Flotilové pojištění končí - žádný strach...

Flotilové pojištění končí - žádný strach...

K datu 1.1. 2013 skončilo takzvané flotilové pojištění, v rámci kterého byli pojištěni i někteří z našich klientů. O ukončení systému pojišťování v rámci tzv. flotil rozhodla Česká národní banka. Pokud jste jako naši klienti měli tento typ smlouvy uzavřen, nemusíte se ničeho obávat. Připravili jsme pro Vás produkt cenově velmi podobný a kvalitativně ještě výhodnější, než Vaše současné pojištění. Ten plynule naváže na Vaši současnou smlouvu. O nic se nemusíte starat, nic nemusíte nikam hlásit. Všechno zařídíme za Vás.

ePojisteni.cz má nízké ceny i v rámci individuálních smluv

ePojisteni.cz jako největší online pojistitel v ČR totiž dělá maximum pro to, aby cena pojištění zůstala všem stávajícím klientům zachována. I pro nové smlouvy budeme nadále poskytovat ty nejvýhodnější ceny pojištění na trhu. Díky velkým objemům pojistných smluv, výhodným podmínkám, které máme s pojišťovnami vyjednány a díky online fungování, můžeme totiž pojištění nabízet za nižší ceny, než pojišťovny samy a to i v případě klasických individuálních smluv. Svým klientům se vždy pokusíme najít co nejkvalitnější produkt za co nejnejnižší cenu, aby se jich zrušení flotilových smluv dotklo co nejméně.

Končí výhodné flotilové smlouvy

Principem flotilového pojištění byla v podstatě "množstevní sleva". Jedna "flotila" sdružovala větší množství pojištěných s nižší cenou povinného ručení. Flotilové pojištění tak bylo pro motoristy cenově velmi výhodné a z hlediska počtu nově získaných klientů, bylo výhodné také pro pojišťovny samotné. Zejména velmi nízká cena pojištění však byla hlavním důvodem ke kroku, který ČNB učinila.

ČNB se nelíbilo ohrožení technických rezerv pojišťoven

České národní bance se totiž nelíbila zejména nedostatečnost pojistného, tedy fakt, že pojišťovny vybírají na pojistném velmi málo, a tudíž se dostávají do ohrožení jejich technické rezervy pro vyplácení pojistných plnění.

"Ne"zohledňování bonusů končí

Pojištěným v rámci flotilových smluv nebyly zohledňovány bonusy, tedy měsíce řízení bez zaviněné nehody. I přesto se cena jejich pojištění mnohdy dostala mnohem níž, než cena pojištění v rámci klasické individuální smlouvy, a to i v porovnání s řidiči, kteří jezdili bezpečně, bez nehod třeba i několik let. To byl další z "problémů" flotilových smluv, který se nelíbil nejen ČNB. Je totiž zcela logické, aby řidiči, řídící bezpečně, byli zvýhodněni před řidiči, u nichž je pravděpodobnost zavinění nehody a tudíž i pravděpodobnost vyplácení peněz pojišťovnou vyšší.

Spočítat povinné ručení

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 68
Sdílet na Facebooku

Archiv