Jaké zhodnocení připíší penzijní fondy za rok 2011?

Jaké zhodnocení připíší penzijní fondy za rok 2011?

Většina penzijních fondů už má jasno o tom, o kolik procent navýší úspory svých klientů v penzijním připojištění. Následující čísla jsou však stále pouze orientační a představují odhadované zhodnocení, buď na základě prohlášení penzijních fondů, nebo na základě zisku dosaženého v roce 2011. Zároveň v daném zhodnocení není započítán státní příspěvek, tudíž by nemělo sloužit jako porovnání s ostatními produkty (životní pojištění, spořicí účty).

Generali

Tento fond připisoval v minulosti svým klientům velmi nadstandardní zhodnocení. Za rok 2011 však Generali připíše pravděpodobně nejnižší úrok ze všech penzijních fondů v České republice a to pouze 0,3 %.

Allianz

Fond s dlouhodobě nejvyšším zhodnocením v České republice. Za rok 2011 se mohou klienti tohoto PF těšit přinejmenším na zhodnocení 2,43 %, které vychází z toho, že fondy musejí většinu svého zisku rozdělit mezi své klienty – z toho vyplývá, že se PF Allianz daří dosahovat vysokého zisku. Allianz ale deklarovala, že připíše zhodnocení ještě vyšší, maximálně však 3 %. Allianz penzijní fond

ING

Jedním z nejúspěšnějších fondů bude za rok 2011 i ten holandské společnosti ING. Ta díky zisku přes půl miliardy korun připíše zhodnocení přes 2 %.

Česká pojišťovna

Náš největší penzijní fond pravděpodobně nabídne nižší zhodnocení, než v roce předcházejícím, kdy dosáhla na 2 %. Připsané zhodnocení by se podle dosaženého zisku mělo pohybovat na hranici 1,5 %.

Česká spořitelna

V posledních letech se PF České spořitelny řadí mezi nejúspěšnější. Za rok 2011 by měl opět dosáhnout na zhodnocení nad 2 %.

Komerční banka

Penzijní fond Komerční banky už rozhodl o výši připsaného zhodnocení pro své klienty za rok 2011. Půjde o 2,04 %.

ČSOB

ČSOB se rozhodla svým klientům připsat za rok 2011 zhodnocení 1,7 %. V minulém roce došlo ke spojení fondů Stabilita a Progres do jediného, který se nadále jmenuje Stabilita.

AXA

Jako jeden z fondů s nejnižším připsaným zhodnocením bude za rok 2011 figurovat AXA PF, který svým klientům připíše 1,47 %.

Zvýšit příspěvek

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 12
Sdílet na Facebooku

Archiv