Archiv 2019 - březen

Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

29. březen

Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

Číst celé...


Zásady bezpečné jízdy - telefonování za jízdy

22. březen

Mobilní telefon se stal doslova prodloužením lidské ruky. Odložit mobil na pár minut pro spoustu lidí znamená něco jako strašlivý trest. I přes zákaz telefonování za jízdy je bohužel řada řidičů neúnavně drží i po celou dobu řízení auta. Přitom telefonování nebo psaní SMS za jízdy je stejně riskantní jako řízení pod vlivem alkoholu.

Číst celé...


Nový rok 2019 začal dobře. Na silnicích zemřelo historicky nejméně osob

15. březen

V lednu a únoru zemřelo na silnicích v důsledku dopravních nehod nejméně osob za posledních pár let. Menší počty platí i pro vážně zraněné osoby. Podle BESIP je to sice dobrá zpráva, důvod k oslavě to však není. I tak na českých silnicích za první dva měsíce zemřelo 54 lidí.

Číst celé...


Telefonní předvolby do zahraničí: O co jde a jak je správně používat

12. březen

Při volání do zahraničí je nutné znát nejen telefonní číslo, ale také mezinárodní telefonní předvolbu země, do níž se snažíte dovolat. Každá země má svoji vlastní předvolbu, kterou většinou tvoří dvě až tři čísla. Ideální je, pokud si každé telefonní číslo do svého mobilního telefonu rovnou uložíte i se správnou předvolbou. Pokud se tak nestane, nezoufejte.

Číst celé...


Doprava po ČR: Nejrychlejší je cesta autem, nejlevnější autobus

12. březen

Potřebujete se v rámci republiky dopravit z jednoho bodu do bodu druhého? Přemýšlíte, zda zvolit vlak, autobus nebo snad osobní automobil? Vždycky záleží na tom, co od své cesty očekáváte. Pokud chcete být na místě rychle a bez zbytečných průtahů, jeví se jako ideální volba auto. Jestliže ho nevlastníte nebo chcete na jízdném ušetřit, volte raději jiný dopravní prostředek. Máme pro vás tři nejoblíbenější trasy a srovnání jednotlivých způsobů dopravy na základě ceny i času.

Číst celé...


Kdy je potřeba cestovní pas pro dítě?

8. březen

Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo cestovat za hranice. Dítě může dostat svůj vlastní osobní doklad. Zařídit jej samozřejmě musí rodiče. Chcete-li se dozvědět vše o dětském cestovním pasu, pokračujte ve čtení.

Číst celé...Archiv