Dovolená v Japonsku: Co vidět a proč byste měli cestovat i mimo turistické oblasti? - 2. díl

Dovolená v Japonsku: Co vidět a proč byste měli cestovat i mimo turistické oblasti? - 2. díl

Japonsko

V minulém článku jsme si uvedli několik tipů, proč se vyplatí v Japonsku cestovat i mimo vyznačené oblasti. Nyní si některé shrneme a uvedeme si, na co při cestě do Japonska myslet.

Věnujte pozornost jiné kultuře

Pokud už vyzkoušíte místního průvodce, zkuste si před setkáním osvojit alespoň základy japonské etikety. Ta je totiž výrazně odlišná od té evropské. V Japonsku se například téměř striktně nepoužívá slovo “ne”. Je zkrátka příliš urážející. Pokud budete chtít říci ne, je potřeba to jen naznačit. Například tím, že řeknete, že ještě nevíte, ještě se rozmyslíte, ještě se k tématu vrátíte později. Japonec okamžitě pochopí, že varianta vám nevyhovuje a nabídne alternativu. Případně alternativu můžete nabídnout rovnou vy.

Další specifikum jsou dýška. Ta se v Japonsku nedávají a opět, dýškem obsluhu urazíte. S těmito odlišnostmi vám už ale může pomoci váš místní průvodce.

Proč cestovat i mimo vyznačené trasy?

Jak plyne z výše uvedeného, cestovat i mimo vyznačené trasy má pro vás řadu výhod. Pokud využijete místního průvodce, budete mít možnost se velmi blízce seznámit s místní kulturou. Místní vám mohou ukázat, která místa rádi navštěvují oni, kde je klid, kde kvetou sakury, které Japonci chodí v době květu pozorovat, atd. Mohou vám i doporučit restaurace, které jsou dobré, ale zároveň nejsou turisticky naceněné.

I bez průvodce a jen s mobilní aplikací ale můžete navštívit místa, která před vámi objevil jiný turista. Místa, na které houfy turistů nejezdí, ale přesto jsou něčím výjimečná. Může to být malý lokální podnik se specifickým jídlem či výrobky, může to být malý zapadlý krámek, pěkná vyhlídka na město, skrytý parčík apod.

porovnání cestovního pojištění

Takovou cestu je třeba podniknout na vlastní pěst

Pokud chcete pohodlí a minimum starostí, je cestovní kancelář skvělá volba. Vše zařídí za vás a vy si jen užíváte cestu a návštěvu nejrůznějších míst. Bohužel se s tím ale pojí i jedna nevýhoda, a to ta, že navštívíte jen turisticky nejexponovanější místa. To, jak žijí místní, kam rádi chodí a jaká místa navštěvují, se nedozvíte.

Takovéhle dobrodružství musíte podniknout na vlastní pěst. Pochopitelně do něj rovněž můžete zařadit turisticky oblíbené památky, ale zároveň vám zbude čas a prostor i na něco navíc.

O tom, jak si zařídit cestu po vlastní ose a co vše je k tomu potřeba, jsme podrobně psali ve článku “Jak na dovolenou bez cestovky”.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Sdílet na Facebooku

Archiv