Novinky v povinném ručení

Novinky v povinném ručení

V roce 2011 bude stejně jako v předchozích letech hlavním důvodem pro získání slev bezeškodní průběh povinného ručení. Řada pojišťoven využívá příslibu bezeškodního průběhu. Řidič získá bonus předem, pokud se zaváže, že v několika nadcházejících měsících nezpůsobí dopravní nehodu. Díky bonusovému systému a pojištění připravenému na míru každého řidiče reálné pojistné klesá. Vyplatí se jezdit bezpečně a ohleduplně.

Pojišťovny přichystaly na rok 2011 novinky. Jednou z nich je povinné ručení bez povinností a starostí, se kterým na trh přicházejí Česká pojišťovna a ČSOB pojišťovna. Česká pojišťovna garantuje zapůjčení náhradního vozidla na dobu 3 dnů v České republice nebo odtah poškozeného vozu do vzdálenosti 500 km v případě dopravní nehody na území Evropy a Turecka (s výjimkou Ruska, Ukrajiny, Běloruska a Moldavska). Příjemnou zprávu hlásí ČSOB pojišťovna, AXA, Česká podnikatelská pojišťovna, Kooperativa a Uniqa - tyto pojišťovny nebudou počátkem letošního roku zvyšovat sazby povinného ručení.

Změny v sazbách povinného ručení proběhly u Hasičské vzájemné pojišťovny, Triglavu a Wüstenrot. Zásadní změny připravuje Allianz. Změnou v sazbách povinného ručení je zvýšení pojistného pro rizikové klienty do 26 let. Pojišťovna Generali zahájila akci ŠEK, která končí 31. března. Akce se zaměřená na klienty od 31 let, kteří mohou získat při uzavření pojištění slevu až 55%.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 12
Sdílet na Facebooku

Archiv