Aktuality

Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

27. leden

Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

Číst celé...


Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

15. září

Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

Číst celé...


Zdražení cen povinného ručení pokračuje. Můžou za něj dražší díly i energie

31. srpen

Na řidiče se řítí další zdražování. Podle prognóz analytiků i zástupců pojišťoven ho pocítí mnohem důrazněji než v předchozích měsících. Důvodem je nejen rostoucí cena práce a materiálu v servisech, ale také vyšší škoda v případě nehody, která se musí zákonitě promítnout do cen povinného i havarijního pojištění.

Číst celé...


Cena dálničních známek u nás a v cizině

15. srpen

Většina evropských zemí má stejně jako Česko zpoplatněno užívání dálnic a dalších vybraných úseků. Některé země využívají systém dálničních známek, jiné vybírají dálniční poplatky (mýto) při každém průjezdu. Existuje ale také několik zemí, které dálnice vůbec nezpoplatňují.

Číst celé...


Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

10. srpen

Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

Číst celé...


Konec spalovacích motorů. Kdy si budeme muset pořídit elektromobil?

15. červen

Mohou elektromobily nahradit auta se spalovacími motory? Přijdeme o možnost vlastnit auto, pokud si vůz s elektrickým pohonem nebudeme moci dovolit? Přečtěte si, co se v blízké budoucnosti chystá.

Číst celé...


Na co si dát pozor při sjednávání majetkového pojištění?

2. červen

V Česku najdeme zhruba jeden a půl milionu trvale obydlených rodinných domů a více než čtyři miliony bytů. Většina z nich je dle statistik pojišťovacích expertů kryta pojištěním. Bohužel značné procento z nich dělá při sjednávání majetkového pojištění zcela zásadní chyby, které mohou v případě pojistné události vést k nižšímu plnění nebo dokonce k jeho úplnému zamítnutí.

Číst celé...


3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

30. květen

Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.

Číst celé...


Životní pojištění a daně: Poradíme, jak uplatnit slevy a další výhody

20. březen

Platíte si soukromé životní pojištění a budete letos odevzdávat daňové přiznání? V tom případě si uhrazené příspěvky nezapomeňte odečíst od základu daně a tím snížit případnou daňovou povinnost. Jaké odečitatelné pojistky u životního pojištění existují a jak je uplatnit?

Číst celé...


Tipy, kam vyrazit na jarní prázdniny

1. březen

Jarní prázdniny, které letos proběhnou v termínu od 7. února do 20. března, jsou skvělou příležitostí, jak strávit volné dny se svými dětmi a zažít přitom spoustu zábavy. Možností, kam vyrazit, existuje mnoho. Od výletů po okolí, přes lyžování v horách, až po pobyty u moře. Už víte, kam vyrazíte? Pokud ne, nechte se inspirovat tipy, které jsme pro vás připravili.

Číst celé...


Cestovní kanceláře a pojištění proti úpadku: Jak funguje a proč se nevyplatí ho podceňovat?

28. únor

Odjezd na dovolenou si řada z nás spojuje s velkým očekáváním a hlavně několika dny nebo týdny zaslouženého odpočinku. Pokud pravidelně cestujete s cestovní kanceláří, určitě jste již nejednou narazili na tzv. pojištění proti úpadku. K čemu tohle pojištění slouží a jak získat peníze zpět v případě krachu cestovky?

Číst celé...


Nejnebezpečnější zahraniční destinace

26. únor

I když rádi cestujete do exotických destinací, jsou stále místa, kterým je lepší se vyhnout. Jaká to jsou?

Číst celé...


Dovoz auta z Německa: Návod krok za krokem...

18. únor

Nabídka ojetých vozů je dnes v Česku bohatá. Hodně lidí ale stále preferuje dovoz aut z Německa. Důvodem je lepší nabídka specifických modelů, často lepší technický stav i nižší cena a profesionální přístup.

Číst celé...


Koronavirus: cestovní pojištění

12. únor

Vzhledem k nejisté koronavirové situaci se dovolená v zahraničí může pěkně prodražit. Nutnost zrušení cesty ještě před odjezdem, nečekaná karanténa, nebo dokonce izolace kvůli pozitivnímu testu v zahraničí může vyjít i na stovky EUR denně. Jak se před takovými situacemi nejlépe ochránit?

Číst celé...


Koronavirus: Informace k cestování do zahraničí a rady pro cestovatele

24. leden

Z důvodu nové varianty onemocnění COVID-19 omikron, jež se poprvé objevila na konci listopadu v Jihoafrické republice, a velice rychle se rozšířila do celého světa, zpřísňuje řada zemí podmínky cestování. Na co si dát pozor v rámci cestování do zahraničí?

Číst celé...


Nově by si řidiči měli vystačit se zelenou kartu i v elektronické podobě

20. leden

Zelená karta v listinné podobě už nebude v Česku třeba. Ministerstvo financí na konci roku podpořilo řidiče, který v rámci silniční kontroly jako doklad o povinném ručení předložil dokument uložený v mobilním telefonu. Řidiči, kteří se k podobnému kroku odhodlají, by však měli být připraveni na to, že policie nemusí být ještě informována.

Číst celé...


Povinná výbava auta i motorky v roce 2022

17. leden

Ať už vyrážíte na pouhý nákup či na okružní cestu po republice, povinnou výbavu musíte mít vždy u sebe. Při silniční kontrole jde spolu s doklady o často kontrolovaný prvek, který se nevyplatí zanedbávat. Za nekompletní povinnou výbavu hrozí pokuta až 2 000 Kč. aktuality-povinna-vybava-auta-a-motocyklu

Číst celé...


Vozidlo s prošlou STK. Zaplatí škodu pojišťovna nebo majitel?

14. leden

Všechna vozidla, která se pohybují na českých silnicích, musí mít platnou technickou kontrolu. Pokud s autem bez STK vyrazíte na veřejnou komunikaci, hrozí vám postih a riskujete, že budete muset zaplatit škodu vzniklou při nehodě. A to i se správně sjednaným povinným ručením, které spolu s STK patří mezi základní povinnosti pojící se s provozem vozidla.

Číst celé...


Pojištění storna zájezdu: Co byste měli vědět

10. leden

Zakoupení výhodné dovolené ve velkém předstihu s sebou přináší nejen výhody, ale i značná rizika. Co když váš pár dnů před vysněnou dovolenou překvapí nemoc, úraz či jiná nečekaná událost? V takovém případě vám přijde vhod pojištění storna zájezdu, díky kterému získáte podstatnou část peněz utracených za dovolenou zpět. Co byste o něm měli vědět?

Číst celé...


Kde koupit českou dálniční známku?

29. prosinec

Ve většině zemí nelze využívat dálnice a další vybrané úseky bez uhrazení dálničního poplatku. V České republice jsme se po dlouhých letech, kdy zaplacení tohoto poplatku představovala dálniční známka vylepená v dolnímu rohu předního skla, dočkali elektronických dálničních známek.

Číst celé...Archiv