Pojišťovny chtějí zdražovat povinné ručení

Pojišťovny chtějí zdražovat povinné ručení

Není žádným tajemstvím, že povinné ručení není pro pojišťovny samo o sobě příliš finančně výhodné. Už dlouho je pro ně autopojištění spíše produktem, který jim otevírá dveře k statisícům i milionům klientů. Razantní a dlouhodobé snižování cen však narazilo na své dno a levnější povinné ručení už podle pojišťoven nepřichází v úvahu. Proto doporučujeme sjednat si povinné ručení ještě nyní. Už nikdy nebude levnější! Vyzkoušejte naše srovnání cen pojištění!

Pojišťovny prodělávají

V současné situaci je pro pojišťovny povinné ručení dokonce prodělečný produkt. Pravděpodobně bychom našli i pojišťovny, které se díky motivaci těch „správných“ klientů a odrazování těch rizikových drží v černých číslech, avšak to je na hlubší analýzu a od pojišťoven konkrétní informace nemáme k dispozici.

Jak z toho ven?

Zdražení by s největší pravděpodobností nemělo být plošné. Nejvíce by se měla cena zvýšit u flotilových pojištění, která jsou pro pojišťovny úplně největší „černou dírou na peníze“. Hovoří se o zvýšení v řádech desítek procent.

Mnohem důležitější ale bude návrat k pravé povaze bonusů a malusů – jejich využívání je dnes trochu převrácené. Vysoký bonus se změnil v obyčejnou slevu, na kterou dosáhne skoro každý řidič. A malus? Tak ten mnoho řidičů neděsí, protože se většina pojišťoven bojí, že by přísnými pravidly v této oblasti ztratila klienty. Právě v důsledném dodržování tohoto systému, jehož základní ideou je odměnit dobré řidiče a potrestat ty, kteří způsobují dopravní nehody (a tedy i pojistné události), je velký potenciál, jak dosáhnout rovnováhy. Dnes je bonusový systém často degradován na marketingový trik, prostředek v konkurenčním boji.

Závazek

Začnou-li pojišťovny zdražovat, pravděpodobně se to projeví na celém trhu s autopojištěním a bylo by bláhové se domnívat, že se to nedotkne srovnávačů pojištění. Ať se pojišťovny odhodlají k jakémukoliv kroku, náš cíl zůstává neměnný – poskytovat Vám, našim klientům, kvalitní služby za ceny co nejnižší.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 7
Sdílet na Facebooku

Archiv