Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Nejčastější přestupky na českých silnicích


Ze statistik za rok 2010 vyplývá, že nejrozšířenější zlozvyk českých řidičů je překračování povolené rychlosti. Ministerstvo dopravy ČR udává, že téměř 32% udělených trestných bodů za dopravní přestupky se týká překročení rychlosti v obcích. V oblasti bezpečnosti na silnicích přitom patří České republika mezi nejhorší státy v Evropě. Řada pojišťoven se tuto situaci snaží změnit.

Pojišťovny se na politice bezpečného provozu podílejí billboardy, které v obcích nabádají řidiče, aby dodrželi předepsanou rychlost. Další aktivitou pojišťoven je spolupráce s neziskovými organizacemi. Příkladem takové spolupráce je Nadace Partnerství, která v rámci projektu "Na zelenou" usiluje o zvýšení bezpečnosti dětí na cestě do školy.

Vedle překročení nejvyšší dovolené rychlosti jsou častými přestupky českých řidičů držení telefonu během řízení, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a nepřipoutání se bezpečnostním pásem.

David Holý, ePojisteni.cz


Pokračovat na:


Mobilní web / Klasický web