epojisteni logo
autopujcovnak

Nejdražší auta na světě, se kterými nechcete bourat

17. 1. 2018
|
Délka čtení: 8 min.

Nejdražší auta na světě, se kterými nechcete bourat

A hlavně platit opravy. Jejich pořizovací cena se pohybuje kolem 50 milionů korun a více. Provozovat takové vozidlo si mohou pouze největší boháči na světě. Nemálo peněz stojí nejen pojištění takového vozidla, ale i nutná údržba, pravidelný servis a případné opravy.

Aktuálně jsou za nejdražší považovány níže uvedené modely. Kupní cena je pouhý odhad, automobilky je oficiálně nikdy neuvádí. Proč by také měly, že?

Nepodceňujte havarijní pojištění

I ti nejlepší řidiči se někdy mohou dostat do potíží. Naštěstí havarijní pojištění vám pomůže s vyrovnáním škod i na vašem vozidle. Sjednejte si jej dříve, než bude pozdě. Pomůžeme vám s výběrem i sjednáním.

Nejdražší auta na světě v roce 2017:
ZnačkaCena

Lamborghini Centenario

47,5 mil.

Ferrari LaFerrari Aperta

95 mil.

Pagani Huayra Roadster

60 mil.

Ferrari J50

62 - 75 mil.

Bugatti Chiron

více než 65 mil.

Pagani Huayra BC

více než 65 mil.

Icona Vulcano Titanium

70 mil.

Aston Martin Valkyrie

75 mil.

W Motors Lykan Hypersport

85 mil.

Lamborghini Veneno Roadster

113 mil.

Většina lidí si uvědomuje nadstandardně vysokou cenu takového vozidla, nad kterou nevěřícně kroutí hlavou. Málokdo má ale reálnou představu, na kolik dalších milionů korun přijde běžný provoz, výměna pneumatik nebo dokonce opravy a náhradní díly.

Bugatti Veyron - komplexní pojištění za statisíce korun

Vezměme si jako příklad další velice drahé supersportovní auto Bugattí Veyron, jehož základní verze s minimální výbavou vyjde na “pouhých” 35 milionů korun. Celkové pojistné pro takový vůz nebude stát méně než 100 tisíc korun ročně. Pojistné  za dvakrát tak drahý vůz bude zcela určitě ještě dražší.

Nejde pouze o pojištění. Pokud nepatříte mezi milionáře, nedoporučujeme vám časté vyjížďky. Průměrná spotřeba u Bugatti Veyron činí 25 litrů na 100 kilometrů. Pokud si budete chtít užít rychlejší jízdy, může se vyšplhat klidně i na 100 litrů. Nádrž o objemu 100 litrů se při takové spotřebě doslova vypaří za 12 minut.

Roční kontrola, kvůli které musíte navštívit autorizovaný servis, stojí přibližně 700 tisíc korun. Za výměnu oleje zaplatíte dalších 500 tisíc korun. Na zimní pneu zapomeňte. Přes zimu by Bugatti nemělo opustit dobře střeženou garáž. Nejásejte. Na pneumatikách neušetříte. Každých 4 000 kilometrů je musíte nechat vyměnit. Při třetí výměně je nutné vyměnit také disky. Jedna jediná výměna vás přitom vyjde na 700 tisíc korun.

Pojištění vozidla za desetitisíce korun i více

Většina běžných motoristů se každým rokem zabývá pečlivým porovnáváním povinného ručení a případně i havarijního pojištění, aby získala kvalitní pojištění za rozumné peníze. To pro milionáře neplatí. Za pojištění svého luxusního vozidla za rok zaplatí často více, než kolik si mnoho lidí může dovolit dát za nové auto.

Pokud stojíte na druhé straně “bariéry”, určitě nechcete takovému autu způsobit sebemenší škodu. Základní zákonem stanovené pojistné plnění  ve výši 35 milionů korun na majetkové škody by vám nemuselo stačit ani na výměnu pár dílů. A proto si nezapomeňte sjednat povinné ručení  s vyšším limitem, které vás ochrání lépe o hezkých pár milionů korun navíc.

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

  • 23. července 2024|Petr Pohůdka
    Parametry výpočtu ceny povinného ručení a havarijního pojištění

    Pojištění vozidla tvoří nedílnou součást výdajů spojených s jeho provozem. Povinné ručení musí mít podle zákona sjednané každý provozovatel vozidla. Havarijní pojištění sice povinné není, ale zejména u novějších a dražších vozů by mělo být samozřejmostí. Ceny pojistek se u různých vozidel a osob značně liší. Jak pojišťovny vypočítají cenu povinného ručení a havarijního pojištění?

  • havarijní pojištění bez spoluúčasti
    22. července 2024|Jana Březinová
    Připojištění k havarijnímu pojištění

    Havarijní pojištění sice není povinné, ale jeho sjednání vám zajistí komplexní ochranu vozidla i pasažérů. Obzvlášť, když si sjednáte praktická připojištění – skel, zavazadel, úrazu nebo právní ochrany. Jak přesně jednotlivá připojištění fungují?

  • dva-kluci-u-auta
    17. července 2024|Petr Pohůdka
    Krátkodobé havarijní pojištění nejen na dovolenou

    Vyrážíte na dovolenou nebo dlouhou služební cestu a rádi byste auto chránili pomocí havarijka? Pokud nestojíte o celoroční pojistku, můžete si vyřídit krátkodobé havarijní pojištění. Určitou formu ochrany vám zajistí i připojištění auta na dovolenou. V čem spočívají výhody krátkodobých pojištění a kde podobné produkty naráží na své limity?

  • blg-srt-spz
    12. července 2024|Petr Woff
    Krádeže vozidel v ČR: Statistiky a tipy pro každý kraj

    Zloději každoročně ukradnou tisíce českých aut, přičemž některé lokality a modely vyhledávají častěji než jiné. Mezi nejrizikovější oblasti patří Praha, Liberecký nebo Ústecký kraj. Nejohroženějšími značkami jsou Škoda, Volkswagen a Ford. Krádeže aut zachycujeme v regionálních, celostátních a mezinárodních statistikách, které odhalují zajímavé trendy.

  • 03. července 2024|Petr Pohůdka
    Alkohol a dovolená: Na co si dát pozor (nejen za volantem)

    Nedovedete si představit dovolenou bez sklenky místního vína nebo koktejlu na pláži? I jinak sladký nápoj vám může pořádně zhořknout, pokud zároveň dojde k pojistné události. Problémy vám nezpůsobí jen alkohol za volantem, promile v krvi uškodí také při řešení úrazů nebo poškození cizího majetku. Co byste měli vědět, než si v zahraničí objednáte první drink?

  • dalnice-aktualita
    30. června 2024|Petr Pohůdka
    Dálniční známky v ČR a Evropě 2024

    Ve většině evropských zemí je stejně jako v ČR zpoplatněné užívání dálnic a dalších vybraných vozovek. Některé státy využívají dálniční známky, jinde funguje systém mýtného. V několika zemích mohou řidiči jezdit po dálnicích dokonce zadarmo. Jaké jsou ceny dálničních známek v Evropě, jak se dálniční známky kontrolují a kde zjistíte jejich platnost?

  • odtah-vozu
    24. května 2024|Jana Březinová
    Pojištění GAP: Co všechno kryje a komu se vyplatí?

    Jen co nový vůz opustí autosalon, jeho hodnota rychle klesá. Za rok zhruba o 10 %. Pokud dojde k totální škodě nebo krádeži, pojišťovna vám z havarijního pojištění vyplatí pouze aktuální tržní cenu vozidla. A to i přesto, že mělo najeto jen pár kilometrů. Chcete získat plnou pořizovací cenu vozu? S tím pomůže doplňkové pojištění GAP.

  • ilustrační obrázek - muž podepisuje smlouvu
    10. května 2024|Petr Pohůdka
    Novinky: 7 změn zákona v autopojištění 2024

    Rok 2024 přináší pro řidiče celou řadu změn. Řízení je nově možné již od 17 let, končí vydávání velkých technických průkazů a mění se také bodový systém či sazby pokut. Novinky se nevyhnuly ani pojištění vozidel. Jaké změny v autopojištění by vám neměly uniknout?

  • autobazar
    29. dubna 2024|Jana Březinová
    Dovoz auta z Německa: Návod krok za krokem

    Nabídka ojetých vozů v Česku se po nedostatku z minulých let opět vrátila k normálu. Hodně lidí ale přesto preferuje dovoz aut z Německa. Důvodem je širší nabídka specifických modelů, lepší technický stav a někdy i nižší cena. Jak při nákupu auta v Německu správně postupovat?

  • nabourané auto naložené na odtah
    14. února 2024|ePojisteni
    7 případů, kdy se vyplatí havarijní pojištění

    Zatímco povinnost povinného ručení určuje zákon, havarijní pojištění si řidiči sjednávají dobrovolně. Tomu odpovídá i jeho nabídka, která nepokrývá všechny skupiny řidičů. Kdy se vyplatí havarijní pojištění a co všechno kryje?