epojisteni logo
autopujcovnak

Nejdražší auta na světě, se kterými nechcete bourat

17. 1. 2018
|
Délka čtení: 8 min.

Nejdražší auta na světě, se kterými nechcete bourat

A hlavně platit opravy. Jejich pořizovací cena se pohybuje kolem 50 milionů korun a více. Provozovat takové vozidlo si mohou pouze největší boháči na světě. Nemálo peněz stojí nejen pojištění takového vozidla, ale i nutná údržba, pravidelný servis a případné opravy.

Aktuálně jsou za nejdražší považovány níže uvedené modely. Kupní cena je pouhý odhad, automobilky je oficiálně nikdy neuvádí. Proč by také měly, že?

Nepodceňujte havarijní pojištění

I ti nejlepší řidiči se někdy mohou dostat do potíží. Naštěstí havarijní pojištění vám pomůže s vyrovnáním škod i na vašem vozidle. Sjednejte si jej dříve, než bude pozdě. Pomůžeme vám s výběrem i sjednáním.

Nejdražší auta na světě v roce 2017:
ZnačkaCena

Lamborghini Centenario

47,5 mil.

Ferrari LaFerrari Aperta

95 mil.

Pagani Huayra Roadster

60 mil.

Ferrari J50

62 - 75 mil.

Bugatti Chiron

více než 65 mil.

Pagani Huayra BC

více než 65 mil.

Icona Vulcano Titanium

70 mil.

Aston Martin Valkyrie

75 mil.

W Motors Lykan Hypersport

85 mil.

Lamborghini Veneno Roadster

113 mil.

Většina lidí si uvědomuje nadstandardně vysokou cenu takového vozidla, nad kterou nevěřícně kroutí hlavou. Málokdo má ale reálnou představu, na kolik dalších milionů korun přijde běžný provoz, výměna pneumatik nebo dokonce opravy a náhradní díly.

Bugatti Veyron - komplexní pojištění za statisíce korun

Vezměme si jako příklad další velice drahé supersportovní auto Bugattí Veyron, jehož základní verze s minimální výbavou vyjde na “pouhých” 35 milionů korun. Celkové pojistné pro takový vůz nebude stát méně než 100 tisíc korun ročně. Pojistné  za dvakrát tak drahý vůz bude zcela určitě ještě dražší.

Nejde pouze o pojištění. Pokud nepatříte mezi milionáře, nedoporučujeme vám časté vyjížďky. Průměrná spotřeba u Bugatti Veyron činí 25 litrů na 100 kilometrů. Pokud si budete chtít užít rychlejší jízdy, může se vyšplhat klidně i na 100 litrů. Nádrž o objemu 100 litrů se při takové spotřebě doslova vypaří za 12 minut.

Roční kontrola, kvůli které musíte navštívit autorizovaný servis, stojí přibližně 700 tisíc korun. Za výměnu oleje zaplatíte dalších 500 tisíc korun. Na zimní pneu zapomeňte. Přes zimu by Bugatti nemělo opustit dobře střeženou garáž. Nejásejte. Na pneumatikách neušetříte. Každých 4 000 kilometrů je musíte nechat vyměnit. Při třetí výměně je nutné vyměnit také disky. Jedna jediná výměna vás přitom vyjde na 700 tisíc korun.

Pojištění vozidla za desetitisíce korun i více

Většina běžných motoristů se každým rokem zabývá pečlivým porovnáváním povinného ručení a případně i havarijního pojištění, aby získala kvalitní pojištění za rozumné peníze. To pro milionáře neplatí. Za pojištění svého luxusního vozidla za rok zaplatí často více, než kolik si mnoho lidí může dovolit dát za nové auto.

Pokud stojíte na druhé straně “bariéry”, určitě nechcete takovému autu způsobit sebemenší škodu. Základní zákonem stanovené pojistné plnění  ve výši 35 milionů korun na majetkové škody by vám nemuselo stačit ani na výměnu pár dílů. A proto si nezapomeňte sjednat povinné ručení  s vyšším limitem, které vás ochrání lépe o hezkých pár milionů korun navíc.

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • odtah-vozu
  24. května 2024|Jana Březinová
  Pojištění GAP: Co všechno kryje a komu se vyplatí?

  Jen co nový vůz opustí autosalon, jeho hodnota rychle klesá. Za rok zhruba o 10 %. Pokud dojde k totální škodě nebo krádeži, pojišťovna vám z havarijního pojištění vyplatí pouze aktuální tržní cenu vozidla. A to i přesto, že mělo najeto jen pár kilometrů. Chcete získat plnou pořizovací cenu vozu? S tím pomůže doplňkové pojištění GAP.

 • ilustrační obrázek - muž podepisuje smlouvu
  10. května 2024|Petr Pohůdka
  Novinky: 7 změn zákona v autopojištění 2024

  Rok 2024 přináší pro řidiče celou řadu změn. Řízení je nově možné již od 17 let, končí vydávání velkých technických průkazů a mění se také bodový systém či sazby pokut. Novinky se nevyhnuly ani pojištění vozidel. Jaké změny v autopojištění by vám neměly uniknout?

 • autobazar
  29. dubna 2024|Jana Březinová
  Dovoz auta z Německa: Návod krok za krokem

  Nabídka ojetých vozů v Česku se po nedostatku z minulých let opět vrátila k normálu. Hodně lidí ale přesto preferuje dovoz aut z Německa. Důvodem je širší nabídka specifických modelů, lepší technický stav a někdy i nižší cena. Jak při nákupu auta v Německu správně postupovat?

 • nabourané auto naložené na odtah
  14. února 2024|Monika Šaríková
  4 důvody, proč se vyplatí mít havarijní pojištění

  Na rozdíl od povinného ručení není havarijní pojištění povinné ze zákona. Ve snaze snížit náklady na provoz vozidla jej zhruba dvě třetiny řidičů opomíjí. Neuvědomují si, že se jim ježdění bez kompletního pojištění může naopak prodražit. Stačí jedna větší oprava nebo několik menších.

 • policejni-kontrola-dva
  17. června 2023|Monika Šaríková
  Co je bodový systém a jak funguje?

  Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

 • kladivko-modely-auticek-nehoda
  27. ledna 2023|Jana Březinová
  Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

  Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

  Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Počet nehod, od kterých ujedou viníci, roste

  Ujet z místa nehody je nezákonné. Nejhorší je však opustit místo vážné dopravní nehody a neposkytnout nebo nezavolat první pomoc poškozeným osobám. Ti mohou kvůli neposkytnuté včasné pomoci i zemřít. Bohužel se nejedná o výjimečné chování. Podle statistik ujede viník v průměru od každé 6 nehody.

 • praskle-celni-sklo
  Zdražení cen povinného ručení pokračuje. Můžou za něj dražší díly i energie

  Na řidiče se řítí další zdražování. Podle prognóz analytiků i zástupců pojišťoven ho pocítí mnohem důrazněji než v předchozích měsících. Důvodem je nejen rostoucí cena práce a materiálu v servisech, ale také vyšší škoda v případě nehody, která se musí zákonitě promítnout do cen povinného i havarijního pojištění.