8 nejlépe hodnocených kempů v ČR aneb kam vyrazit na dovolenou pod stan

8 nejlépe hodnocených kempů v ČR aneb kam vyrazit na dovolenou pod stan

Kempování v ČR

Kempování patří k českým národním sportům. Kdysi z finančních důvodů, dnes kvůli zábavě či náznaku dobrodružství. Změnily se i nároky a Češi upřednostňují kempy s kvalitním a moderním zázemím, případně netradiční typy kempů. Které české kempy si vydobyly nejlepší hodnocení?

Spousta Čechů alespoň na pár dní v roce vyrazí do kempu užít si dovolenou pod stanem, v chatce či obytném autě. Při výběru kempu sledují nejen cenu ubytování, ale také hodnocení návštěvníků. Důležitá je kvalita hygienického zázemí i možnosti zábavy a stravování (stánky s občerstvením, restaurace, sportovní hřiště apod.). Pojďme se podívat na osm českých kempů, které si dlouhodobě drží nejlepší hodnocení.

Chci výhodné cestovní pojištění

1. Autocamp Sedmihorky v Českém ráji 

Mezi vyhlášené čtyřhvězdičkové české kempy patří Sedmihorky v Českém ráji. Sedmihorky jsou ideální zejména pro rodiny s dětmi, pro které má připravené nejen kvalitní bydlení, ale také pro pestrou nabídku volnočasvých aktivit a programu. 

Kromě vlastních stanů lze využít ubytování v postavených stanech s podsadou, v chatkách, mobilhomech i v indiánském teepee. Kemp se nachází u rybníku Bažant, který obklopuje sportoviště pro malé i velké a nechybí ani dětská hřiště pro nejmenší. Malebné krajina Českého ráje přímo vybízí k procházkám, k pěším i cyklistickým výletům. 

2. Kemp Stará Živohošť na Slapech

Na břehu Slapské přehrady leží jeden z nejoblíbenějších kempů v celém Česku. Za rekreací sem jezdí rodiny s dětmi i mladí lidé toužící po zábavě. Ubytovat se lze nejen ve stanech a obytných autech, ale také v různě vybavených chatkách a hotelových pokojích.

Návštěvníci mají k dispozici různá sportoviště, velký bazén se slanou vodou, sto metrů dlouhé molo i restaurace a stánky s rychlým občerstvením. Půjčit si mohou šlapadla, loďky i moderní paddleboardy. Po večerech je oblíbené opékání buřtů, grilování a o víkendech i poslech živé hudby.

3. Kemp Stříbrný rybník v Královéhradeckém kraji 

Skvělou rodinnou dovolenou si můžete užít v kempu Stříbrný rybník u stejnojmenného a v tomto kraji i největšího rybníka. Kemp se nachází uprostřed krásné krajiny na pomezí Přírodního parku řeky Orlice a Novohradeckých lesů.  

Návštěvníci sem však nejezdí pouze kvůli rybníku a malebnému okolí, ale oceňují upravený a moderně vybavený areál, čisté sociální zařízení, pestrou nabídku ubytování a výbornou restauraci i možnosti sportovních a doprovodných aktivit (volejbal, stolní tenis, petanque, trampolíny, adrenalinové a lanové centrum a další).

4. Indiánský kemp Liščí mlýn u Frenštátu pod Radhoštěm 

Tak trochu jiné kempování nabízí chatová osada Liščí mlýn, kde se můžete ubytovat nejen na pokojích a v chatkách, ale také v teepee určeném pro čtyři až pět osob. Příjemnou a přátelskou večerní atmosféru zaručuje velké indiánské ohniště v centru kempu. 

Kromě běžných sportovních aktivit si návštěvníci mohou zajezdit na koni, zkusit střelbu ze vzduchovky nebo se zúčastnit originálního indiánského programu pro rodiny s dětmi i školní výlety. Těšit se můžete například na taneční a bubenické představení i workshopy, skvělé jsou také ochutnávky pravé indiánské kuchyně a show dravých ptáků.

5. Kemp Keramika u Hracholuské přehrady

Pohodovou dovolenou slibuje příjemný kemp ležící na břehu Hracholuské přehrady. Kromě tradičních stanů, karavanů, chatek, mobilheimů a ubytování na pokojích v hlavní budově se můžete ubytovat v dřevěných sudech, které připomínají roztomilé hobití domky.  

K oblíbeným aktivitám patří koupání, výlety pěšky a na kole po okolní krajině, večer opékání buřtů a poslech živé hudby, která zde během hlavní sezóny hraje několikrát týdně. Samozřejmostí je pestrá nabídka sportovního vyžití přímo v kempu. 

              Kempování - karavan                        

6. Kemp u Kukačků na Lipně 

Ve vsi Horní Planá na břehu jihočeské přehrady Lipno se nachází pohodový kemp Kukačka, který byl v roce 2019 ohodnocen jak nejlepší kemp pro cyklisty. Pokud tedy dovolenou v ČR trávíte primárně na kole, je tento moderní kemp pro vás to pravé.  

Těšit se můžete nejen na “bike friendly” prostředí a personál, ale také na moderní sociální zařízení a vybavenou společnou kuchyňku. Využít můžete rovněž prádelnu s pračkami a sušičkami, které se hodí zejména během deštivých a blátivých dní. 

7. Kemp Merkur v Pasohlávkách

Jedním z nejlepších moravských kempů je rekreační areál Merkur ležící na břehu rozlehlé Novomlýnské nádrže. Vedle vlastních stanů a aut se lze ubytovat v chatkách, bungalovech, boxech i apartmánech. Samozřejmostí zázemí je společná kuchyňka, čisté sociální zařízení a nechybí pestré možnosti zábavy a sportovních aktivit.  

Písčito-travnaté pláže umožňují pozvolný vstup do vody, což se líbí zejména rodinám s malými dětmi. Půjčit si lze šlapadla, loďky, paddleboard i windsurf. Vyznavači nudismu zde mají vlastní pláž. Nedaleko kempu se navíc nachází moderní akvapark Aqualand Moravia, kde se vyřádí nejen děti, ale i dospělí.

8. Kemp Dolce na úpatí Krkonoš

Nedaleko města Trutnov leží kemp Dolce, který můžete navštívit po celý rok. Vzít si můžete vlastní stany nebo využít postavené prostorné stany, dřevěné a zděné chatky i nové mobilní domky.   

Součástí moderního kempu je velká rekreační nádrž, kde se lze během letní sezóny koupat a užívat si vodní sporty. Blízký rybník se využívá pro sportovní rybolov. Nechybí tu stánky s občerstvením, restaurace ani sportovní hřiště pro volejbal, tenis, nohejbal, badminton, golf, petanque a pro děti trampolíny a skákací hrad.

15 tipů na zábavné jednodenní výlety po Česku, které nadchnou dospělé i děti

Už vám došly nápady na výlety doma v Česku? Máme pro vás tipy na zajímavá místa, jejichž návštěva potěší oči i duši. Jistě mezi nimi najdete i místa, která dosud unikala vaší pozornosti.

Číst článek >
Spočítat ceny cestovního pojištění

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 12

Sdílet na Facebooku

Archiv