epojisteni logo
kapesní-kradez-mobil

Cestovní pojištění je možné sjednat i pár minut před odjezdem

15. 4. 2014
|
Délka čtení: 8 min.

Cestovní pojištění je možné sjednat i pár minut před odjezdem

Jarní měsíce jsou obdobím, kdy cestovní kanceláře přichází s nabídku levných zájezdů a letenek. Ačkoliv počasí není v tomto období ideální, mnoho lidí nabídky využije právě pro nízké ceny a minimum turistů ve vybraných lokalitách. Na posledních chvíli si snadno vyřídíte i cestovní pojištění.

Cestovní pojištění by mělo být samozřejmostí před každou cestou do zahraničí, např. i na cestu na MS v ledním hokeji v Bělorusku. Evropský zdravotní průkaz nemusí stačit, protože náklady na léčbu v zahraničí několikanásobně převyšují ceny léčení v rámci České republiky. Cestovat bez cestovního pojištění a snažit se tak ušetřit pár korun je krátkozraké. To platí i pro tvrzení, že na zřízení cestovního pojištění již není čas.

Většina českých pojišťoven nabízí cestovní pojištění v různých variantách a s různými pojistnými limity. Stačí si vybrat odpovídající variantu a pojištění si snadno a hlavně rychle uzavřete i těsně před odjezdem na dovolenou. Pojištění si můžete sjednat osobně na pobočce nebo telefonicky. S výběrem Vám pomůže klientské centrum. Mnohem rychlejší variantou je však internetový prodej.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Online srovnávač - nejlevnější cestovní pojištění

V poslední době lidé využívají stále častěji online srovnávače pojištění, jako je ePojisteni.cz, které nabízí porovnání cestovního pojištění a dalších produktů od více pojišťoven. Na těchto stránkách si nabídky nejen porovnáte, ale "vítěznou" nabídku si ihned můžete sjednat online.

„Pojištění si tak můžete sjednat i v den odjezdu. V případě pojištění léčebných výloh v zahraničí je nutné ale pojištění zaplatit nejpozději před překročením státní hranice ČR, u letecké dopravy pak před odbavením,“ vysvětluje Dagmar Koutská z Allianz pojišťovny.

I mezi srovnávači však bývají značné rozdíly v cenách v závislosti na výši vyjednané marže. Cena pojištění by však neměla být rozhodující. Při uzavírání pojištění se rozhodujte nejen dle ceny, ale také dle rozsahu pojištění.

Kolik zaplatíte za cestovní pojištění přímo u jednotlivých pojišťoven

(Příklad: 1 osoba, cesta na 7 dnů, území Evropa)

PojišťovnaCena pojistky / den / Kč

Allianz

391 Kč

AXA

132 Kč

Česká pojišťovna

360 Kč

ČPP

240 Kč

ČSOB Pojišťovna

380 Kč

Evropská cestovní pojišťovna

350 Kč

Slavia

143 Kč

Zdroj: Pojišťovny

Kolik zaplatíte za stejné cestovní pojištění sjednáním přes ePojisteni.cz

(Příklad: 1 osoba, cesta na 7 dnů, území Evropa)

1. Nejlevnější nabídka na ePojisteni.cz   (Slavia)

105 Kč

2. Nejlevnější nabídka na ePojisteni.cz   (AXA)

116 Kč

Zdroj: ePojisteni.cz

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?