Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Jaké zhodnocení připíší penzijní fondy za rok 2011?

Jaké zhodnocení připíší penzijní fondy za rok 2011?

Jaké zhodnocení připíší penzijní fondy za rok 2011?

Většina penzijních fondů už má jasno o tom, o kolik procent navýší úspory svých klientů v penzijním připojištění. Následující čísla jsou však stále pouze orientační a představují odhadované zhodnocení, buď na základě prohlášení penzijních fondů, nebo na základě zisku dosaženého v roce 2011. Zároveň v daném zhodnocení není započítán státní příspěvek, tudíž by nemělo sloužit jako porovnání s ostatními produkty (životní pojištění, spořicí účty).

Generali

Tento fond připisoval v minulosti svým klientům velmi nadstandardní zhodnocení. Za rok 2011 však Generali připíše pravděpodobně nejnižší úrok ze všech penzijních fondů v České republice a to pouze 0,3 %.

Allianz

Fond s dlouhodobě nejvyšším zhodnocením v České republice. Za rok 2011 se mohou klienti tohoto PF těšit přinejmenším na zhodnocení 2,43 %, které vychází z toho, že fondy musejí většinu svého zisku rozdělit mezi své klienty – z toho vyplývá, že se PF Allianz daří dosahovat vysokého zisku. Allianz ale deklarovala, že připíše zhodnocení ještě vyšší, maximálně však 3 %. Allianz penzijní fond

ING

Jedním z nejúspěšnějších fondů bude za rok 2011 i ten holandské společnosti ING. Ta díky zisku přes půl miliardy korun připíše zhodnocení přes 2 %.

Česká pojišťovna

Náš největší penzijní fond pravděpodobně nabídne nižší zhodnocení, než v roce předcházejícím, kdy dosáhla na 2 %. Připsané zhodnocení by se podle dosaženého zisku mělo pohybovat na hranici 1,5 %.

Česká spořitelna

V posledních letech se PF České spořitelny řadí mezi nejúspěšnější. Za rok 2011 by měl opět dosáhnout na zhodnocení nad 2 %.

Komerční banka

Penzijní fond Komerční banky už rozhodl o výši připsaného zhodnocení pro své klienty za rok 2011. Půjde o 2,04 %.

ČSOB

ČSOB se rozhodla svým klientům připsat za rok 2011 zhodnocení 1,7 %. V minulém roce došlo ke spojení fondů Stabilita a Progres do jediného, který se nadále jmenuje Stabilita.

AXA

Jako jeden z fondů s nejnižším připsaným zhodnocením bude za rok 2011 figurovat AXA PF, který svým klientům připíše 1,47 %.

Zvýšit příspěvek

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 12
Sdílet na Facebooku