epojisteni logo
zachranari-nakladaji-pacienta-do-sanity

Cestovní pojištění k platební kartě: Klady i zápory

25. 5. 2017
|
Délka čtení: 8 min.

Cestovní pojištění k platební kartě: Klady i zápory

Podstatná většina lidí má osobní bankovní účet a využívá nejméně jednu platební kartu a k platebním kartám řada bank automaticky nabízí cestovní pojištění. Proč bychom si tedy měli sjednávat extra cestovní pojištění, když už jedno máme a to dokonce celoroční? Proč bychom za jednu službu platili dvakrát?

Zní to velmi pohodlně. Banka vám nabídne platební kartu, jejíž součástí je také cestovní pojištění. Ať už jedete do Rakouska nebo Indie, platební kartu a tudíž i cestovní pojištění si vezete sebou kamkoliv. Většina lidí si z tohoto důvodu ani komerční pojištění nesjednává. Domnívají se, že cestovní pojištění k embosovaným kartám je dostačující. Navíc je takové cestovní pojištění platné po celý rok a tudíž není nutné řešit nové pojištění před každou další cestou do zahraničí.

Jenomže ouha, jakmile dojde k pojistné události, klient banky nečekaně zjistí, že pojištění k platební kartě nestačí. Málokterý klient si totiž důkladně přečte pojistné podmínky k pojištění, které mu banka automaticky k platební kartě nadělí. Mezi nejčastější nedostatky je omezený rozsah pojištění, omezení délky pobytu, nižší pojistné limity apod.

Na jaké údaje si dát pozor?

Rozsah cestovního pojištění

Cestovní pojištění kryje náklady spojené s ošetřením a léčbou. To je sice pravda, ale jste si jistí, že to platí pro každou činnost? Pokud se vám stane úraz při sportovní aktivitě, která spadá do výluk, nedostanete ani korunu. Podívejte se, jaké sporty cestovní pojištění zahrnuje, a jaké naopak vylučuje.

Limity pojistného plnění

Nejčastějším problémem u cestovního pojištění k platebním kartám  jsou nižší pojistné limity. Porovnejte si jejich výši s komerčními nabídkami a budou-li příliš nízké, zjistěte si možnosti jejich navýšení nebo si raději sjednejte komerční pojištění. V případě pojistné události  vám pojišťovna uhradí částku do výše sjednaného pojistného limitu.

Varianty a doplňková připojištění

Jaké možnost vám banka v souvislosti s cestovním pojištěním k platebním kartám nabízí? Máte na výběr z více variant a můžete si sjednat další připojištění  (např. pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti apod.)? Je-li pojištění variabilní, je to vždy výhoda. V takovém případě se cestovní pojištění k platební kartě směle vyrovná běžnému pojištění.

Specifické podmínky banky

Víte, za jakých podmínek máte cestovní pojištění k embosované kartě sjednané? Některé produkty mohou být vázané na používání bankovního účtu - např. obrat na účtu a jiné. Splníte-li podmínky, lepší pojištění je vaše.

Banka není charita a zadarmo vám nedá nic. Alespoň ne nic pořádného. Cestovní pojištění k embosovaným kartám jistě není špatný nápad už jenom proto, že nabízí dvě služby v jednom. Než se však rozhodnete plně spoléhat na cestovní pojištění k platební kartě, podívejte se na pojistné podmínky. Vždy je dobré vědět, na co a na kolik jste opravdu pojištění. V případě nespokojenosti si jednoduše sjednáte komerční cestovní pojištění a budete “v suchu”.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?