Archiv 2019 - únor

Zásady bezpečné jízdy - připoutejte se, prosím

28. únor

Denně na českých silnicích dochází k dopravním nehodám. Lidé při nich přichází ke zraněním a někdy bohužel i umírají. V řadě případů by šlo tragickým následkům předejít “pouhým” dodržováním zásad bezpečné jízdy, jako je připoutání se.

Číst celé...


Počet úrazů na rakouských sjezdovkách roste

22. únor

Mohlo by se zdát, že díky vysoké informovanosti jsou si lidé vědomi rizik, která jim na zimní dovolené hrozí. Realita je však taková, že si lidé tato rizika vůbec nepřipouští a jednoduše se domnívají, že jim se přece nic špatného nemůže přihodit. Výsledkem je fakt, že počty úrazů narůstají, pojištění nikoliv.

Číst celé...


Rozbitý kufr – jaké máte možnosti reklamace?

18. únor

Rozbitý kufr při cestování je vždy nepříjemná komplikace. Jednak přijdete o zavazadlo, se kterým se vám příjemně cestovalo, a jednat jste nuceni opatřit si nové zavazadlo, pokud to vaše staré utrpělo fatální škodu.

Číst celé...


Zásady bezpečné jízdy - únava za volantem hrozí i v zimě

15. únor

Podle vědců z Evropské spánkové společnosti představuje únava za volantem stejné riziko jako řízení pod vlivem alkoholu. Dokazují to statistiky, podle nichž je až třetina dopravních nehod způsobena právě únavou, ospalostí či poklesem pozornosti.

Číst celé...


Přehled rizikových zemí pro vycestování – kde zjistíte aktuální informace?

13. únor

Řada destinací svou lokalitou či prostředím láká k návštěvě, ale ne každá je k tomu vhodná. V některých zemích může být aktuální politická situace nestabilní, jinde může být naopak kritický nedostatek peněz a základních potravin. Nebo má za sebou daná země zrovna teroristický útok a volný pohyb turistů je buď vysoce riskantní nebo výrazně omezen. Podívejme se, kde se dají zjistit aktuální informace.

Číst celé...


Pojištění odpovědnosti pro podnikatele: Šetřit se nevyplácí

8. únor

Co si lidé neuvědomují, když hodnotí snadný život podnikatelů, je velká míra zodpovědnosti související s podnikáním. Nechrání je žádné zákony jako zaměstnance, chránit se musí sami. Pojištění odpovědnosti pro podnikatele je jedním ze způsobů.

Číst celé...


7 užitečných tipů, jak ušetřit na havarijním pojištění

1. únor

Policejní statistiky za rok 2018 nevyznívají pozitivně. Na silnicích bylo těžce zraněno a zemřelo více osob než o rok dříve. Chceme-li, aby letošní rok skončil lépe, měli bychom se všichni chovat zodpovědněji. Významnou roli při řešení následků nehod hraje i kvalitní pojištění vozidel.

Číst celé...Archiv