epojisteni logo

Cestovní pojištění do Běloruska

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

Cestovní pojištění do Běloruska

Bělorusko


Bělorusko se nachází ve východní Evropě, něco málo přes 1000 kilometrů od České republiky. Autem se sem dostanete za zhruba 13 hodin, letecky je to pouhá 1 hodina a 20 minut.  V Bělorusku najdete nedotčenou přírodu, v níž lze zahlédnout i největšího evropského savce, zubra. Nabízí  klidnou a levnou dovolenou, kterou můžete strávit například na pobřeží některých řek a jezer, odkud máte výhled na krásy zdejší přírody.

Nemusíte se bát, že tu narazíte na davy turistů. Ač je v Bělorusku nádherná příroda a zajímavá kultura, turisté se sem zatím nenaučili tolik jezdit. V zemi se stále udržují lidové tradice, folklór,  které se prolínají s bohatou historií, která vás uchvátí stejně jako příroda. Hlavní město  Minsk  patří k nejstarším městům v Evropě a první zmínka o něm pochází dokonce již z roku 1067. Zajímavé však je, že hlavním městem se stalo až v roce 1991, jelikož předtím bylo Bělorusko součástí několika jiných celků (Kyjevské Rusi, Litevského knížectví a carského Ruska).

V Bělorusku si nenechte ujít ani místní gastronomické speciality, jednou takovou je polévka z hub a krupice, houby na smetaně nebo tradiční likér vyráběný z více než sto druhů rostlin – Běloveskaja. Kromě toho poskytuje Bělorusko skvělé možnosti pro rybaření.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Cestovní pojištění do Běloruska

Než se vydáte do Běloruska nebo na jakoukoli jinou cestu, ujistěte se, že máte sjednané kvalitní cestovní pojištění . To vás totiž kryje v případě úrazu, ale i malých problémů, jako je bolest zubu. Zahraniční zdravotní péče může být velmi drahá, a krýt si záda právě cestovním pojištěním  tak není na škodu. V rámci základního balíčku cestovního pojištění do Běloruska máte pokrytí léčebných výloh i asistenční služby. Bělorusko je zemí jako stvořenou pro výlety do přírody a horské túry, a právě na ty se hodí mít i cestovní pojištění na hory, které kryje i případný zásah horské služby.

Dobré je přemýšlet i nad tím, zda nepotřebujete některá připojištění, jako je úrazové pojištění, pojištění zavazadel nebo pojištění odpovědnosti. Abyste získali to nejvýhodnější cestovní pojištění  do Běloruska, porovnejte si nabídky pojištění a sjednejte si cestovní pojištění online.

Cesta do Běloruska autem

Do Běloruska se snadno dostanete i autem. Před cestou se ale ujistěte, že máte platné  povinné ručení  a zkontrolujte si, zda vám platí i v Bělorusku a v zemích, kterými budete projíždět. Platnost zjistíte ze seznamu na zelené kartě, ale i ze smlouvy. Pro většinu evropských zemí platí povinné ručení sjednané u nás, Bělorusko ale ne vždy na tomto seznamu je.

Pro případy, kdy vám pojištění neplatí, je potřeba sjednat si hraniční pojištění. Dobré je mít také platné havarijní pojištění  a než vyrazíte na cestu, nezapomeňte nechat auto zkontrolovat v servisu.

Vízová povinnost

Do Běloruska nepotřebujete víza, pokud jste občanem Evropské unie, avšak pouze přes letiště v Minsku a s dobou pobytu maximálně 30 dní. Při vstupu do země vám zkontrolují také zdravotní pojištění, mějte proto u sebe kopii potvrzení v angličtině.

Pokud se budete chtít zdržet více než 30 dní, potřebujete pozvání. Vízum vám vystaví na velvyslanectví v Praze za 60 eur.

Přírodní krásy a zajímavosti

Pokud se vydáte do Běloruska, určitě se zastavte v Bělověžském pralesu, velkém národním parku na hranicích s Polskem. Právě ten je domovem chráněného zubra evropského. Park můžete projet i na kole, nebo si objednat vyhlídkový autobus.

Bělorusko2


Na severu navštivte nejstarší slovanské město Vitěbsk, kde se v létě pořádá velký hudební festival Slovanský bazar. Město Gomel  pak představuje výchozí bod do zakázané oblasti černobylské jaderné katastrofy. Trochu tradic a historických řemesel si vychutnáte v Dudutki nedaleko Minsku. Tady se naučíte i to, jak vypálit vodku z brambor.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.