Archiv 2020 - leden

Kam na hory? 6 tipů na nejlepší horská střediska bez tlačenic

30. leden

Jakmile propukne zima, vyhlášená evropská zimní střediska se zaplní návštěvníky k prasknutí. Střediska jsou to sice krásná a okolní příroda ještě více, méně nadšení už ale vzbuzují přeplněné sjezdovky, fronty na lanovky i narvané restaurace. Naštěstí se najde ještě pár míst, které turisté lačnící po zimních radovánkách neobjevili.

Číst celé...


Pozor na extrémní sporty: Které není možné pojistit?

16. leden

Cestovní pojištění je pro většinu turistů automatickou součástí příprav na cestu do zahraničí. To je sice zodpovědné, ale jen málokdo se opravdu ujistí, že se vybrané pojištění vztahuje na všechny plánované aktivity včetně rizikových, adrenalinových a extrémních sportů. A to může být kámen úrazu.

Číst celé...


Program Work and Travel: Jak to funguje a co budete potřebovat? (1. díl)

13. leden

Láká vás poznat novou kulturu, něco zažít a zároveň si i vydělat nějaké peníze? Jednou z variant je využití programu Work and Travel, který funguje pod záštitou amerického Ministerstva zahraničí. V praxi funguje tak, že odcestujete do cizí země, několik měsíců tam pracujete a následně můžete nějaký čas strávit cestováním po dané zemi a poznáváním místního života. Podívejme se, jak to funguje.

Číst celé...


Letní brigáda v zahraničí: Kam se vydat a co sjednat?

9. leden

Během letních prázdnin současní studenti vysokých škol využít celou řadu možností. Možností, o jakých se předchozím generacím ani nesnilo. Mohou si jen tak užívat volno nebo vyrazit za prací do zahraničí, poznat svět, zažít dobrodružství, přiučit se něčemu novému a vydělat si peníze.

Číst celé...


Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

9. leden

Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

Číst celé...


Špatné jméno na letence? Jak ho změnit a kolik to stojí? 2. díl

8. leden

V minulém článku jsme si přiblížili, jaké chyby na letence nevadí, a jak postupovat, abychom některé chyby opravili bezplatně. Někde to ale není možné.

Číst celé...


Seznam nejprodávanějších aut v ČR v roce 2019 dle segmentů

6. leden

V loňském roce 2019 prodejci zaznamenali lehký pokles prodeje a to o 4,4 % oproti předchozímu roku. Co se týče konkrétních modelů, na prvním místě žebříčku nejžádanějších aut v ČR se už několik let drží Škoda Octavia. V rámci segmentů vedou SUV držící třetinový podíl na celkovém trhu.

Číst celé...


Kam na dovolenou s dětmi o jarních prázdninách? K moři i na hory

3. leden

Jarní prázdniny v ČR mají v roce 2021 celkem 6 turnusů probíhajících od začátku února (1. 2. 2021) do půlky března (14. 3. 2021). Pokud už nyní přemýšlíte, kam se s celou rodinou vydat, přinášíme několik tipů na zážitky v Česku i zahraničí. Nechte se inspirovat parádně upravenými sjezdovkami nebo odpočinkem na proslulých plážích.

Číst celé...


5 nejoblíbenějších destinací pro digitální nomády

2. leden

Digitální nomádství neboli práce na dálku umožňuje svobodně cestovat a zároveň při tom pracovat. Stačí si přibalit notebook a vyrazit poznávat svět. Dokonce bychom na světě mohli najít pár míst, která jsou pro digitální nomády přímo stvořená. Které destinace si oblíbili čeští nomádi?

Číst celé...


Špatné jméno na letence? Jak ho změnit a kolik to stojí? 1. díl

1. leden

Při nákupu letenek se vyplatí být obezřetný. Stačí překlep či chybně uvedené jméno a celá dovolená se vám může prodražit i o několik tisíc.

Číst celé...Archiv