epojisteni logo
japonsko-hakone

Dovolená v Japonsku proč byste měli cestovat i mimo turistické oblasti?

6. 2. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

Země vycházejícího Slunce láká svými památkami a kulturou řadu cestovatelů. Někdy se ale při cestování vyplatí nedržet se zajetých kolejí a plánů, ale vyrazit i mimo ty nejznámější památky. Proč se vám to může vyplatit zrovna na dovolené v Japonsku?

Nejznámější klasika

Jet do Japonska a vynechat návštěvu hory Fudži  nebo Tokyo Tower by byl hřích. Stejně tak jako odpustit si výlet šinkansenem, návštěvu parku Nara, kde můžete z ruky krmit  jeleny sika, a nebo návštěvu Kjóta.

Kromě notoricky známých míst, které každoročně navštíví miliony turistů, ale můžete Japonsko vidět i ze zcela jiného úhlu pohledu. A tam je možností nepoměrně více.

Vidět život místních jejich očima

Japonsko je svou kulturou pro mnohé cestovatele kouzelné svou specifičností. Ve městech uvidíte spěch, shon a zástupy turistů, zatímco mimo města budete mít možnost zahlédnout i vesnický život. Pokud například vyrazíte do Tohoku, budete mít možnost projet se skrze malé vesničky a rýžová pole, na kterých Japonci pracují. 

Do této části ještě stále nejezdí mnoho turistů, a tak se dá říci, že každý nejaponec v této části Japonska vzbudí u místních senzaci. 

Turisté v Japonsku

Kam pro inspiraci?

O nejznámějších a nejnavštěvovanějších místech v Japonsku si přečtete v každém průvodci i na internetu. Pokud pátráte po místech, která až tak známá nejsou, musíte hledat tipy spíše mezi turisty.

O mnoha takových tipech si můžete přečíst například v aplikaci TripAdvisor, Triposoo nebo Google Trips. 

Aplikace využívají velmi širokou komunitu uživatelů, a to v rámci celého světa. Slouží k tomu, aby do ní uživatelé psali své názory a zkušenosti na konkrétní místa, která navštívili. Pokud tedy budete potřebovat znát recenzi například na nějakou restauraci, hotel, zábavní park, kulturní památku apod., zkuste se podívat do TripAdvisoru, jestli někdo toto místo už neokomentoval. A zároveň tu můžete najít i místa, která nejsou turisty tolik navštěvovaná, ale stojí za to. 

Většinou se ale stává, že když turisté objeví nějaké nové krásné místo, které za návštěvu stojí, dříve či později se o něm dozví další turisté a stává se z něj turistická atrakce. I proto je možné, že místa, která si na internetu najdete jako odlehlá a klidná, už jsou v současné době hojně navštěvována.

Pokud toužíte po místech, která vás nadchnou a zároveň nebudou obklopena turisty, můžete se zkusit obrátit na místní.

S cestováním vám pomůže i řada dalších aplikací. Některé slouží na vyhledávání wi-fi sítí, které nejsou zabezpečené, další vám ukáže, kde je možné si odskočit a jiné vám pomohou s převodem měn, mapou a dalšími věcmi.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Řadu míst vám ukážou až místní

Někteří rádi poznávají svět z pohledu místních a nikoli jen jako obyčejní turisté. A jiní zase rádi turistům ukazují místa, kam by se běžně nedostali a přesto jsou něčím zajímavá. Tyto lidi sdružuje aplikace Showaround

Když někam přicestujete, nabídne vám aplikace lokální obyvatele, kteří se zaregistrovali a nabízí své průvodcovské služby. Liší se jak zaměřením, tak i jazykovou vybaveností. Někteří průvodci vám rádi ukážou noční život v daném městě, s jinými se podíváte do hezkých parků a do přírody. A další vám zase ukážou, kde se dobře nakupuje nebo kde je ve městě hezká vyhlídka.

Stačí si tedy vybrat průvodce, který zaměřením a jazykovou vybaveností odpovídá tomu, co hledáte. Řada z nich navíc nabízí své služby bezplatně, protože průvodcování vnímají jako koníček a možnost poznat zase vaši kulturu.

V následujícím článku si uvedeme, jaké výhody vám přinese, když se trochu odchýlíte od turistických oblastí, a na co ještě nezapomenout, než vyrazíte.


Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.