epojisteni logo
japonsko-chureito-padoga

Co vidět v Japonsku a proč cestovat i mimo turistické oblasti?

13. 2. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

V minulém článku  jsme si uvedli několik tipů, proč se vyplatí v Japonsku cestovat i mimo vyznačené oblasti. Nyní si některé shrneme a uvedeme si, na co při cestě do Japonska myslet.

Věnujte pozornost jiné kultuře

Pokud už vyzkoušíte místního průvodce, zkuste si před setkáním osvojit alespoň základy japonské etikety. Ta je totiž výrazně odlišná od té evropské. V Japonsku se například téměř striktně  nepoužívá slovo “ne”. Je zkrátka příliš urážející. Pokud budete chtít říci ne, je potřeba to jen naznačit. Například tím, že řeknete, že ještě nevíte, ještě se rozmyslíte, ještě se k tématu vrátíte později. Japonec okamžitě pochopí, že varianta vám nevyhovuje a nabídne alternativu. Případně alternativu můžete nabídnout rovnou vy.

Další specifikum jsou dýška. Ta se v Japonsku nedávají a opět, dýškem obsluhu urazíte. S těmito odlišnostmi vám už ale může pomoci váš místní průvodce.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Proč cestovat i mimo vyznačené trasy?

Jak plyne z výše uvedeného, cestovat i mimo vyznačené trasy má pro vás řadu výhod. Pokud využijete místního průvodce, budete mít možnost se velmi blízce seznámit s místní kulturou. Místní vám mohou ukázat, která místa rádi navštěvují oni, kde je klid, kde kvetou sakury, které Japonci chodí v době květu pozorovat, atd. Mohou vám i doporučit restaurace, které jsou dobré, ale zároveň nejsou turisticky naceněné.

I bez průvodce a jen s mobilní aplikací ale můžete navštívit místa, která před vámi objevil jiný turista. Místa, na které houfy turistů nejezdí, ale přesto jsou něčím výjimečná. Může to být malý lokální podnik se specifickým jídlem či výrobky, může to být malý zapadlý krámek, pěkná vyhlídka na město, skrytý parčík apod.

Takovou cestu je třeba podniknout na vlastní pěst

Pokud chcete pohodlí a minimum starostí, je cestovní kancelář skvělá volba. Vše zařídí za vás a vy si jen užíváte cestu a návštěvu nejrůznějších míst. Bohužel se s tím ale pojí i jedna nevýhoda, a to ta, že navštívíte jen turisticky nejexponovanější místa. To, jak žijí místní, kam rádi chodí a jaká místa navštěvují, se nedozvíte.

Takovéhle dobrodružství musíte podniknout na vlastní pěst. Pochopitelně do něj rovněž můžete zařadit turisticky oblíbené památky, ale zároveň vám zbude čas a prostor i na něco navíc.

O tom, jak si zařídit cestu po vlastní ose a co vše je k tomu potřeba, jsme podrobně psali ve článku “Jak na dovolenou bez cestovky”.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?