Nejvíce rozbitých čelních skel evidují pojišťovny na jaře
Během zimních měsíců jsou mnohé silniční úseky kropeny posypovým materiálem, který má zvýšit bezpečnost jízdy na sněhu a případně i ledu. Na jaře se tento materiál stále nachází na silnicích, dokud není uklizen, anebo jej nespláchne první důkladný jarní déšť. Materiál v podobě drobných kamínků je častou příčinou poškození čelního skla. Na jaře proto pojišťovny evidují vyšší počty rozbitých čelních skel.
Víte, kdy mohou pojišťovny krátit pojistné plnění a kdy ne?
Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Přesně takto lze charakterizovat přístup mnoha pojišťoven ke svým klientům. Při sjednávání pojištění klient z řečí a slibů pojišťovny snadno získá dojem, že je perfektně chráněný proti všem existujícím i neexistujícím rizikům. Když však dojde na pověstné lámání chleba, realita jej nemile překvapí.
Pojištění odpovědnosti: Vyplatí se i v běžném životě?
Za chyby se platí. Obligátní, leč velmi pravdivé přísloví. A omylem rozbité sousedovo okno se nakonec může jevit jako ten nejmenší problém. Škodu totiž můžete způsobit kdykoliv a komukoliv rychleji, než řeknete švec. A reakce “je mi to líto” rozhodně stačit nebude. Dnes už stále více lidí velmi dobře vědí, že mají právo požadovat odpovídající odškodné.