Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Je na obzoru zdražení povinného ručení?


Kromě snahy pojišťoven o zvýšení cen povinného ručení z důvodu nízké výnosnosti tohoto produktu se vynořilo i další nebezpečí, které by mohlo znamenat zdražení.


Více peněz pro hasiče

Nový návrh projednávaný v Parlamentu České republiky počítá s tím, že by z povinného ručení pojišťovny odváděly určité poplatky do rozpočtu hasičů. Na první pohled to zní jako dobrý nápad – pojišťovny jsou obrovské a poměrně bohaté společnosti a peněz na ochranu našeho majetku a životů není nikdy dost.

Realita je však jiná – pokud by pojišťovny musely odvádět 6 % (navrhovaná částka) z pojistného za povinné ručení hasičům, dá se očekávat, že o oněch 6 % také zvednou pojistné. To je běžná praxe – podnikatel i firmy promítnou zvýšené náklady do ceny svého produktu, či služby.

Ve výsledku se tedy jedná opět o situaci, která může přinést vyšší náklady a tím i další problémy pouze jediné skupině lidí – všem pojistníkům povinného ručení.

David Holý, ePojisteni.czPokračovat na:
Sdílet naFacebooku


Mobilní web / Klasický web