoricky známých míst, které každoročně navštíví miliony turistů, ale můžete Japonsko vidět i ze zcela jiného úhlu pohledu. A tam je možností nepoměrně více.

Vidět život místních jejich očima

Japonsko je svou kulturou pro mnohé cestovatele kouzelné svou specifičností. Ve městech uvidíte spěch, shon a zástupy turistů, zatímco mimo města budete mít možnost zahlédnout i vesnický život. Pokud například vyrazíte do Tohoku, budete mít možnost projet se skrze malé vesničky a rýžová pole, na kterých Japonci pracují. 

Do této části ještě stále nejezdí mnoho turistů, a tak se dá říci, že každý nejaponec v této části Japonska vzbudí u místních senzaci. 

Turisté v Japonsku

Kam pro inspiraci?

O nejznámějších a nejnavštěvovanějších místech v Japonsku si přečtete v každém průvodci i na internetu. Pokud pátráte po místech, která až tak známá nejsou, musíte hledat tipy spíše mezi turisty.

O mnoha takových tipech si můžete přečíst například v aplikaci TripAdvisor, Triposoo nebo Google Trips. 

Aplikace využívají velmi širokou komunitu uživatelů, a to v rámci celého světa. Slouží k tomu, aby do ní uživatelé psali své názory a zkušenosti na konkrétní místa, která navštívili. Pokud tedy budete potřebovat znát recenzi například na nějakou restauraci, hotel, zábavní park, kulturní památku apod., zkuste se podívat do TripAdvisoru, jestli někdo toto místo už neokomentoval. A zároveň tu můžete najít i místa, která nejsou turisty tolik navštěvovaná, ale stojí za to. 

Většinou se ale stává, že když turisté objeví nějaké nové krásné místo, které za návštěvu stojí, dříve či později se o něm dozví další turisté a stává se z něj turistická atrakce. I proto je možné, že místa, která si na internetu najdete jako odlehlá a klidná, už jsou v současné době hojně navštěvována.

Pokud toužíte po místech, která vás nadchnou a zároveň nebudou obklopena turisty, můžete se zkusit obrátit na místní.

S cestováním vám pomůže i řada dalších aplikací. Některé slouží na vyhledávání wi-fi sítí, které nejsou zabezpečené, další vám ukáže, kde je možné si odskočit a jiné vám pomohou s převodem měn, mapou a dalšími věcmi.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Řadu míst vám ukážou až místní

Někteří rádi poznávají svět z pohledu místních a nikoli jen jako obyčejní turisté. A jiní zase rádi turistům ukazují místa, kam by se běžně nedostali a přesto jsou něčím zajímavá. Tyto lidi sdružuje aplikace Showaround

Když někam přicestujete, nabídne vám aplikace lokální obyvatele, kteří se zaregistrovali a nabízí své průvodcovské služby. Liší se jak zaměřením, tak i jazykovou vybaveností. Někteří průvodci vám rádi ukážou noční život v daném městě, s jinými se podíváte do hezkých parků a do přírody. A další vám zase ukážou, kde se dobře nakupuje nebo kde je ve městě hezká vyhlídka.

Stačí si tedy vybrat průvodce, který zaměřením a jazykovou vybaveností odpovídá tomu, co hledáte. Řada z nich navíc nabízí své služby bezplatně, protože průvodcování vnímají jako koníček a možnost poznat zase vaši kulturu.

V následujícím článku si uvedeme, jaké výhody vám přinese, když se trochu odchýlíte od turistických oblastí, a na co ještě nezapomenout, než vyrazíte.


Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

  • muž v obleku na letišti
    24. července 2024|Petr Pohůdka
    Pracovní pojištění do zahraničí

    Chystáte se služebně do zahraničí nebo do ciziny vysíláte své pracovníky? Nezapomeňte na pracovní cestovní pojištění. Oproti běžnému cestovnímu pojištění se liší rozsahem krytí či specifickými druhy připojištění. Co by mělo pracovní pojištění do zahraničí zahrnovat?

  • lesní požár
    15. července 2024|ePojisteni
    Požáry v Evropě: Kde nejčastěji hoří v letních měsících?

    Pravděpodobně si i vy v souvislosti s letními požáry vybavíte požár, který v roce 2023 vypukl na řeckém ostrově Rhodos, nebo rozsáhlé lesní požáry, se kterými během léta bojovaly státy jižní Evropy. Frekvence přírodních požárů je v Evropě čím dál tím častější a odborníci se shodují na tom, že jich bude stále přibývat. Jaké jsou nejčastější příčiny lesních požárů a jak se zachovat, pokud se chystáte na dovolenou do destinace, ve které hoří?

  • 11. července 2024|Jana Březinová
    10 rizik na dovolené, která ji dokážou proměnit v noční můru

    Myslíte si, že vás na dovolené čeká jen relax a pohoda? Omyl! Vysněný odpočinek se může proměnit v horor kvůli nemoci, úrazu i zrušení letu. Zjistěte, jak se ochránit před hrozící katastrofou.

  • 10. července 2024|ePojisteni
    Žraloci, medúzy, ježci a další hrozby při koupání v moři

    Chcete strávit letošní dovolenou u moře v některé z evropských zemí, ale máte strach z nebezpečných mořských obyvatel, jako jsou například žraloci nebo medúzy? V následujících řádcích se společně podíváme na to, jaké druhy nebezpečných zvířat se mohou vyskytovat ve Středozemním moři a jak zajistit maximální bezpečí při plavání v moři.

  • zachranari-nakladaji-pacienta-do-sanity
    08. července 2024|ePojisteni
    Repatriace - převoz osob a vozidel ze zahraničí

    Odborníci se shodují na tom, že pokud chcete předejít případným nepříjemnostem na cestách, nedílnou součástí každé vaší dovolené i zahraniční cesty by mělo být cestovní pojištění. Náklady na léčbu v zahraničí totiž mohou bez pojištění dosáhnout závratných výšin, velmi nákladný může být i převoz zraněné osoby zpět do Čech. Na tyto případy myslí takzvaná repatriace, jež je součástí cestovního pojištění.

  • 07. července 2024|ePojisteni
    Cestovní lékárnička: Jaké léky si zabalit na dovolenou

    Základem každé zahraniční cesty by mělo být kvalitní cestovní pojištění, které vám bude krýt záda v případě nemoci nebo úrazu. Kromě pojištění byste si však měli do kufru přibalit i lékárničku, díky které vás na dovolené nezaskočí průjem, drobné poranění nebo třeba alergie.

  • na-letisti-s-kufrem
    06. července 2024|ePojisteni
    Cestování letadlem – rozměry a váha zavazadel

    Co vše je možné s sebou vzít na palubu letadla? Jaký je rozdíl mezi příručním a odbaveným zavazadlem? Tápete v moři informací, které se týkají zavazadel do letadla? Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější informace včetně povolených rozměrů a hmotnostních limitů u několika vybraných aerolinek.

  • Výlet na motorce
    05. července 2024|ePojisteni
    Dovolená na motorce a cestovní pojištění

    Cestování na motorce je v poslední době na vzestupu. Dovolená na motorce dávno není výsadou pravověrných motorkářů. Motocykly a skútry si na dovolené půjčují i řidiči, kteří jinak jezdí osobním vozidlem. Jak pojistit sebe i motorku před dovolenou?

  • 03. července 2024|Petr Pohůdka
    Alkohol a dovolená: Na co si dát pozor (nejen za volantem)

    Nedovedete si představit dovolenou bez sklenky místního vína nebo koktejlu na pláži? I jinak sladký nápoj vám může pořádně zhořknout, pokud zároveň dojde k pojistné události. Problémy vám nezpůsobí jen alkohol za volantem, promile v krvi uškodí také při řešení úrazů nebo poškození cizího majetku. Co byste měli vědět, než si v zahraničí objednáte první drink?

  • sbalene-kufry-zadny-odjezd
    01. července 2024|ePojisteni
    Jak funguje pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

    Odjezd na dovolenou si řada z nás spojuje s velkým očekáváním a hlavně několika dny nebo týdny zaslouženého odpočinku. Pokud pravidelně cestujete s cestovní kanceláří, určitě jste již nejednou narazili na tzv. pojištění proti úpadku. K čemu tohle pojištění slouží a jak získat peníze zpět v případě krachu cestovky?