Archiv 2020 - březen

Jak na dovolenou bez cestovky? 2. díl

20. březen

V minulém článku jsme si přiblížili, jak začít plánovat dovolenou bez cestovní kanceláře. Zejména fakt, že nejprve je dobré si prověřit situaci v zemích, kam se chystáte, a následně jako první koupit letenky. Nyní se podíváme, jaké kroky by měly následovat.

Číst celé...


Víte, jak postupovat při uplatnění pojistného plnění z cestovního pojištění? - 2. díl

19. březen

V minulém článku jsme si popsali, jak postupovat při uplatnění pojistného plnění z cestovního pojištění v případě, že vás na dovolené postihne úraz či nemoc. Tedy uplatňujete pojistné plnění z pojištění léčebných výloh. V rámci cestovního pojištění si ale můžete sjednat řadu připojištění, na která se nyní zaměříme.

Číst celé...


Vízová povinnost pro Čechy: Kam se bez víz nedostanete?

19. březen

O vízum se nemusíte vůbec starat, cestujete-li po Evropské unii. Potřeba není ani cestovní pas, vystačíte si s platným občanským průkazem. Mimo EU je však potřebný nejen cestovní pas, ale občas také vízum. V některých případech je dokonce nutné jet do zahraničí i kvůli získání víza.

Číst celé...


Cestování na vlastní pěst: Jaké výhody má cestování bez cestovky? - 1. díl

17. březen

Sezóna dovolených se blíží a lidé tak brzy začnou řešit, kam si letos pojedou odpočinout. A hlavně jakou formou. Jestli zvolí dovolenou zajištěnou cestovní kanceláří, nebo se někam vypraví na vlastní pěst. Dovolená, kdy vyrazíte sami na vlastní pěst, má řadu výhod. Pojďme si některé z nich přiblížit.

Číst celé...


AirBnB aneb sdílené bydlení: Na co si dát pozor na dovolené? - 1. díl

12. březen

Při plánování dovolené na vlastní pěst hledáme i vyhovující ubytování. V dnešní době už se navíc nemusíme omezovat jen na hotely či penziony, k dispozici je v řadě destinací také mnoho variant ubytování u soukromých osob, tedy u místních.

Číst celé...


Víte, jak postupovat při uplatnění pojistného plnění z cestovního pojištění? - 1. díl

12. březen

Na dovolenou si jedete odpočinout a načerpat síly. Bohužel ale nikdo neví, co vás může potkat, a tak je všeobecně doporučováno si před cestou sjednat cestovní pojištění. Češi berou prevenci vážně, a tak na dovolenou v drtivé většině případů vyráží pojištěni.

Číst celé...


Jaká očkování potřebujete na dovolenou v Africe?

11. březen

S návštěvou exotických zemích je kromě úžasných zážitků spojeno vyšší riziko vzniku nemocí, na které v Evropě nejsme zvyklí. Jednou z věcí, které byste při plánování cesty rozhodně neměli podcenit, je vedle cestovního pojištění, odpovídající očkování.

Číst celé...


Cestovní pojištění pro chronicky nemocné: Jak ho sjednat?

11. březen

Osoby trpící chronickým onemocněním mohou mít velký problém sjednat si cestovní pojištění do zahraniční. Respektive některé pojišťovny chronicky nemocné osoby odmítají pojistit, jiné pouze v případě dlouhodobě stabilizovaného zdravotního stavu.

Číst celé...


Návštěva Černobylu: Platí tu cestovní pojištění? - 1. díl

10. březen

Zájezdy do Černobylu nabývají v posledních letech na popularitě. A zejména po loňské minisérii Černobyl z produkce HBO došlo k masivnímu nárůstu zájmu. Jak je to ale s cestovním pojištěním, když se do těchto míst vypravujete?

Číst celé...


Jak si užít dovolenou v Jižní Americe?

5. březen

Vysnili jste si pro letošní rok dovolenou v nespoutané Jižní Americe a hledáte užitečné informace? Pak jistě oceníte praktické rady, jak se na cestu co nejlépe připravit, a tipy na nejkrásnější místa.

Číst celé...


Vydejte se objevovat Oceánii: Známé i neznámé ostrovy a co na nich zažít?

2. březen

Oceánie – zeměpisný a kulturní celek rozkládající se v Tichém oceánu patří politicky k Austrálii (oficiálně jde o největší ostrov Oceánie), geograficky jde ale o zcela samostatnou část, jejíž součástí je asi 20 000 tichomořských ostrůvků. Seznamte se s těmi nejkrásnějšími ostrovy Oceánie a zjistěte, co tady během dovolené podniknout.

Číst celé...Archiv