Dovolená v Japonsku: Co vidět a proč byste měli cestovat i mimo turistické oblasti? - 1. díl

Dovolená v Japonsku: Co vidět a proč byste měli cestovat i mimo turistické oblasti? - 1. díl

Japonsko

Země vycházejícího Slunce láká svými památkami a kulturou řadu cestovatelů. Někdy se ale při cestování vyplatí nedržet se zajetých kolejí a plánů, ale vyrazit i mimo ty nejznámější památky. Proč se vám to může vyplatit zrovna na dovolené v Japonsku?

Nejznámější klasika

Jet do Japonska a vynechat návštěvu hory Fudži nebo Tokyo Tower by byl hřích. Stejně tak jako odpustit si výlet šinkansenem, návštěvu parku Nara, kde můžete z ruky krmit jeleny sika, a nebo návštěvu Kjóta.

Kromě notoricky známých míst, které každoročně navštíví miliony turistů, ale můžete Japonsko vidět i ze zcela jiného úhlu pohledu. A tam je možností nepoměrně více.

Vidět život místních jejich očima

Japonsko je svou kulturou pro mnohé cestovatele kouzelné svou specifičností. Ve městech uvidíte spěch, shon a zástupy turistů, zatímco mimo města budete mít možnost zahlédnout i vesnický život. Pokud například vyrazíte do Tohoku, budete mít možnost projet se skrze malé vesničky a rýžová pole, na kterých Japonci pracují. 

Do této části ještě stále nejezdí mnoho turistů, a tak se dá říci, že každý nejaponec v této části Japonska vzbudí u místních senzaci. 

Turisté v Japonsku

Kam pro inspiraci?

O nejznámějších a nejnavštěvovanějších místech v Japonsku si přečtete v každém průvodci i na internetu. Pokud pátráte po místech, která až tak známá nejsou, musíte hledat tipy spíše mezi turisty.

O mnoha takových tipech si můžete přečíst například v aplikaci TripAdvisor, Triposoo nebo Google Trips. 

Aplikace využívají velmi širokou komunitu uživatelů, a to v rámci celého světa. Slouží k tomu, aby do ní uživatelé psali své názory a zkušenosti na konkrétní místa, která navštívili. Pokud tedy budete potřebovat znát recenzi například na nějakou restauraci, hotel, zábavní park, kulturní památku apod., zkuste se podívat do TripAdvisoru, jestli někdo toto místo už neokomentoval. A zároveň tu můžete najít i místa, která nejsou turisty tolik navštěvovaná, ale stojí za to. 

Většinou se ale stává, že když turisté objeví nějaké nové krásné místo, které za návštěvu stojí, dříve či později se o něm dozví další turisté a stává se z něj turistická atrakce. I proto je možné, že místa, která si na internetu najdete jako odlehlá a klidná, už jsou v současné době hojně navštěvována.

Pokud toužíte po místech, která vás nadchnou a zároveň nebudou obklopena turisty, můžete se zkusit obrátit na místní.

S cestováním vám pomůže i řada dalších aplikací. Některé slouží na vyhledávání wi-fi sítí, které nejsou zabezpečené, další vám ukáže, kde je možné si odskočit a jiné vám pomohou s převodem měn, mapou a dalšími věcmi.

Řadu míst vám ukážou až místní

Někteří rádi poznávají svět z pohledu místních a nikoli jen jako obyčejní turisté. A jiní zase rádi turistům ukazují místa, kam by se běžně nedostali a přesto jsou něčím zajímavá. Tyto lidi sdružuje aplikace Showaround

Když někam přicestujete, nabídne vám aplikace lokální obyvatele, kteří se zaregistrovali a nabízí své průvodcovské služby. Liší se jak zaměřením, tak i jazykovou vybaveností. Někteří průvodci vám rádi ukážou noční život v daném městě, s jinými se podíváte do hezkých parků a do přírody. A další vám zase ukážou, kde se dobře nakupuje nebo kde je ve městě hezká vyhlídka.

Stačí si tedy vybrat průvodce, který zaměřením a jazykovou vybaveností odpovídá tomu, co hledáte. Řada z nich navíc nabízí své služby bezplatně, protože průvodcování vnímají jako koníček a možnost poznat zase vaši kulturu.

V následujícím článku si uvedeme, jaké výhody vám přinese, když se trochu odchýlíte od turistických oblastí, a na co ještě nezapomenout, než vyrazíte.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Sdílet na Facebooku

Archiv