epojisteni logo
kapesní-kradez-mobil

Cestovní pojištění je možné sjednat i pár minut před odjezdem

15. 4. 2014
|
Délka čtení: 8 min.

Cestovní pojištění je možné sjednat i pár minut před odjezdem

Jarní měsíce jsou obdobím, kdy cestovní kanceláře přichází s nabídku levných zájezdů a letenek. Ačkoliv počasí není v tomto období ideální, mnoho lidí nabídky využije právě pro nízké ceny a minimum turistů ve vybraných lokalitách. Na posledních chvíli si snadno vyřídíte i cestovní pojištění.

Cestovní pojištění by mělo být samozřejmostí před každou cestou do zahraničí, např. i na cestu na MS v ledním hokeji v Bělorusku. Evropský zdravotní průkaz nemusí stačit, protože náklady na léčbu v zahraničí několikanásobně převyšují ceny léčení v rámci České republiky. Cestovat bez cestovního pojištění a snažit se tak ušetřit pár korun je krátkozraké. To platí i pro tvrzení, že na zřízení cestovního pojištění již není čas.

Většina českých pojišťoven nabízí cestovní pojištění v různých variantách a s různými pojistnými limity. Stačí si vybrat odpovídající variantu a pojištění si snadno a hlavně rychle uzavřete i těsně před odjezdem na dovolenou. Pojištění si můžete sjednat osobně na pobočce nebo telefonicky. S výběrem Vám pomůže klientské centrum. Mnohem rychlejší variantou je však internetový prodej.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Online srovnávač - nejlevnější cestovní pojištění

V poslední době lidé využívají stále častěji online srovnávače pojištění, jako je ePojisteni.cz, které nabízí porovnání cestovního pojištění a dalších produktů od více pojišťoven. Na těchto stránkách si nabídky nejen porovnáte, ale "vítěznou" nabídku si ihned můžete sjednat online.

„Pojištění si tak můžete sjednat i v den odjezdu. V případě pojištění léčebných výloh v zahraničí je nutné ale pojištění zaplatit nejpozději před překročením státní hranice ČR, u letecké dopravy pak před odbavením,“ vysvětluje Dagmar Koutská z Allianz pojišťovny.

I mezi srovnávači však bývají značné rozdíly v cenách v závislosti na výši vyjednané marže. Cena pojištění by však neměla být rozhodující. Při uzavírání pojištění se rozhodujte nejen dle ceny, ale také dle rozsahu pojištění.

Kolik zaplatíte za cestovní pojištění přímo u jednotlivých pojišťoven

(Příklad: 1 osoba, cesta na 7 dnů, území Evropa)

PojišťovnaCena pojistky / den / Kč

Allianz

391 Kč

AXA

132 Kč

Česká pojišťovna

360 Kč

ČPP

240 Kč

ČSOB Pojišťovna

380 Kč

Evropská cestovní pojišťovna

350 Kč

Slavia

143 Kč

Zdroj: Pojišťovny

Kolik zaplatíte za stejné cestovní pojištění sjednáním přes ePojisteni.cz

(Příklad: 1 osoba, cesta na 7 dnů, území Evropa)

1. Nejlevnější nabídka na ePojisteni.cz   (Slavia)

105 Kč

2. Nejlevnější nabídka na ePojisteni.cz   (AXA)

116 Kč

Zdroj: ePojisteni.cz

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.