Pod adrenalinovými sporty se skrývají i oblíbené prázdninové atrakce

Pod adrenalinovými sporty se skrývají i oblíbené prázdninové atrakce

prázdninové atrakce

Pod adrenalinovými sporty se skrývají i oblíbené prázdninové atrakce

Letní dovolenou má spousta lidí naplánovanou už v zimě. Zatímco se blíží odjezd, ladí detaily, plánují aktivity a těší se na nové zážitky. Pojďme si připomenout význam cestovního pojištění. Nepřinese vám sice žádný extra zážitek, zato vám poskytne jistotu a bezpečí na cestách v zahraničí.

Jízda na banánu či vodním skútru, zorbing, rafting, šnorchlování, potápění, canyoning, turistika ve vysokých horách a stále populárnější ferraty patří k zážitkům, které lidé na dovolené s oblibou vyhledávají. Doma v česku by se neodvážili, ale teď jsou na dovolené, tak co výjimečně nezkusit něco adrenalinového? Jízdu na banánu musí přece zvládnout každý.

Spočítat
cestovní pojištění

Jenomže ono je to jiné, než ležet na pláži, procházet se městy nebo vyrazit na nenáročnou procházku, alespoň v souvislosti s cestovním pojištěním. „Pro běžné aktivity stačí základní pojištění. Pro ty dobrodružnější je potřeba se nejen extra připojistit, aby pojištění krylo i tuto činnost, ale automaticky by lidé měli volit i vyšší limit u pojištění léčebných výloh,“ vysvětluje Kateřina Vanková z pojišťovny Generali.

Kdy už základní cestovní pojištění nestačí

Aktivní dovolené plné zážitků vyhledává stále více českých turistů. Ne všechny sporty a aktivity přitom kryje základní cestovní pojištění. Spousta prázdninových aktivit sice může působit jako běžná záležitost, není tomu tak, alespoň z pohledu pojišťoven. Každý cestující by se proto měl ujistit, že vybrané pojištění kryje všechny aktivity, které plánuje dělat, nebo by k nim mohlo dojít.

Za adrenalinovou činnost je totiž považován téměř každý sport, který je fyzicky náročnější nebo nebezpečnější, či dokonce obojí. „Doporučuji před odjezdem naplánovat, které aktivity budete na své dovolené provozovat. V případě, že uvažujete o provozování rizikových sportů, ale ještě si nejste jistí, raději bych se připojistil. Některé pojišťovny neuznávají dodatečně sjednaná pojištění v místě cílové destinace. Brání se tak případným pojistným podvodům, tedy že pojištění je sjednáno až po pojistné události,“ upozorňuje Filip Hubený, analytik neživotního pojištění Broker Consulting.

Prázdninové aktivity, za které si připlatíte

Nad připojištění adrenalinových sportu nemávejte odmítavě rukou. Co když se rozhodnete ve Slovinsku vyzkoušet canyoning nebo bláznivou jízdu na vodním skútru? A pojistné? Příplatek za rozšířené cestovní pojištění je různé. Přece jen je rozdíl, zda se na dovolené projedete na vodním skútru nebo budete celé dny šplhat po vysokých horách. Pojišťovny nabízí různé balíčky a možnosti připojištění podle rizikovosti sportů.

Základní cestovní pojištění nemusí krýt již zmiňovanou jízdu na vodním skútru, wakeboarding, surfování, paragliding, vodní lyžování či vodní banán. Dojde-li k úrazu, pár minut adrenalinu by vás mohlo bez správného pojištění přijít zatraceně draho.

U vybraných sportů se rozlišuje úrovně obtížnosti. Typickým příkladem je rafting. Základní pojištění kryje řeky lehké obtížnosti sjízdnosti, na ty těžší už budete potřebovat připojištění. Podobné je to při vysokohorské turistice, kde hranici představuje nadmořská výška 3 500 metrů. Nad tuto výšku už je nutné být připojištěný. Podobně to funguje při potápění, kde se zase řeší hloubka ponoru.

Některé hodně nebezpečné sporty pojišťovny odmítají pojistit. To se týká potápění v jeskyních, potápění se žraloky, běh s býky, base jump a další. Jedná se především o sporty s vysokým počtem zaznamenaných úmrtí.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 26
Sdílet na Facebooku

Články související s těmito výrazy:

Pojistné, kratkodobe-pobyty, Cestovní pojištění

Archiv