epojisteni logo

Dovolená v Česku: 5 tipů, jak si ji užít i doma

2. 7. 2020
|
Délka čtení: 6 min.

Dovolená v Česku: 5 tipů, jak si ji užít i doma

Češi patří k náruživým cestovatelům a s velkou chutí navštěvují více či méně známé destinace daleko od českých hranic. Mnoho Čechů se těžko smiřovalo s faktem, že letošní letní dovolenou s největší pravděpodobností stráví doma v Česku. Není však čeho litovat. I dovolená v Česku může znamenat velké dobrodružství. Stačí si dobře vybrat. Máme pro vás seznam nejlépe hodnocených  kempů.

Levná dovolená v ČR - na chalupu s rodinou či přáteli

Češi jsou národ chatařů. Ani ti, kteří chatu nevlastní, nemusí hned házet flintu do žita. Chatu si lze jednoduše pronajmout a to kdekoliv v Česku - na moravských vinicích, v jižních Čechách poblíž u vody, nebo naopak někde v horách, kde lze strávit aktivní dovolenou. K nejžádanějším lokalitám patří Šumava, Krkonoše, Beskydy, Jeseníky, Český ráj, Lipno, České Švýcarsko a další.

Nabídka chat a chalup k pronájmu je velice rozmanitá. Vybírat můžete dle lokality, velikosti, vybavení i služeb.  K mání jsou obyčejné avšak krásné chaty nabízející odpočinkový pobyt na samotě u lesa, moderní chalupy s vlastním bazénem i saunou atd. Samozřejmostí bývá internetové připojení či bohaté možnosti sportovního a kulturního vyžití v okolí.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Velká dobrodružná dovolená v ČR na malých horách

České hory jsou možná malé a výše než 1621 m.n.m. se nedostanete, zážitků však slibují až až.  Strávit zde můžete aktivní dovolenou v přírodě, ať už se rozhodnete pro krátké i dlouhé pěší tůry nebo cyklistické výlety. Však je Česká republika známá svým neuvěřitelně propracovaným turistickým značením.

 • Šumava na jihu Čech nabízí místy nedotčenou přírodu, lesy, jezírka ledovcového původu i pramen nejdelší české řeky Vltavy. Díky nízké náročnosti turistických stezek je Šumava ideální pro dovolenou v ČR s dětmi.

 • Jeseníky mají údajně nejčistší vzduch v celé střední Evropě.  Užít si zde můžete nejen pěší turistiku a cyklistiku, ale i pobyt ve zdejších vyhlášených lázních (např. Velké Losiny a Priessnitzovy lázně).

 • Beskydy se pyšní hlubokými lesy plnými naučných pěších a cyklostezek  vedoucími přes údolí a vrcholky zdejších kopců (např. Radhošť), ale i historických památek (např. hrad Hukvaldy a Štramberk).

 • Krkonoše lákají především na pravý horský vzhled se skalnatými hřebeny, rozlehlými loukami, vrcholky hor, malebnými údolími, vodopády a samozřejmě i nejvyšší českou horou Sněžkou.

Dovolená v ČR u vody - vodní radovánky u českého moře

Smířili jste se s tím, že letos vynecháte pobyt moře, ale koupání a opalování si ujít nechat nechcete? Nemusíte.  I u nás doma v Česku máme krásná místa, která nabízí perfektní koupačku včetně doplňkových vodních radovánek. 

 • Lipno je největší česká přehrada o rozloze 48,7 km2, kde na vás čekají upravené pláže, čistá voda a perfektní zázemí pro letní dovolenou v jižních Čechách.

 • Vodní nádrž Seč leží na řece Chrudimce v Železných hor a kromě koupání a odpočinku na pláži se zde můžete plavit na jachtě, potápět se nebo vyzkoušet surfování.

 • Na Pálavě se nachází vodní nádrž Nové Mlýny,  které vedle vodních radovánek láká také k návštěvě vinic.

Dovolená v Česku, Morava

Luxusní dovolená v ČR - za pohodlím do hotelu

Hledáte komfort se vším všudy? Pak  vyzkoušejte některý z vyhlášených českých luxusních hotelů nabízející perfektní služby od úžasného ubytování, přes špičkovou gastronomii až po dokonalou péči o tělo i duši.

 • Chateau Mcely se nachází kousek od Prahy a během svého působení si vybudovalo pověst fenoménu mezi českými hotely s nadstandardními službami.

 • Hotel Miura v Čeladné nabízí luxusní spa a wellness a navíc leží vedle jednoho z nejlepších golfových hřišť.

 • Chateau Herálec leží uprostřed zámeckého areálu a nabízí wellness vybudované v neskutečně noblesním prostředí starobylých budov.

 • Augustiniánský dům najdete v lázeňském městě Luhačovice a k jeho největším přednostem patří autentické wellness produkty a velmi útulné wellness centrum, považováno za jedno z nejkrásnější.


Nevšední dovolená v ČR - jízda na koni  

Toužíte po opravdovém nevšedním zážitku? Co takhle pobyt na autentické farmě, kde vás nakrmí svými vlastními produkty, ubytují v originální pokoji a nabídnou zážitky, třeba jízdu na koních. Ne nadarmo se říká, že nejkrásnější pohled je z koňského hřbetu.

 • Ekoagrofarma Hájná Hora na Prachaticku se věnuje ekologickému zemědělství a provozování vlastního jezdeckého klubu. K dispozici je ubytování ve stylovém apartmánu se stravováním a vyjížďkami na koních do okolní přírody.

 • Western Ranč Podolí na Klatovsku také nabízí ubytování, občerstvení, vyjížďky na koních, ale i grilování, úschovu kol ři pobyt se psem a letní táborové pobyty u koní pro děti.


Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?