Kooperativa nabízí pojištění formou skládačky

Kooperativa nabízí pojištění formou skládačky

Díky novému systému pojišťovny Kooperativa si teď motoristé mohou užívat velkou svobodu při vytváření přesně takového pojištění, které potřebují.

Ať už se jedná o povinné ručení nebo havarijní pojištění, lze sjednat ochranu přesně před takovými riziky, které jednotlivec považuje za nejpravděpodobnější nebo nejnebezpečnější. U povinného ručení je základem pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, ke kterému mohou klienti Kooperativy sjednat živelné pojištění, pojištění čelního skla, zavazadel, právní ochrany a podobně.

Trochu s podivem však je, že Kooperativa nenabízí pojištění všech skel, což by někteří řidiči ocenili. Obzvláště, když výsledná podoba je čistě na zákazníkovi pojišťovny, takže čím větší výběr, tím lépe. Na druhou stranu je to právě čelní sklo, které je v drtivé většině případů tím poškozeným, takže jde pravděpodobně o logické, i když trochu zbytečné omezení.

U havarijního pojištění mají klienti Kooperativy ještě další nadstandardní možnosti připojištění. Jmenovitě se jedná o připojištění „věcí během silniční dopravy“, které je opravdu vítaným nadstandardem, který má až milionový limit plnění, což u tradičního pojištění zavazadel očekávat nemůžeme. Pojistit lze jak proti havárii, tak proti krádeži. Obdobně potěší i možnost pojistit zvlášť netypickou výbavu vozidla, jako jsou čím dál oblíbenější drahé audiovizuální systémy nebo nestandardní kola.

Ještě jedna ekonomická informace, která ukazuje, že Kooperativa dělá kroky správným směrem. Po dlouhé nadvládě ČP se Kooperativa poprvé v minulém čtvrtletí stala největší pojišťovnou v České republice. Konstantně roste v životním pojištění, kde má dnes čtvrtou nejsilnější pozici a spolehlivě si udržuje vedení v neživotním pojištění, kde ovládá téměř třetinu trhu. V České republice boduje tato pojišťovna hlavně velkou péčí o zákazníky, kterým nabízí různé výhody i v případě nestandardních situací, jako byly například politické a sociální problémy v zemích severní Afriky, které způsobily vysoký počet zrušených zájezdů.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 14
Sdílet na Facebooku

Archiv