epojisteni logo
japonsko-hakone

Dovolená v Japonsku proč byste měli cestovat i mimo turistické oblasti?

6. 2. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

Země vycházejícího Slunce láká svými památkami a kulturou řadu cestovatelů. Někdy se ale při cestování vyplatí nedržet se zajetých kolejí a plánů, ale vyrazit i mimo ty nejznámější památky. Proč se vám to může vyplatit zrovna na dovolené v Japonsku?

Nejznámější klasika

Jet do Japonska a vynechat návštěvu hory Fudži  nebo Tokyo Tower by byl hřích. Stejně tak jako odpustit si výlet šinkansenem, návštěvu parku Nara, kde můžete z ruky krmit  jeleny sika, a nebo návštěvu Kjóta.

Kromě notoricky známých míst, které každoročně navštíví miliony turistů, ale můžete Japonsko vidět i ze zcela jiného úhlu pohledu. A tam je možností nepoměrně více.

Vidět život místních jejich očima

Japonsko je svou kulturou pro mnohé cestovatele kouzelné svou specifičností. Ve městech uvidíte spěch, shon a zástupy turistů, zatímco mimo města budete mít možnost zahlédnout i vesnický život. Pokud například vyrazíte do Tohoku, budete mít možnost projet se skrze malé vesničky a rýžová pole, na kterých Japonci pracují. 

Do této části ještě stále nejezdí mnoho turistů, a tak se dá říci, že každý nejaponec v této části Japonska vzbudí u místních senzaci. 

Turisté v Japonsku

Kam pro inspiraci?

O nejznámějších a nejnavštěvovanějších místech v Japonsku si přečtete v každém průvodci i na internetu. Pokud pátráte po místech, která až tak známá nejsou, musíte hledat tipy spíše mezi turisty.

O mnoha takových tipech si můžete přečíst například v aplikaci TripAdvisor, Triposoo nebo Google Trips. 

Aplikace využívají velmi širokou komunitu uživatelů, a to v rámci celého světa. Slouží k tomu, aby do ní uživatelé psali své názory a zkušenosti na konkrétní místa, která navštívili. Pokud tedy budete potřebovat znát recenzi například na nějakou restauraci, hotel, zábavní park, kulturní památku apod., zkuste se podívat do TripAdvisoru, jestli někdo toto místo už neokomentoval. A zároveň tu můžete najít i místa, která nejsou turisty tolik navštěvovaná, ale stojí za to. 

Většinou se ale stává, že když turisté objeví nějaké nové krásné místo, které za návštěvu stojí, dříve či později se o něm dozví další turisté a stává se z něj turistická atrakce. I proto je možné, že místa, která si na internetu najdete jako odlehlá a klidná, už jsou v současné době hojně navštěvována.

Pokud toužíte po místech, která vás nadchnou a zároveň nebudou obklopena turisty, můžete se zkusit obrátit na místní.

S cestováním vám pomůže i řada dalších aplikací. Některé slouží na vyhledávání wi-fi sítí, které nejsou zabezpečené, další vám ukáže, kde je možné si odskočit a jiné vám pomohou s převodem měn, mapou a dalšími věcmi.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Řadu míst vám ukážou až místní

Někteří rádi poznávají svět z pohledu místních a nikoli jen jako obyčejní turisté. A jiní zase rádi turistům ukazují místa, kam by se běžně nedostali a přesto jsou něčím zajímavá. Tyto lidi sdružuje aplikace Showaround

Když někam přicestujete, nabídne vám aplikace lokální obyvatele, kteří se zaregistrovali a nabízí své průvodcovské služby. Liší se jak zaměřením, tak i jazykovou vybaveností. Někteří průvodci vám rádi ukážou noční život v daném městě, s jinými se podíváte do hezkých parků a do přírody. A další vám zase ukážou, kde se dobře nakupuje nebo kde je ve městě hezká vyhlídka.

Stačí si tedy vybrat průvodce, který zaměřením a jazykovou vybaveností odpovídá tomu, co hledáte. Řada z nich navíc nabízí své služby bezplatně, protože průvodcování vnímají jako koníček a možnost poznat zase vaši kulturu.

V následujícím článku si uvedeme, jaké výhody vám přinese, když se trochu odchýlíte od turistických oblastí, a na co ještě nezapomenout, než vyrazíte.


Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?