Mráz neustoupí ani v lednu

Mráz neustoupí ani v lednu

Předpovědi počasí na měsíc leden nejsou pro motoristy nijak příznivé. Dočkáme se sněhových přeháněk nejen na horách a teploty se málokdy vyšplhají nad 0°C. V první třetině ledna očekáváme podle předpovědí sníh a sněhové přeháňky. Ranní teploty se budou pohybovat pod -3 °C, denní teploty dosáhnou maximálně 1 °C.

V polovině měsíce mohou ranní teploty dosáhnout až -15 °C. Oblačnost a smíšené srážky předpovídají meteorologové na konec ledna, kdy lze očekávat denní teploty -3 až 3 °C. Pro srovnání nejchladnější leden od roku 1998 byl před 4 lety. Tehdy průměrná měsíční teplota vzduchu dosáhla -6 °C. Naopak nejteplejší leden byl v roce 2007, kdy se průměrná měsíční teplota vyšplhala na +3,2 °C. Silničáři v každém případě prohlašují, že tentokrát budou připraveni!

Aktuální informace o dopravní situaci na českých silnicích najdete na webu ÚAMK, sněhové zpravodajství pro motoristy na webu Policie ČR a nejčerstvější zprávy o vývoji počasí od meteorologů na stránkách českého hydrometeorologického ústavu zde.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 15
Sdílet na Facebooku

Archiv