Archiv 2020 - září

Poprvé v letadle? Poradíme, co si vzít s sebou a jaké věci raději nechat doma

30. září

Rozhodli jste se objevovat krásy naší planety prostřednictvím letecké přepravy? Pak vás jistě potěší skutečnost, že letadlo je vůbec tím nejbezpečnějším dopravním prostředkem! Ačkoli z něj má řada z nás obavy, nebo minimálně respekt, statistiky hovoří jasně - letecká přeprava je 62x bezpečnější, než třeba jízda v autě. Pokud letíte poprvé nebo si potřebujete osvěžit paměť, nepřestávejte číst následující řádky. Poradíme vám totiž, co s sebou do letadla a co by se naopak na jeho palubě nemělo vůbec objevit.

Číst celé...


Zakázané věci do letadla: Co raději nechat doma?

23. září

Blíží se vaše vysněná dovolená? A cestujete na ni letadlem? Pokud ano, pak jistě přemýšlíte, jak co nejlépe sbalit zavazadla. Některé předměty totiž na palubu nepatří. Které to jsou? Praktický přehled přinášíme na následujících řádcích.

Číst celé...


Cestovní pojištění a studentské pobyty to jde dohromady! Zjistěte, jak na něj

13. září

Říká se, že nejlepší léta jsou ta studentská. Studenti, které čekají státnice, asi budou oponovat. Pravdou ale zůstává, že během studia na střední nebo vysoké škole máte spoustu času na průzkum české kotliny i zahraničních krás. Zároveň můžete využít celé řady dotovaných studentských pobytů v zahraničí, během nichž načerpáte řadu zkušeností, poznáte nové tváře, zdokonalíte se v jazyce a zpátky domů si přivezete nezapomenutelné zážitky. Aby studentský pobyt proběhl bez zbytečných zádrhelů a komplikací, vyplatí se sjednat si cestovní pojištění pro studenty.

Číst celé...


Cestovní pojištění pro domácí mazlíčky: Jak to funguje?

10. září

Patříme mezi milovníky domácích mazlíčků. V rámci Evropy jsme opravdovými přeborníky v počtu chovaných zvířat. Podle odhadu veterinářů žijí v českých domácnostech zhruba 2 miliony psů a další více než milion koček. Častokrát s námi tihle chlupatí mazlíci navíc vyrážejí i na dovolenou. Zatímco sjednání cestovního pojištění je pro řadu z nás samozřejmostí, na svoje chlupáče zapomínáme. A to je chyba, která nám může udělat v peněžence pořádnou neplechu.

Číst celé...


Srovnání cen cestovního pojištění

7. září

Zodpovědný cestovatel nevyrazí za hranice bez cestovního pojištění. Otázkou je, zda si umí vybrat odpovídající pojištění a přitom využít možnosti srovnání ceny online za účelem výběru nejen nejvhodnějšího, ale také nejvýhodnějšího cestovního pojištění do zahraničí.

Číst celé...


Dovolená u moře na podzim: Kam vyrazit po letních prázdninách?

2. září

Představy o ideální letní dovolené bývají různé. Spousta lidí volí pobyty u moře, protože je tam krásně a báječně si tam odpočinou. Tento relax však většinou kazí mraky lidí, kterým se lze vyhnout jediným způsobem - vyrazit k moři mimo sezonu. Protože dovolená u moře po letních prázdninách má doslova moře výhod.

Číst celé...Archiv