japonsko-chureito-padoga

Co vidět v Japonsku a proč cestovat i mimo turistické oblasti?

13. 2. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

V minulém článku  jsme si uvedli několik tipů, proč se vyplatí v Japonsku cestovat i mimo vyznačené oblasti. Nyní si některé shrneme a uvedeme si, na co při cestě do Japonska myslet.

Věnujte pozornost jiné kultuře

Pokud už vyzkoušíte místního průvodce, zkuste si před setkáním osvojit alespoň základy japonské etikety. Ta je totiž výrazně odlišná od té evropské. V Japonsku se například téměř striktně  nepoužívá slovo “ne”. Je zkrátka příliš urážející. Pokud budete chtít říci ne, je potřeba to jen naznačit. Například tím, že řeknete, že ještě nevíte, ještě se rozmyslíte, ještě se k tématu vrátíte později. Japonec okamžitě pochopí, že varianta vám nevyhovuje a nabídne alternativu. Případně alternativu můžete nabídnout rovnou vy.

Další specifikum jsou dýška. Ta se v Japonsku nedávají a opět, dýškem obsluhu urazíte. S těmito odlišnostmi vám už ale může pomoci váš místní průvodce.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Proč cestovat i mimo vyznačené trasy?

Jak plyne z výše uvedeného, cestovat i mimo vyznačené trasy má pro vás řadu výhod. Pokud využijete místního průvodce, budete mít možnost se velmi blízce seznámit s místní kulturou. Místní vám mohou ukázat, která místa rádi navštěvují oni, kde je klid, kde kvetou sakury, které Japonci chodí v době květu pozorovat, atd. Mohou vám i doporučit restaurace, které jsou dobré, ale zároveň nejsou turisticky naceněné.

I bez průvodce a jen s mobilní aplikací ale můžete navštívit místa, která před vámi objevil jiný turista. Místa, na které houfy turistů nejezdí, ale přesto jsou něčím výjimečná. Může to být malý lokální podnik se specifickým jídlem či výrobky, může to být malý zapadlý krámek, pěkná vyhlídka na město, skrytý parčík apod.

Takovou cestu je třeba podniknout na vlastní pěst

Pokud chcete pohodlí a minimum starostí, je cestovní kancelář skvělá volba. Vše zařídí za vás a vy si jen užíváte cestu a návštěvu nejrůznějších míst. Bohužel se s tím ale pojí i jedna nevýhoda, a to ta, že navštívíte jen turisticky nejexponovanější místa. To, jak žijí místní, kam rádi chodí a jaká místa navštěvují, se nedozvíte.

Takovéhle dobrodružství musíte podniknout na vlastní pěst. Pochopitelně do něj rovněž můžete zařadit turisticky oblíbené památky, ale zároveň vám zbude čas a prostor i na něco navíc.

O tom, jak si zařídit cestu po vlastní ose a co vše je k tomu potřeba, jsme podrobně psali ve článku “Jak na dovolenou bez cestovky”.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Sdílet článek

Související články

  • Děti skáčou do jezera
    30. června 2025|Jana Březinová
    Pojištění dětí na letní tábory: Jak na pojistku proti úrazu, krádeži i zrušení pobytu

    Letní tábory jsou pro děti zážitkem, ale pro rodiče představují spíš stres a nejistotu. Co když dítě těsně před odjezdem onemocní? Co když si zlomí nohu hned první den? A kryje tábor vůbec nějaké pojištění?Letní tábory jsou pro děti zážitkem, ale pro rodiče představují spíš stres a nejistotu. Co když dítě těsně před odjezdem onemocní? Co když si zlomí nohu hned první den? A kryje tábor vůbec nějaké pojištění?

  • otevrena-hala-nadrazi
    24. června 2025|Jana Březinová
    Pojištění zavazadel na cestu letadlem: Vyplatí se vůbec?

    Na letištích po celém světě se ztratí nebo poškodí přes 5 milionů zavazadel ročně. Přesto většina lidí netuší, jak funguje kompenzace aerolinek, ani pojištění zavazadel. Pokud nechcete, aby se vysněná dovolená proměnila v noční můru, čtěte, jak správně postupovat a na co si dát pozor.

  • skupinka žáků
    16. června 2025|Petr Pohůdka
    Cestovní pojištění pro školy: Za děti nesou odpovědnost učitelé

    Školní výuku občas zpestří zajímavá exkurze, výlet, lyžařský výcvik nebo jiné aktivity mimo budovu školy. Vybočení ze školního stereotypu ale mohou zkomplikovat nemoci, úrazy či poškození cizího majetku. Kdo odpovídá za žáky na výletě nebo úraz ve škole a jak funguje cestovní pojištění pro skupiny?

  • 15. května 2025|Jana Březinová
    8 nejlépe hodnocených kempů v ČR aneb Kam vyrazit na dovolenou pod stan

    Máme pro vás přehled nejlepších kempů v ČR – od pohodových areálů u vody, přes kempy s animačním programem, až po stylové srubové vesničky. Ať už plánujete dovolenou s rodinou, partou přátel nebo se psem, získáte tu inspiraci, kam pod stan.

  • muž v obleku na letišti
    24. dubna 2025|Petr Pohůdka
    Pracovní pojištění na cesty do zahraničí: Co musí obsahovat

    Chystáte se služebně do zahraničí nebo do ciziny vysíláte své pracovníky? Nezapomeňte na pracovní cestovní pojištění. Oproti běžnému cestovnímu pojištění se liší rozsahem krytí či specifickými druhy připojištění. Co by mělo pracovní pojištění do zahraničí zahrnovat?

  • angola-politicka-mapa
    17. dubna 2025|ePojisteni
    Rizikové země pro cestování – kde zjistit aktuální informace

    Řada destinací svou lokalitou či prostředím láká k návštěvě, ale ne každá je k tomu vhodná. V některých zemích může být aktuální politická situace nestabilní, jinde může být naopak kritický nedostatek peněz a základních potravin. Nebo má za sebou daná země zrovna teroristický útok a volný pohyb turistů je buď vysoce riskantní nebo výrazně omezen. Podívejme se, kde se dají zjistit aktuální informace. Kdy je dobré se doporučeními ministerstva řídit a kdy můžete cestu tzv. risknout?

  • 21. března 2025|Jana Březinová
    Jet lag – ověřené tipy a rady, jak ho překonat

    Nikdo netouží na vysněné dovolené v Karibiku nebo na Bali první dny strávit v posteli, protože se únavou sotva drží na nohou. Bohužel se to u dlouhých letů stává běžně. Jet lag přitom nemusíte brát jako nezbytnost, se kterou je nutné se smířit. Na pásmovou nemoc se můžete připravit.Nikdo netouží na vysněné dovolené v Karibiku nebo na Bali první dny strávit v posteli, protože se únavou sotva drží na nohou. Bohužel se to u dlouhých letů stává běžně. Jet lag přitom nemusíte brát jako nezbytnost, se kterou je nutné se smířit. Na pásmovou nemoc se můžete připravit.

  • rakousko
    19. března 2025|Jana Březinová
    Rakouská jezera – tipy na dovolenou i výlety

    Rakousko je známé svými průzračnými jezery v nádherné alpské krajině. Ale které si vybrat? Kam vyrazit za relaxem u vody, sportovním vyžitím nebo rodinnou dovolenou? Máme pro vás praktické tipy na nadcházející léto.

  • nocni-istambul
    07. března 2025|Petr Pohůdka
    Muslimské země během ramadánu: Co by měli turisté vědět?

    Ramadán je největším muslimským svátkem. V islámských zemích přináší specifický režim, kterému by se alespoň do určité míry měli přizpůsobit i turisté. Na co si dát pozor, jaká pravidla dodržovat a kdy je ramadán 2025?

  • ceske-lazne
    06. března 2025|Petr Pohůdka
    Nejlepší lázně v ČR: Kde skvěle zrelaxujete?

    Trápí vás zdravotní potíže nebo si potřebujete jednoduše jen odpočinout? Pak jste jistě zvažovali návštěvu českých lázní. Které lázně v ČR patří k těm nejoblíbenějším a na jaké procedury se specializují?