Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
Klientské sekce (moje smlouvy a kalkulace)
840 888 444
Zavolejte nám
info@epojisteni.cz

Nejčastější přestupky na českých silnicích

Nejčastější přestupky na českých silnicích

2010-12-01

Nejčastější přestupky na českých silnicích

Ze statistik za rok 2010 vyplývá, že nejrozšířenější zlozvyk českých řidičů je překračování povolené rychlosti. Ministerstvo dopravy ČR udává, že téměř 32% udělených trestných bodů za dopravní přestupky se týká překročení rychlosti v obcích. V oblasti bezpečnosti na silnicích přitom patří České republika mezi nejhorší státy v Evropě. Řada pojišťoven se tuto situaci snaží změnit.

Pojišťovny se na politice bezpečného provozu podílejí billboardy, které v obcích nabádají řidiče, aby dodrželi předepsanou rychlost. Další aktivitou pojišťoven je spolupráce s neziskovými organizacemi. Příkladem takové spolupráce je Nadace Partnerství, která v rámci projektu "Na zelenou" usiluje o zvýšení bezpečnosti dětí na cestě do školy.

Vedle překročení nejvyšší dovolené rychlosti jsou častými přestupky českých řidičů držení telefonu během řízení, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a nepřipoutání se bezpečnostním pásem.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 12
Sdílet na Facebooku